Gönderen Konu: Bu Kafaya Saç Ekimi Olurmu?  (Okunma sayısı 1092 defa)

Recep Kızılkaya

• Yeni üye
  • *
Bu Kafaya Saç Ekimi Olurmu?
« : 08 Ocak 2024, 09:36:46 »
Değerli hocalarım merhaba daha öncesinde saç ekimi için birkaç merkeze başvuru yapmıştım ve uygun olmadığım söylenmişti baya açık alanım var diye ve bende buna mütakip bir süre protez kullanıp bıraktım ve ardından dutasterid, finasterid, xpecia, biotin, bioxcin forte şeklinde kendimce birşeyler denedim yaklaşık 1 aydır kullanıyorum bunları ve sonuç bu flaş ile çektiğim için biraz daha fazla belli oluyor açıklıklar sizce bu kafaya saç ekimi olurmu? Donor biraz zayıf fakat yoğun bir sakalım var oradanda alınabilir. Sac eikimi olursa kaç greft gerekir? Yada sac ekimi olmayacaksa tavsiyeleriniz nedir? SMP, pigment vs. Denemelimiyim değerli görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim iyi forumlar...

DarpMachine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu Kafaya Saç Ekimi Olurmu?
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2024, 09:52:49 »
Dutasteride veya finasteride + minoxil en az 6 ay devam edin tekrar fotoğraf atın 1 ayda sonuç vermez tam tersi zayıf saçları döker ilk aylar.

Recep Kızılkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2024, 17:57:37 »
Peki ekim veya baska şanslarım varmı protez istemiyorum 😕

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2024, 18:08:51 »
saçınızın arka kısmını yani donör bölgenizi de atabilir misiniz, tam DarpMachine'in dediği gibi en az 6 ay gerekli. donör bölgeniz de elverişliyse 6 ay-1 sene sonra saç ekimi yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2024, 20:11:52 »
en son ne zaman kazıttın saçlarını? sanki sende saç varda yeteri kadar uzamamışlar gibi bir görüntü var.

Recep Kızılkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2024, 20:20:46 »
en son ne zaman kazıttın saçlarını? sanki sende saç varda yeteri kadar uzamamışlar gibi bir görüntü var.
20 gün falan oldu kazitali hocam fakat şöyle bir sorun var yan taraflar sipsiyah dururken güneş veya ışık vurunca tepe uzaktan kelmiş gibi duruyor tepedeki saç tellerinde bir sorun var sanırım.

HALİLİ

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2024, 23:46:04 »
dr bekir bek ankara görüş onla sakal saç karışık eker hlc nin doktoruydu fırsat yani

Recep Kızılkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2024, 09:29:31 »
Arkadaşlar Selam güncel tepe, vertex, yan profil ve donör alanı fotoğrafı ektedir donör alanı biraz karanlıkta çıkmış onun bir tık seyrek halini farzedin şimdilik. İlaçlara devam ediyorum sizce ekime uygun bir aday olmak için ilerliyormuyum yoksa hâla aynı seviyedemiyim? Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2024, 15:34:51 »
Tedaviye başlayalı ne kadar oldu? Sanki epey gelişim olmuş gibi.Bence devam et ekim sonra düşünürsün.Belkide gerek kalmaz ekime orta ve tepe için özellikle.

Recep Kızılkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 18 Şubat 2024, 20:36:33 »
Ortalama 3 ay oldu hocam, biraz toparlarsa 1 ekim ve ufaktan bi similasyon düşünüyorum normalde iyi gozukuyor ama ışık yada güneş vurunca uzaktan sanki komple kelmiş gibi nw7 gibi gözüküyor ama yakindan öyle değil tabi anlam veremedim gitti hocam

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2024, 22:32:19 »
olur hocam ama 2  saç ekimi gerekli tek ekimle risk kapanmaz
bu şekilde olmalı ilk saç ekimin
medeks ekimelrine bak geniş açıklıkları çok güzel kapatır genelde
Global Moderator

Recep Kızılkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2024, 23:03:06 »
Bende Medeks düşünüyorum hocam zaten :) şimdlilik medikal tedaviye devam ediyorum daha etkisini göstermiş değil uzun bir süre kullanıp buna mütakiben ekimimi sağlayacam.

cengover21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Şubat 2024, 00:26:36 »
tedavine minoxilde eklersen hızlı sonuç alırsın her ne kadar döngüden dolayı tavsiye edilmiyorsada antiandrojenlerle kombine edildiği zaman döngü pek olmuyor.

Recep Kızılkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 05 Mart 2024, 11:27:57 »
olur hocam ama 2  saç ekimi gerekli tek ekimle risk kapanmaz
bu şekilde olmalı ilk saç ekimin
medeks ekimelrine bak geniş açıklıkları çok güzel kapatır genelde

Güncel donor alanı hocam normalde aşırı seyrekti fakat 3 aydır bahsi geçen tedavileri uyguluyorum şuan durum bu birsure daha devam edince uygun donore kavusacagimi umuyorum.

DarpMachine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 05 Mart 2024, 15:36:00 »
Dönör gürleşmiş ne kullanıyorsunuz

Facebook Twitter Instagram