Gönderen Konu: 3 Yıl Finasterid Sonrası  (Okunma sayısı 203 defa)

BipBozuk

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 11
3 Yıl Finasterid Sonrası
« : 19 Mayıs 2024, 14:54:10 »
Yaklaşık üç yıldır finasterid kullanıyordum. Geçtiğimiz ay bıraktım. Buraya yazmak için bir ay beklemek istedim ne olacağını görmek için. Saçlarım iyi durumda. Dökülmem kullandığım süre zarfinda sıfıra yakındı.  Yeni saç çıkışı yoktu. Kalin ve güçlü bir hale gelmişti saçlarım bu sayede yoğun bir görüntü sağlıyordu.Bıraktıktan sonra  saç ve kafa derisi yağlanması uzun süredir yoktu geri geldi. Saçlarım bu aralar ufak ufak tekrar dökülmeye başladı. Ama bu dökülmenin artacağını hissediyorum...


Bazılarının duymak istediğini söylediğime göre duymak istemediklerini söyleyeceğim. Hali hazırda fin kullanan ve ya kullanmayı düşünen varsa az sonra söyleyeceklerimi okumasınlar.  Çünkü insanların piskolojilerini kötü etkiliyorsun ve ya ben şu kadar kullanıyorum yan etki görmedim gibi yorumları okumak istemiyorum.

İlk başladığım zaman herkeste olan yan etkiler vardı. İlk altı ay zor bir dönemdi bundan daha önce bahsettim.Daha sonra geçti ama uzun kullanım sonrası Erektil Disfonksiyon
kendini iyiden iyiye belli etmeye başlamıştı.( Genç arkadaşlarım bu durumu tek elle mehtaba çıktığınız anla karıştırmayınız ve yan etki görmediğinizi bu şekilde ölçüp ben yan etki görmedim demeyin.Bir kadınla birlikte olduğunuz andan bahsediyorum. İkisi farklı şeyler salgılanan hormonlar da dahil). Bu durumun psikolojik olarak olduğunu söyleyecek olanlar içinse; 191 boyundayım ve 90 kiloyum. Belirli kalorileri hesaplanan bir diyet listem var. Ağırlık antremanı yapmıyor olabilirim ama sekiz yaşımdan beri salonlardayım ve antreman yapıyorum düzenli bir şekilde. Düzenli şekilde doktor kontrolüne devam ettim. Test değerleri olması gerekenden yüksekti ilacı kullandığım için bu bekleniyordu ve normaldi.Herhangi bir sebepten ilaci ve yan etkilerini düşünüp bu piskolojiye girecek bir nedenim yoktu. (Yani bu yan etkinin sebebi piskolojik degil bunu söylemeye çalışıyorum).Ve sporla finin vediği kaybı telafi edeceğini düşünen varsa kendini yormasın.

Libido kaybı cinsel istekte azalama ve ya diger yan etkiler yoktu. AMA Prolaktin hormonun o kadar az yükselmesi bile benim  bünyemde Erektil Disfonksiyona sebep oldu. Bu vücudun doğal dengesine ve işleyişine müdahale ettiğim için oldu.  Bunun sizin bünye ve dayanıklılığınızla alakası yok.Erkekseniz ve bu hapi kullaniyorsaniz ve hap yüksek olmaması gereken hormonların yüksekmesine neden oluyorsa bu etkiler kaçınılmaz. Lütfen beni anlayışla karşılayın sizde bazı şeylerin farkına varın.Tamam siz yan etki görmediniz görmüyorsunuz ama bu günün birinde görmeyeceğiniz anlamına gelmiyor.Bende uzun süre görmedim ama sonrasinda gördüm. Ve unutmayın bu sürekli yapılacak ve devam edilecek bir tedavi değil. Benim diyen kimse bu ilacı ömrünün sonuna kadar kullanamaz.

 Benin Erektil Disfonksiyon sorunum bir ay içerisinde toparlamaya başladığı söyleyebilirim.(  Son testimde değerler referans arası arasına düşmüştü.Bana gelen rahatlama hissini tarif edemem)
Her şeyi denedim doz düşürme ve ya kullanma sıklığını azaltma gibi. Ama bu ilacın vücuduma girdiği gerçeğini değiştirmedi. Kimseye kullan ve kullanma diyecek bir yerde değilim. Kimsenin gözünü korkutmak ve ya psikolojisini etkilemek için bir şey yazmıyorum bunları. Hepimizin ortak bir derdi var. Ve çözüm yollarında birini denemiş bir arkadaşınız olarak başıma gelenleri sizinle paylaşmak istemem.Lütfen ilacı vatanı savunur gibi savunanlar ve herkese sorgusuz önerenler bana saldırmasın.Herkesin benim yaşadığım şeyi illa yaşamayacağını biliyorum.

Dht'nin görevini bitirmesini bekleyeceğim ve daha sonra ne gerekiyorsa onu yapacağım. Rabbım hepimize içimizden geçeni en hayırlısını versin.


Erektil Disfonksiyon dışında ,
bel çevresinde yağlanma ( sebebi karaciğerde yağlanması yapabilmesi) ,
 kas kaybı ve  gerçekten kas güçsüzlüğüne neden oluyor ,
 görüş bozukluğu ( geceleri araba sürerken ciddi anlamda zorlanma gözlerim bozuk değil  dereceleri sıfır ).
Piskolojik olarakta etkisi var. İlacı bıraktıktan sonra anladım bunu. Son bir aydır daha fazla mutlu gibi rahatlamış  gibi hissediyorum

 

Facebook Twitter Instagram