Gönderen Konu: 18 Yaş Saç Dökülmesi  (Okunma sayısı 1127 defa)

Ali2456

• Yeni üye
  • *
18 Yaş Saç Dökülmesi
« : 14 Ağustos 2020, 21:46:50 »
Herkese kolay gelsin ben 18 yaşında yeni üniversiteye geçen biriyim.Zamanında saçıma çok fazla şey sürdüm wax,sprey vs ama üniversiteye geçtikten sonra aşırı stresli bir dönem geçirdim o günden sonra saçımın eski gürlüğünü geri getiremedim lavanta suyu zeytinyağı sarımsak vs hepsini kullandım.Bir ara üninin başlarında yine tutuculuğu iyi diye pudra wax kullanmıştım ama o zaman dökülmem yoktu o yüzden mi böyle oldu bilmiyorum ama bir türlü toparlayamadım.1 yıl önce saçlarım aşırı gürken bir anda böyle oldu.Dayılarım kel genetikte var ama bir anda başlaması gerçekten psikolojik olaral çok etkiliyor.Genel olarak saçımım tepe ve yan taraflarında dökülme var.1 hafta önce kendi çapımda bir tedavi düşünüp kerozan denen vitamin takviyesini aldım yanına da zigavus forte şampuan ve minoxil aldım.Minoxili kullanayım mı bilmiyorum hala başlamadım ama saçlarımı bu halde görmekte beni çok üzüyor.Pandemiden dolayı hastaneye gidip dermatologtan da minoxil için görüş alamadım.Bu forumda gerçekten bilgili insanlar var.lütfen yardım eder misiniz

heycorcverseneborc

• Full Member
Ynt: 18 Yaş Saç Dökülmesi
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2020, 22:19:27 »
değerli kardeşim kendini suçlama o yazdığın şeylerin saçları dökmesi mümkün değil. ha belki döker ama çok az döker sonra yenisi çıkar. genetik yatkınlığım var diyorsun zaten. seninki erkek tipi genetik dökülme.    ayrıca denediğin şeylerin genetik dökülmeye faydası olmaz. yaşın çok genç sakın dht engelleyicilere bulaşma.  minoxidil, iğneleme, ketoral vs.. gibi yan etkisi az yöntemleri araştırabilirsin.

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2020, 22:52:33 »
Benim dökülmemin birebir aynısı konumu inceleyebilirsin :) Dökülmen genetik dökülme waxla vs alakası yok. Şimdi gelip finansterid kullan vs diyenler olucak bu yaşta sakın öyle yan etkisi olan ilaçlar kullanma derim minoxidilin ve şampuanların etkisi ne kadar etkili olur orası da meçhul..

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2020, 22:53:33 »
Hocam minoxil kullanabilirsin. Yani dht blocker kullanma bence de.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2020, 23:37:16 »
Minoxil o açık alanları geri getirmeyecek. Ön kısımda bulunan ince saçlara bir nebze kalıştırabilir ama sıkılıp bıraktığınız zaman mevcut saçlarınız zarar görme ihtimali var. Bence herhangi bir takviye kullanmayın, saçlarınıza kimyasal kullanmadan, güzel bir şampuan bulup hayatınıza devam edin derim. 18 yaş için kullanılacak herhangi bir takviye için çok erken. Halen gelişim sürecindesiniz dışardan müdahale etmemeniz daha yararınıza olacağını düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ali2456

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2020, 00:09:02 »
Sağolun yardımlarınız için.Galiba son çare olarak minoxil kullanmak zorundayım belki açıklıklar geri gelmez ama en azından bir nebze daha kalınlaşır çok ince olan saçlarım

Ali2456

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2020, 00:13:54 »
Kerozan+Minoksil ikilisiyle bir kaç yıl idare etmeye çalışacağım.Umarım faydalı olur

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2020, 00:14:45 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15298.0

Konuda ki minoxidil+finasterid spreyini al kullan saf minox bu saçı toplamaz topikal olduğu için finasteriden yan etki görmen oldukça az olur veya hiç gormessin.

Bide buralarda çok takılma tedaviye başladıktan sonra deli olursun.

Hayatında başarılar dilerim

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2020, 00:15:48 »
Merhaba, genel vitamin hormon testi yaptırın.  Özellikle uykuya ve sağlıklı beslenmeye extra özen gösterin.  Daha sonra bu ürünleri kullanın.

Şampuan = Vichy Dercos Energy
Biotin = Solgar 1000
Minoxidil ( Dermarol ile)
Her gün 1 bardak yeşil çay. 

VICHY HASSAS SACLAR ICIN ŞAMPUAN
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Ali2456

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2020, 00:53:10 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15298.0

Konuda ki minoxidil+finasterid spreyini al kullan saf minox bu saçı toplamaz topikal olduğu için finasteriden yan etki görmen oldukça az olur veya hiç gormessin.

Bide buralarda çok takılma tedaviye başladıktan sonra deli olursun.

Hayatında başarılar dilerim
Forumda bakıyorum benimkisinden çok daha az saçı kalmış insanlar kullanmış ve gayet güzel sonuçlar alınmış.Saçım da agresif bir dökülme yok aslında elimi attığımda bazen 1 tel gelir gelmez nadiren 4-7 arası geldiğini gördüm o da çok nadir.O yüzden benim saçım da işe yarayacağını düşünüyorum nedense

Ali2456

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2020, 00:55:29 »
Merhaba, genel vitamin hormon testi yaptırın.  Özellikle uykuya ve sağlıklı beslenmeye extra özen gösterin.  Daha sonra bu ürünleri kullanın.

Şampuan = Vichy Dercos Energy
Biotin = Solgar 1000
Minoxidil ( Dermarol ile)
Her gün 1 bardak yeşil çay.
Selam önerinileriniz için teşekkür ederim.Yeşil çay zaten kullanıyorum kullandığım takviye de de 2500 ug miktarında biotin var yani az mı çok mu bilmiyorum ama karşılıyorum ek olarak

Ali2456

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Ağustos 2020, 12:32:02 »
Dökülmeye ek olarak birde dökülme başlangıcından beri vertex bölgemde bir uyuşukluk hissediyorum ayrıca ora da bi fazladan yağ tabakası da varmış hissi var.Bu uyuşukluk aşırı değil ama hafif kaşıdığım zaman hissedemeyeceğim seviyede.Bu etkenin de saç dökülmesiyle bir alakası var mıdır sizce?

Facebook Twitter Instagram