Gönderen Konu: Yoğun saç dökülmesi  (Okunma sayısı 209 defa)

Düzelecek inşAllah

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yoğun saç dökülmesi
« : 22 Nisan 2024, 16:26:17 »
Merhaba herkese.. Yurtdışında çalışıyorum. Saçlarım oldum olası çoktur. Bir gün buradan biri tepen açılmaya başlamış dedi. O günden beri bu işe çok takmaya başladım. Her gün aynada tepemi inceledim. Yaklaşık 3 aydır sadece saç düşünüyorum. Ve bu süreçle ense yan ön her yerden dökülme başladı. Çok yoğun saç dökülüyor. İznimde İstanbulda Dr. Server Serdaroğluna gittim. Kel kalmazsın dedi. Vitamin ve minoxidil başladık. Böyle bir sorun yaşayıp çözebilen var mı?

kurogiri

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yoğun saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2024, 17:40:15 »
resim atar mısın
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi proscar 1/4 , magnezyum, d3k2, demir

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2024, 19:56:38 »
Eğer vitamin eksikliğine bağlı bir dökülmeyse minoksidil gereksiz olmuş fakat genetik bir dökülme başlangıcı ise minoxidil kullansan bile saçlar dökülmeye devam eder bunun için finasterid veya dutasterid kullanman gerekiyor.
Detaylı fotoğraf atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimsel verilere dayanmaktadır.

Düzelecek inşAllah

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2024, 14:55:38 »
Vitamin değerlerini attım şimdi. Eksik yok doktorun verdiği vitamin byopecia multiplex saç vitamini içeriği zengin. Zaten çoğu hastasına bunu ve minoxidili öneriyor. Fotoğrafı akşam çekip atacağım. Genetik dökülme çok ufaktan başlamıştı tepede ama saça takmaya başladıktan beri 3 aydır her yerden genel saç dökülmesi var
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2024, 15:07:07 Gönderen: Düzelecek inşAllah »

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2024, 21:13:47 »
Vitamin değerlerini attım şimdi. Eksik yok doktorun verdiği vitamin byopecia multiplex saç vitamini içeriği zengin. Zaten çoğu hastasına bunu ve minoxidili öneriyor. Fotoğrafı akşam çekip atacağım. Genetik dökülme çok ufaktan başlamıştı tepede ama saça takmaya başladıktan beri 3 aydır her yerden genel saç dökülmesi var
Bazı vitaminler kontrol edilmemiş gözüküyor. D vitamini, Magnezyum gözükmüyor. Fakat genel itibariyle bakacak olursak saç için en önemli vitaminler Demir,Çinko,B12 fakat bunlar zaten eksik değil yani vitamine bağlı bir dökülme değil.
Fakat yukarıda yazdığımı yinelemek istiyorum genetik dökülmeyi minoksidil durduramıyor çünkü minoksidilin asıl görevi uykuda olan saçları uyandırıp çıkartmak ve halihazırda olan saçları kalınlaştırmak ve dökülmeyi engellemesi gibi bir özelliği yok o yüzden dökülmenin kesilmesi için finasterid kullanmanız gerekiyor aksi takdirde minoksidilin çıkarttığı saçlar yine DHT saldırısına maruz kalacağı için dökülecektir. Bir sonraki doktor kontrolünde isterseniz bunları belirtin ve iletin.
  • Yaşınız 22

Düzelecek inşAllah

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2024, 22:59:10 »
Tepe bölgesi ağırlıklı kullanıyorum ve oradaki  saçları kalınlaştırdı minox haklısınız. Ama benim düşüncem (doktorda bunu onayladı) saçlarıma takarak tellogen fazına sokmam. Genetik dökülme zaten yavaş yavaş vardı ama 3 aydır her taraf dökülüyor. Ailemin ense bölgesinde saç var. Finasterid bunu engelleyebilir mi? Saçlarım çok çok inceldi işlevsiz bir tüy gibiler. Fotoğraf atacağım şu an minox sıktığım için yapış yapış tam anlaşılmaz

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2024, 23:13:02 »
Tepe bölgesi ağırlıklı kullanıyorum ve oradaki  saçları kalınlaştırdı minox haklısınız. Ama benim düşüncem (doktorda bunu onayladı) saçlarıma takarak tellogen fazına sokmam. Genetik dökülme zaten yavaş yavaş vardı ama 3 aydır her taraf dökülüyor. Ailemin ense bölgesinde saç var. Finasterid bunu engelleyebilir mi? Saçlarım çok çok inceldi işlevsiz bir tüy gibiler. Fotoğraf atacağım şu an minox sıktığım için yapış yapış tam anlaşılmaz
Dökülme tipiniz retrograde alopecia olabilir kulak üstünden enseye doğru dökülmeler görülen bir çeşittir yani low fade saç kesimini biliyorsanız aynı o tarzda bir dökülme biçimi. Sizde muhtemelen o olabilir fakat tabi önce fotoğraf atarsanız daha iyi olur. Müsait bir zamanınızda atarsanız yardımcı olurum.
Bu arada finasterid saçın bütün her yerinde iyileşme gösteriyor yani bahsettiğiniz yerlerde de iyileşme olur.
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram