Gönderen Konu: Saç dökülmesi ile saç taranmasının ilişkisi.  (Okunma sayısı 1417 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Saç dökülmesi ile saç taranmasının ilişkisi.
« : 09 Ağustos 2020, 04:10:18 »
Reddit de okudum hairlosstalkda da çok karşıma cıktı saçı ayırma, yani saçı yatırdığımız yönden kellesmeye başlamasına dair bir teori var bir çok üye ben de bu durumu yaşadım diye tecrübelerini paylaşmış ben saçı mı soldan sağa tararım sol şakağım nw2.5 ken sağ şakağım nw1 yani yatirdigim kısım  kelleşdi çok bariz olarak sizce bunun bilimsel bir dayanağı var mı yoksa onlarca yüzlerce tesadüf den mi ibaret. Şakakları eş zamanlı kelleşme norwood çizelgesinde ki gibi çok sık rastlamadığım bir durum genelde bir taraf diğerinden önce göçüyor.

Siz de durumlar nedir ne düşünüyorsunuz bunun hakkında.

GaMe10

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesi ile saç taranmasının ilişkisi.
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2020, 09:58:16 »
Böyle birşey doğru olsa ne olacak ki

Hayır yani saçı mı taramayacaz ne yapacaz. Saçı taramayacaksak ozaman saçı ne yapalım?

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2020, 14:18:09 »
Böyle birşey doğru olsa ne olacak ki

Hayır yani saçı mı taramayacaz ne yapacaz. Saçı taramayacaksak ozaman saçı ne yapalım?
Bilimsel bir dayanağı olsa çözüm de oluşturulabilir belki, yani kesin olarak uzmanlar böyle bir şey var dese saça zarar veren bir aktiviteyi yapıyorsam bu huyumu terk ederim ben bile bile yapmazdım.

Herkes senin ile aynı fikirde olmayabilir misal ben saçlarım çok sık olsun ömrümün sonuna kadar 3-5 numara saçla geziyim benim için daha şık bi görüntü 3 numara saç ile gezeceksem saçı napayım diyebilirsin kelleşen birisi ile sağlıklı saçlı birinin kısa saçı arasında dünya fark var görsel olarak.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2020, 14:32:29 »
Bilimsel bir dayanağı olsa çözüm de oluşturulabilir belki, yani kesin olarak uzmanlar böyle bir şey var dese saça zarar veren bir aktiviteyi yapıyorsam bu huyumu terk ederim ben bile bile yapmazdım.

Herkes senin ile aynı fikirde olmayabilir misal ben saçlarım çok sık olsun ömrümün sonuna kadar 3-5 numara saçla geziyim benim için daha şık bi görüntü 3 numara saç ile gezeceksem saçı napayım diyebilirsin kelleşen birisi ile sağlıklı saçlı birinin kısa saçı arasında dünya fark var görsel olarak.

Ben zaten uzun senelerdir sürekli kazıtıyorum saçımı. Proscar 1/4 başladım 1.5 ay önce ve şimdi yavaş yavaş uzatmayı planlıyorum. Yani saçı taramakla saç dökülmesi olacaksa bu umrumda bile olmaz yani böyle şeyleri fazla kafaya takmamak gerek

Buna benzer mesela jöle konusu. Dayım senelerdir saçına 1 kilo jöle sürer ama saçları amazon ormanları gibi. Şimdi birileri jöle saçı döker derse neden onu sürmekten mahrum kalsın ki, bazı şeyleri kafaya takmamak lazım fazla heleki sen saç taramasından bahsediyorun yani bildiğin taramak yani bunu kafaya takmak uç nokta bence

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2020, 14:34:27 »
Reddit de okudum hairlosstalkda da çok karşıma cıktı saçı ayırma, yani saçı yatırdığımız yönden kellesmeye başlamasına dair bir teori var bir çok üye ben de bu durumu yaşadım diye tecrübelerini paylaşmış ben saçı mı soldan sağa tararım sol şakağım nw2.5 ken sağ şakağım nw1 yani yatirdigim kısım  kelleşdi çok bariz olarak sizce bunun bilimsel bir dayanağı var mı yoksa onlarca yüzlerce tesadüf den mi ibaret. Şakakları eş zamanlı kelleşme norwood çizelgesinde ki gibi çok sık rastlamadığım bir durum genelde bir taraf diğerinden önce göçüyor.

Katılmıyorum hocam sol taraf yani ayırdığım kısım diğer tarafa göre daha kaliteli daha sık şakakta keza öyle.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2020, 02:05:56 »

O forumlarda manyak çok kardeşim.O zaman tepede neden kellik oluyor?Saç taramak normalde saça iyi gelir kanlandirir.Maalesef dokulmede ise yaramiyor
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

fgurel111

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Eylül 2020, 00:13:01 »

Katılıyorum benimde ayırdığım taraf daha once dökülmeye başladı ve su an diğer tarafa göre bariz şekilde fark var. Sırf orası kapansın diye diğer tarafa tarıyorum artık.

Souvenir

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2020, 01:20:46 »
Bu durum bende de var önce hep sağ tarafı yatırırdım ordan dökülmeye başladı sonra ise sol tarafı yatırmaya başladım. Şimdi sol şakak tarafındaki dökülme sağ taraftan daha fazla. Belki genetik dökülmesi olan kişilerde dökülmeyi hızlandırıyor olabilir.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2020, 03:05:09 »
Kimimiz yaşamış kimimiz yaşamamış ama ben saç yönüne doğru taranmayan saçın daha çabuk koptuğunu döküldüğünü görüyorum dediğim gibi ben de öyle oldu belki normal insanlar da böyle bir olay yoktur, hassas dökülmeye meyilli saçlarda süreci hızlandırıyor olabilir dediğin gibi.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Souvenir

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2020, 17:56:36 »
Kesinlikle öyle çünkü sol tarafımda hemen hemen dökülme hiç yoktu. Fırça tarak kullandığımdan dolayımı diye düşünüdüm ama şöyle birşeyde var vertex bölgesini çok taramadığım halde ordada açılma var.

Aynen süreci hızlandırıyor olabilir.

Facebook Twitter Instagram