Gönderen Konu: Zoruma gidiyor  (Okunma sayısı 6360 defa)

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: Zoruma gidiyor
« Yanıtla #30 : 13 Eylül 2020, 20:33:41 »
aslında başka bir nokta daha var. androjen reseptör sayısı sanıldığı kadar önemli değil. genetik arıza sonucu reseptörlerin hormonları olumsuz olarak algılaması sorun.

kelliğin ekim ve klonlama vs.. dahil tek çözümü genetikte. reseptörlerin hormonları olumsuz algılamasına neden olan genleri tespit etmek ve tamir etmek. ama tıp bilimi bunun yüzlerce yıl gerisinde şu an.
O gen aktif ya da pasif olabiliyor bazı yerlerde aktif iken bazı yerlerde pasif olabiliyor bir şeyler yüzünden değişiyor.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 13 Eylül 2020, 23:36:53 »
Senin kafa gitmiş psikoloji gitmiş nasıl bir dusuncedir saçı dökülmeyen dokulsun nedemek .üstelik bir yorumunda

(Ona kalırsa herşeyi bırakalım şunu diyelim dünyada daha beterleri var halimize şükredelim.İşte bu insanı 2 adım geriye götüren şeydir. )

Emin ol 2 adim değil böyle dusunursen ömür boyu bu hayatta en önemlisi diğer tarafda çok çekersin.İsyan etme.

Şükretmen lazım ne olursa olsun yoksa bu konuda hiç yoktan yere milletinkide dökülsün diye beddua edersen emin ol o beddua donup seni daha şiddetli bulur.Nekadar haksız yere millete bunu söylersen söylediklerin hepsi seni daha kotu yapar gitgide daha çok cokersin o yüzden millete bakarak iç geçirme hatta sık bir saça sahip olan birini gördüğünde maşallah de kötü dusunme bunlar sana olumlu yansır isyan etme o yüzden .

Psikolojiyle ne alakası var? Bir lafımdan bunumu çıkardın? O zaman bende diyorum ki sen dinci birisin ve şükür ederek umud arıyorsun.Böylemi olalım? Bak nediyorum dökülmeyenin dökülsünde halimizi anlasın.Buda şu demek insanın elinde olmayan birşeyle imtihan edilmesin kimse.Yani onlarda şüketmeyi öğrensin.Herkes anlasın durumunu sonra hep baraber çözüm arayalım birlikte.Ama öyle gelipte hava atmasınlar saçlarının kıymetini bilsinler.Ben eşit olalım diye beddua ediyorum ki bu bedduamıdır yoksa adalet istemekmidir işte orası tartışılır.İlla ki beddua gerçekleşcek veya bana döner diye birşeyde söz konusu değil.

Kötüyü düşünmek sadece insanı geriye götürür.Morelini bozar.Umud diyoruz ya hani hedef hep senden bir adım ilerde olanla mücadele etmektir.Şükürde hak getirene olur.Sence başarısını kendi kazanmış birisi veyahut genetiği düzgün birisi şükür etme gayretinde bulunurmu? Hayır.Aklına bile gelmez çünkü insanoğlu sahip olamadıklarını gördükçe şükür eder.Sen gündeyi bırak yılda 1 kez olsun Allahım şükürler olsun ki 10 parmağım var diyebiliyormusun? Hayır.Çünkü sahipsin.Ancak birisinde fark ettiğinde şükür edersin.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 13 Eylül 2020, 23:43:56 »
Saçma sapan bir yorum. Zaten senin anlam veremediğin soruların cevabı yazdığın yorumun içinde
1-sigara alkol sağlıksız beslenme “erkek tipi saç dökülmesinin sebebi değildir “ donduk fıstık şampuan protein ile bu sorun ortadan kalkmaz
2- sendeki Dht fazla onlardaki az değil hormon Saglıgı sağlam herkezde bu oran referans aralıgındadır .
Sorun DHT fazlalığı değil senin saç köklerindeki reseptörlerin Dht ye olan duyarlılıgının fazla olması. Bu yüzden antiamdrojenler sağlıklı bireydeki DHT yi düşürdüğü için kullanımı sırasında yanetki görürler..

Yani bilime İnanmamak diye birsey aklı selim bir insanın söyleyeceği birsey değil. Bilime inanmak yada inanmamak diye birsey olamaz bilimi bilmek yada bilmemek olur.. inanılıp inanılmamakta iradeni kullanacağın şey inançtır.. bilim değil

Saçmalık bunun neresinde? Toplumun sorunına değinip kimsenin söylemediği birşeyi dile getirmekmi saçmalık?

Ben orda sigara alkolun saça olan etkisini değil sağlıksız ve dikkatsiz beslenmeye çektim olayı.

Dht tek başına saç dökülmesinin sebebi değil.Vucüd tepki vermiyor tedaviye.Buda şu demek oluyor herkese herşey iyi gelmiyor.Tamamen vücud kendini dinliyor.DHT baskılamak sonucu garantilemiyor.Birçok kişi finansteridden sonra bile saç dökülmesi yaşıyor.

Bilimi inkar ediyorum lafta bunu herhalde anlayabilirdiniz basitçe.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 13 Eylül 2020, 23:45:06 »
Virtüöz, senin ilacın protez. Paran yoksa paran olması için ne gerekiyorsa yap. Protezle saç sorununu hallet. Diğer tedaviler sana gelmez.

Onla uğraşamam peruktan farkı yok.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #34 : 13 Eylül 2020, 23:53:28 »
Onla uğraşamam peruktan farkı yok.
Virtüöz doğal tedavileri deneyecek kadar umutlu birisinin bu kadar psikolojik olarak çökmüş olması garip değil mi ?
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 14 Eylül 2020, 00:23:30 »
Virtüöz doğal tedavileri deneyecek kadar umutlu birisinin bu kadar psikolojik olarak çökmüş olması garip değil mi ?

Sadece problem saç olsa keşke.Ama saçında bendeki etkisi çok büyük oldu.Ben herşeye rağmen denemekten kaçınmıyorum.Doğal süreç devam ediyor elbet.Fakat gerekte yoktu genlerim düzgün olsaydı.Umud değilde başka çarem yok desek daha iyi.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 14 Eylül 2020, 01:21:58 »
Sadece problem saç olsa keşke.Ama saçında bendeki etkisi çok büyük oldu.Ben herşeye rağmen denemekten kaçınmıyorum.Doğal süreç devam ediyor elbet.Fakat gerekte yoktu genlerim düzgün olsaydı.Umud değilde başka çarem yok desek daha iyi.
Baya sitemkarsin bu durum seni ziyadesiyle üzmüş anladim haklı sebeplerinde var.Hatta birini tarif ederken kel ya da kavga edince kel diye anilmakta hoş bir durum değil.Yani yaşadıkların belki de bunları deme noktasına getirdi bilemiyorum
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 14 Eylül 2020, 10:58:46 »
Psikolojiyle ne alakası var? Bir lafımdan bunumu çıkardın? O zaman bende diyorum ki sen dinci birisin ve şükür ederek umud arıyorsun.Böylemi olalım? Bak nediyorum dökülmeyenin dökülsünde halimizi anlasın.Buda şu demek insanın elinde olmayan birşeyle imtihan edilmesin kimse.Yani onlarda şüketmeyi öğrensin.Herkes anlasın durumunu sonra hep baraber çözüm arayalım birlikte.Ama öyle gelipte hava atmasınlar saçlarının kıymetini bilsinler.Ben eşit olalım diye beddua ediyorum ki bu bedduamıdır yoksa adalet istemekmidir işte orası tartışılır.İlla ki beddua gerçekleşcek veya bana döner diye birşeyde söz konusu değil.

Kötüyü düşünmek sadece insanı geriye götürür.Morelini bozar.Umud diyoruz ya hani hedef hep senden bir adım ilerde olanla mücadele etmektir.Şükürde hak getirene olur.Sence başarısını kendi kazanmış birisi veyahut genetiği düzgün birisi şükür etme gayretinde bulunurmu? Hayır.Aklına bile gelmez çünkü insanoğlu sahip olamadıklarını gördükçe şükür eder.Sen gündeyi bırak yılda 1 kez olsun Allahım şükürler olsun ki 10 parmağım var diyebiliyormusun? Hayır.Çünkü sahipsin.Ancak birisinde fark ettiğinde şükür edersin.

Gerçekten psikolojik sorunların var şu konuşmalarında daha iyi anladım kendini kandırma hala neleri savunuyorsun hala isyan ediyorsun sonra yok psikolojik ne alaka diyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyorsun .En komigide soru sorup benim yerime cevap veriyorsun sence sana şükretmeyi söyleyen biri 10 parmagida olsa sağlığı yerinde olsa şükretmuyormudur. Bir komik tarafida dinci demen nedir bu soylediklerim herkes için geçerli yani bizde bir olay var birine şükretmeyi vs söylediğimiz zaman hemen oooo sen namazinda niyazinda birisin derler ama kendini sanki müslüman görmez ler din konusuna girmicem.müslüman değilsindir senin kararın yapacak birşey yok  bende gunahin en agirlarina  girdim maalesef ama neyin ne olduğunu farkına vardım sana bir şükret dedim sen dinci birisin şükrederek umut arıyorsun diyorsun bunun üstüne soylencek birşey yok aslında.Ustelik ben beddua ediyorum ama herkes eşit olsun diye ve bu bedduamidir adalet istemekmidir diyorsun harbi sen bitmissin zaten kimden adalet istiyorsun Allah'a isyan ederek mi adalet istiyorsun neyse herkesin kendi düsuncesidir ama şunu unutma dediğim gibi nekadar isyan edersen okadar yerin dibine girersin hem bu hayatta hem diğer tarafda.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 14 Eylül 2020, 13:13:38 »
Virtüöz dostum saçlarının son halini paylaşman mümkün mü ?

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #39 : 14 Eylül 2020, 13:14:04 »
iyiler mutlaka kazanır'dan daha iyi bir yalan varsa o da şükretmektir.

maaşınız azdır, işsiz olmadığın için şükret denir.
yaralanmışsınızdır, ölmediğin için şükret denir.
başınıza çok kötü bir olay gelmiştir, ama daha kötüsü gelmediği için şükret denir.

yani kısacası bize daha fazlasını istemememiz gerektiğini içten içe çocukluktan beri öğretirler. çünkü birileri daha fazlasına sahip olacaksa, başka birileri de daha azıyla idare edebilmelidir.

(A)

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 14 Eylül 2020, 13:22:17 »
iyiler mutlaka kazanır'dan daha iyi bir yalan varsa o da şükretmektir.

maaşınız azdır, işsiz olmadığın için şükret denir.
yaralanmışsınızdır, ölmediğin için şükret denir.
başınıza çok kötü bir olay gelmiştir, ama daha kötüsü gelmediği için şükret denir.

yani kısacası bize daha fazlasını istemememiz gerektiğini içten içe çocukluktan beri öğretirler. çünkü birileri daha fazlasına sahip olacaksa, başka birileri de daha azıyla idare edebilmelidir.

(A)

Adamın diğer insanlara beddua etmesini de destekliyormusun?
Sen de diğer kişilerden birisin ve bu adam senin de saçının dökülmesini istiyor

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 14 Eylül 2020, 14:11:10 »
Adamın diğer insanlara beddua etmesini de destekliyormusun?
Sen de diğer kişilerden birisin ve bu adam senin de saçının dökülmesini istiyor

İstese ne olabilir hiç birşey sadece söylene söylene kendini yer bitirir millete ne olursa olsun şükretmeyi bil deriz daha şükür nedir bilmeyen ler var nekadar güzel ve önemli birşey olduğunu bilmeyen var o yüzden takılma bunlara kim ne söylerse söylesin kendince isyan eder kendini yer bitirir sukretmeyide bilmiyorsa bırak kendi haline millete saçları dökülsun diye diye iç geçirip duracak sadece.Bende maalesef çok hatalar yaptım neyin ne oldugunu çok şükür erkenden farkettim şükür etmek yukarida arkadaşın saydiklarindan ibaret değildir bir su icsen yada yolda yürürken bile içten biranda şükretmek bile insani çok rahatlatır ama millet bakıyorum da isyan etmeyi bırak adalet sorguluyor bunlara da yapacak birşey yok birakicaksin kendilerini yiyip bitirmeden başka birşey yapamazlar. İnsan çok sıkıntı yaşadığı zamanlar bile kendini çok iyi motive edebilir mesela bu biraz zordur Belkide ama onu başarırsa sıkıntılara rağmen moreli çok bozuk olduğu anda biranda içten içe çok mutlu olabilir kendini çok iyi motive edebilir.Ama tabi bazı kişilerin düşünce inanışları vs değişiyor o yüzden bunlarada yapacak birşey yok.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 14 Eylül 2020, 15:10:54 »
İstese ne olabilir hiç birşey sadece söylene söylene kendini yer bitirir millete ne olursa olsun şükretmeyi bil deriz daha şükür nedir bilmeyen ler var nekadar güzel ve önemli birşey olduğunu bilmeyen var o yüzden takılma bunlara kim ne söylerse söylesin kendince isyan eder kendini yer bitirir sukretmeyide bilmiyorsa bırak kendi haline millete saçları dökülsun diye diye iç geçirip duracak sadece.Bende maalesef çok hatalar yaptım neyin ne oldugunu çok şükür erkenden farkettim şükür etmek yukarida arkadaşın saydiklarindan ibaret değildir bir su icsen yada yolda yürürken bile içten biranda şükretmek bile insani çok rahatlatır ama millet bakıyorum da isyan etmeyi bırak adalet sorguluyor bunlara da yapacak birşey yok birakicaksin kendilerini yiyip bitirmeden başka birşey yapamazlar. İnsan çok sıkıntı yaşadığı zamanlar bile kendini çok iyi motive edebilir mesela bu biraz zordur Belkide ama onu başarırsa sıkıntılara rağmen moreli çok bozuk olduğu anda biranda içten içe çok mutlu olabilir kendini çok iyi motive edebilir.Ama tabi bazı kişilerin düşünce inanışları vs değişiyor o yüzden bunlarada yapacak birşey yok.

Bu şeye benziyor aynı. Bir ara uçak kazası olmuştu. Bir grup kişi özel uçakla yurtdışına düğüne mi ne gitmişlerdi. Baya zenginlerdi. Kazada hepsi öldü

Ölenler zengin oldukları için sosyal medyada bir kısım kişi baya sevinmiş haberlere çıkmıştı

pcd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #43 : 14 Eylül 2020, 18:56:32 »
Evrim, hayatta kalma ve genlerini bir sonraki nesle aktarma ile ilgili bir mekanizmadır ve adaletle alakalı değildir. O yüzden de, doğada adalet diye bir kavram yoktur. Bu sadece saç için değil, her şey için geçerli.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 14 Eylül 2020, 19:01:51 »
Evrim, hayatta kalma ve genlerini bir sonraki nesle aktarma ile ilgili bir mekanizmadır ve adaletle alakalı değildir. O yüzden de, doğada adalet diye bir kavram yoktur. Bu sadece saç için değil, her şey için geçerli.
Aynen öyle evrimsel süreçte kellik hala elenmedigine göre bence kellik saçlı insanları eleyecek.Zaten böyle bir ihtimalde var hep saçlı insanlar kalacak Keller elenecek gözüyle bakılsa da babadan anadan 7 göbek saçlı olup kel kalan insanlarda oluyor artik
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Facebook Twitter Instagram