Gönderen Konu: Saç Ekimi ve Askerlik  (Okunma sayısı 4336 defa)

energy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi ve Askerlik
« : 18 Eylül 2018, 11:13:35 »
Merhaba

Ben bedelli askerlik yapacağım ancak ne zaman 21 gün gideceğim belli değil. Bununla alakalı bişey sormak istiyorum ben eğer 15 ekimde saç ektirirsem 18 kasımda askerlik çıkarsa orada problem yaşar mıyım acaba saç ekimi ile ilgili? Sonuçta güneş altında vs uzun süre kalabiliriz veya darbe gelebilir vs.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Saç Ekimi ve Askerlik
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2018, 22:33:40 »
Merhaba

Ben bedelli askerlik yapacağım ancak ne zaman 21 gün gideceğim belli değil. Bununla alakalı bişey sormak istiyorum ben eğer 15 ekimde saç ektirirsem 18 kasımda askerlik çıkarsa orada problem yaşar mıyım acaba saç ekimi ile ilgili? Sonuçta güneş altında vs uzun süre kalabiliriz veya darbe gelebilir vs.

Askerliğinizi yapmadan saç ekimi yaptırmayın.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2018, 04:17:02 »
Askerlikten sonra daha makbul çok zorlanırsın

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2018, 16:02:16 »
:) Bende aynı dertten muzdarip durumdayım,
7-8 Eylülde Ekim yaptırdım başvuru için bu ay sonunu bekliyorum sonrasında celp dönemi var celp gelene kadar 3-6 ay geçebilir ,

keşke ekim için erken davransaydın , askerlikten sonra yaptır risk almaya değmez ,sen almışsın dersen benim her şey üst üste geldi ve bir anda oldu şu an planladığım şekilde devam ederse sorun yok :) tabi birde ilaç kullanımı var onu nasıl yapacağım daha çözemedim.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2018, 18:34:57 »
:) Bende aynı dertten muzdarip durumdayım,
7-8 Eylülde Ekim yaptırdım başvuru için bu ay sonunu bekliyorum sonrasında celp dönemi var celp gelene kadar 3-6 ay geçebilir ,

keşke ekim için erken davransaydın , askerlikten sonra yaptır risk almaya değmez ,sen almışsın dersen benim her şey üst üste geldi ve bir anda oldu şu an planladığım şekilde devam ederse sorun yok :) tabi birde ilaç kullanımı var onu nasıl yapacağım daha çözemedim.

Celp dönemlerinde rapor al ötelettirin askerliğinizi sıkıntı olur sizin için. Zaten sınırlı sayıda kişileri alıyorlar celplerde.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2018, 21:11:18 »
Celp dönemlerinde rapor al ötelettirin askerliğinizi sıkıntı olur sizin için. Zaten sınırlı sayıda kişileri alıyorlar celplerde.

60. Gün gibi başvuracağım , celp doneminin denk gelmesi bilmiyorum 4.ay falan olsa sorun olur mu ki

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2018, 22:05:53 »
60. Gün gibi başvuracağım , celp doneminin denk gelmesi bilmiyorum 4.ay falan olsa sorun olur mu ki

Saçı 3 numaraya vurmak zorunda kalacaksınız, şapka takmak zorunda kalacaksınız belki duş dahi zor alacaksınız sonuçta askere gidiyorsunuz bunlar hep saç ekimini etkileyebilecek unsurlar.

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2018, 09:34:13 »
Saçı 3 numaraya vurmak zorunda kalacaksınız, şapka takmak zorunda kalacaksınız belki duş dahi zor alacaksınız sonuçta askere gidiyorsunuz bunlar hep saç ekimini etkileyebilecek unsurlar.

Saç Tıraşı konusunda haklısın :) Kep altı tıraşı yapar üstünü makasla en kısa hale getiririm :) Şapka ise rütbeli görünce takarım.
(Kendimi ikna etmeye çalışıyorum, mecburen gitmek zorundayım kısa döneme bile gitme imkanım yok malesef)
İnşallah şöyle bir 6. -7.aya denk gelirde bir sorun yaşamam :)

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2018, 20:51:04 »
Saç Tıraşı konusunda haklısın :) Kep altı tıraşı yapar üstünü makasla en kısa hale getiririm :) Şapka ise rütbeli görünce takarım.
(Kendimi ikna etmeye çalışıyorum, mecburen gitmek zorundayım kısa döneme bile gitme imkanım yok malesef)

Askerde kimse sizin saçınızı düşünmez bu nedenle umarım geç bir zamanda askere alınırsınız.

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2018, 21:01:16 »
21 gün kafandan kep çıkmayacak çünkü başınızda sürekli bir rütbeli eğitmen olacak onun için böyle hayaller kurmayın derim :) saçınızı kimse umursamaz kafa nakli olsanız bile umursamazlar :D iyi planlayın şimdiden hayırlı teskereler .

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2018, 21:32:39 »
Askerde kimse sizin saçınızı düşünmez bu nedenle umarım geç bir zamanda askere alınırsınız.
Biliyorum 😀 ama umut işte ilk celpten gidenlere soruyorum anlayışlı komutanlar diyorlar tabi ayrıcalık verecek değiller bakalim bu ay sonu son başvurular ben son haftaya kadar bekliyecegim inşallah 10-12. Celpe denk gelirim başvurular 600 bini aşmıs

21 gün kafandan kep çıkmayacak çünkü başınızda sürekli bir rütbeli eğitmen olacak onun için böyle hayaller kurmayın derim :) saçınızı kimse umursamaz kafa nakli olsanız bile umursamazlar :D iyi planlayın şimdiden hayırlı teskereler .

Teşekkür ederim insallah bir sorun yaşamam mecburen gitmek zorundayim uzun dönem veya kısa dönem şansım yok 21 gün bile zorlayacak işimden dolayı , saçı umusamazlar bence de ama en azinda su ve yikama sorunum olmasin ya 😀 teşekkür ederim tekrardan

buyukaltayli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2018, 16:58:48 »
hic gerek yok arkadasim. orda az uyku alicaksin, soguk dus alcaksin ve buyuk ihtimal cok besin degeri alamicaksin. malum asker yemegi. hallet gel sonra kafan rahat ektirirsin. nereyi dusunuyorsun bu arada?

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2018, 17:49:22 »
hic gerek yok arkadasim. orda az uyku alicaksin, soguk dus alcaksin ve buyuk ihtimal cok besin degeri alamicaksin. malum asker yemegi. hallet gel sonra kafan rahat ektirirsin. nereyi dusunuyorsun bu arada?
Askerde günlük alman gereken kalori hesaplanır ve ona göre öğünler hazırlanır. Öğlen ve akşam yemeklerinde kırmızı yada beyaz et kesinlikle olur, sabah kahvaltısında süt, yumurta ,tereyağı ve bal eksik olmaz mevsiminin taze meyveleri gelir ayrıca şerbetli tatlılar bol olur ve en önemlisi 3 öğün düzenli beslenirsin ayrıca gece faaliyet ve nöbet tutanlar için ara öğün çıkar. Kantinler de 24 saat açık ve ucuzdur beslenememek için bir engel yoktur konuyla alakası yok ama açıklama gereği hissettim kendimde kolay gelsin iyi forumlar...

buyukaltayli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Ekim 2018, 20:47:37 »
Askerde günlük alman gereken kalori hesaplanır ve ona göre öğünler hazırlanır. Öğlen ve akşam yemeklerinde kırmızı yada beyaz et kesinlikle olur, sabah kahvaltısında süt, yumurta ,tereyağı ve bal eksik olmaz mevsiminin taze meyveleri gelir ayrıca şerbetli tatlılar bol olur ve en önemlisi 3 öğün düzenli beslenirsin ayrıca gece faaliyet ve nöbet tutanlar için ara öğün çıkar. Kantinler de 24 saat açık ve ucuzdur beslenememek için bir engel yoktur konuyla alakası yok ama açıklama gereği hissettim kendimde kolay gelsin iyi forumlar...

iyi yaptin acikladin arkadasim. Benim askerligimde boyle degildi valla. Arkadasimin oglu yeni geldi bedelliden ve onlara da cok az protein verdiklerini soyledi. Bunun uzerine bende boyle bir yorum yaptim. Umarim senin dedigin gibi olur herkesin askerligi ;)

komsermesutgüneri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2018, 21:16:27 »
Saç ekimi askerlik deyince merak ettim okudum arkadaş bedelli yapacakmış herkes de fazlasıyla ciddiye alıp uzun uzun yazmış. Gideceğin 20 gün birader . Ben senin yerinde olsam utanıp yazmazdım bile çünkü Mesleği askerlik polislik olan veya uzun-kısa dönem askerlik yapan insanları düşününce senin konun bence ciddiye alınmamalı. 20 günlük bir olayla saç ekimini planlamak zor olmasa gerek diye dusunuyorum.

Facebook Twitter Instagram