Gönderen Konu: Saç ekimi için öneri tavsive  (Okunma sayısı 164 defa)

Kerimbey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi için öneri tavsive
« : 21 Aralık 2023, 14:52:23 »
Merhaba saç ektirmeye karar verdim 1 haftadır forumdaki yazılarıda okumaya çalışıyorum bazı merkezlerden de fiyat almaya başladım bir yandan da ama daha nereyi seçeceğimi netleştirmedim yeni yılda da fiyatlara zam yapacaklarını düşünüyorum o yüzden bu yıl bitmeden merkeze karar verip fiyatı sabitlemek istiyorum ama aceleyede getirmekte istemiyorum. Yaş 27 görsellerimi de ekleyeceğim 20yaşımdan sonra yavaş yavaş dökülmeye başladı diyebilirim. Geçen sene bi merkeze görüşmeye gittim ve bana dediki saç dökülmen devam ediyor hala şuan için ekime uygun değil dökülmen durduktan sonra ekim yapmanı öneririm ama yok ben ektirmek istiyorum dersen de ben ekerim karar senin dedi ve bana mantıklı geldi o zaman ve beklemeyi seçtim. Şuan ektirmeyi tekrardan düşünmeye başladım. Bütçem 30bin 40bin civarları daha yukarısına da çıkmak istemiyorum açıkçası ama yazdığım yerler de min 40bin diyor piyasa mı bu civarlarda acaba. 12bin diyen bile oldu ama o kadar da canımı sokakta bulmadım. İki kez ektirmem gerektiği söylendi sizinde fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Forumda araştırma içerisindeyim hala saç ekimi hakkında çok şey bilmediğimi farkettim okudukça.

WiVa

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saç ekimi için öneri tavsive
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2023, 14:55:45 »
Yeni yıl zamlarından etkilenmeden bir yerle anlaşmak çok zor görünüyor artık. Yani eğer araştırmaya yeni başladıysanız siz de.

Kerimbey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2023, 18:04:39 »
Ahmet tosuna yazdım 45bin fiyat verdi

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2023, 18:07:02 »
Bana da böyle dendi fakat daha forumdan araştırmaya başlayalı maksimum 10 gün oldu. Anlaşmak için erken gibi geliyor. Ön görüşme yaptım birkaç yerle WP veya GSM üzerinden. Yüz yüze görüşmelere ise üç dört gün sonra başlayacağım. Belki de abartıyoruz, bilemiyorum.

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2023, 22:08:53 »
durumun saç ekimine pek elverişli değil dostum tabi beklentinde önemli .amacın ön profilden iyi bir görüntü yakalamaksa ektir ama tüm kel alanları kamuflle etmekse o iş biraz zor olur bence ama dersenki agresif bir tedavi uygularım ekimle eşzamanlı olarak o zaman her şey değişebilir belki hayalindeki gibi olabilir saçların ama tabi onunda çok garantisi yok .saç ektirmekte ısrarlı isen acele etmeden ve forumu iyi araştırarak en doğru yere karar vermen lazım sonuçta çıkış yüzdesi epey yüksek bir sonuç elde edebilmen lazım çünkü donör rezervin oldukça sınırlı.

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2023, 22:26:08 »
durumun saç ekimine pek elverişli değil dostum tabi beklentinde önemli .amacın ön profilden iyi bir görüntü yakalamaksa ektir ama tüm kel alanları kamuflle etmekse o iş biraz zor olur bence ama dersenki agresif bir tedavi uygularım ekimle eşzamanlı olarak o zaman her şey değişebilir belki hayalindeki gibi olabilir saçların ama tabi onunda çok garantisi yok .saç ektirmekte ısrarlı isen acele etmeden ve forumu iyi araştırarak en doğru yere karar vermen lazım sonuçta çıkış yüzdesi epey yüksek bir sonuç elde edebilmen lazım çünkü donör rezervin oldukça sınırlı.

Beni de değerlendirir misiniz? (Fotoğraflar bol ışıklı ortamda çekildi.)

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2023, 22:37:11 »
durumun saç ekimine elverişli ön hat hariç orası sık bir bölge belki ön iki üç mm öne bir hat halinde çizgi yapılabilir vaktin varsa bu konuda muttalip keser ekimlerini incele çok ufak kısmı bir alana geri kalan alanı bozmadan ufak bir ekim yapılabilir ama profesyonellik gerektirir her ekim merkezi yapamaz böyle çizgi. ön çizgiyi max 3.4 mm den daha fazla öne alıdırırsan ekim sonucu kendi saçların ile uyum sağlamayabilir risk artar yani özellikle doğallık bakımından çünkü her ne kadar sık yapılmaya çalışılsada kendi saçların ile uyum sağlayamaması yüksek olasılık olur bu yüzden dediğim gibi ön çizgi çok hafifi öne alınması mantıklı olur .
diğer alanlar orta ve vertex alan sık ekim için uygun.
senin ekiminde planlama çok doğru yapılmalı.

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2023, 22:50:40 »
durumun saç ekimine elverişli ön hat hariç orası sık bir bölge belki ön iki üç mm öne bir hat halinde çizgi yapılabilir vaktin varsa bu konuda muttalip keser ekimlerini incele çok ufak kısmı bir alana geri kalan alanı bozmadan ufak bir ekim yapılabilir ama profesyonellik gerektirir her ekim merkezi yapamaz böyle çizgi. ön çizgiyi max 3.4 mm den daha fazla öne alıdırırsan ekim sonucu kendi saçların ile uyum sağlamayabilir risk artar yani özellikle doğallık bakımından çünkü her ne kadar sık yapılmaya çalışılsada kendi saçların ile uyum sağlayamaması yüksek olasılık olur bu yüzden dediğim gibi ön çizgi çok hafifi öne alınması mantıklı olur .
diğer alanlar orta ve vertex alan sık ekim için uygun.
senin ekiminde planlama çok doğru yapılmalı.

Teşekkürler, başka bir konuda da fikir sormuş bulundum. Artık oraya cevap vermenize gerek kalmadı. Ön hatta ekim yapılınca mevcut saçlarım çok zarar görür mü? Ön hattı ekimsiz bırakırsam da içim elvermez, hazır bir şeye katlanıyorken değsin isterim. Muttalip Keser bütçemi aşıyor maalesef :) İstanbul'dayım ayrıca. Ankara'ya gitmeye değer mi? İstanbul'dan bir öneri var mı?

Kerimbey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2023, 11:39:56 »

Doğrudur bir ekim merkeziyle dün yüz yüze görüşmeye gittim kendiside öyle dedi saçların ince yapılı ve donör alan elverişli değil pek bana sorarsan ekim yaptırma dedi. Ben sadece ön çizgi olsun istiyorum tepe kısmı pek önemli değil ama görüştüğüm kişide önermedi bana ekimi ama bakıyorum forumdaki paylaşım yapan insanları benden daha çok dökülmesi olan kişiler ekim yaptırmış ve sonuçta güzel olmuş biraz daha araştırma yapmam gerekli.

Facebook Twitter Instagram