Gönderen Konu: Zoruma gidiyor  (Okunma sayısı 6332 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Zoruma gidiyor
« : 12 Eylül 2020, 19:11:54 »
Yeter gerçekten zoruma gidiyor.Etrafıma bakıyorum sağlıksız beslenen zayıf çırpı çelimsiz,sigara,alkol vb nerde zararlı şey var tüketen insanların saçlarına zerre dökülme yok çok sık ayı postu gibi saçları var.Bense yediğime dikkat eden bakımıma özen gösteren sağlıksız ve bağımlılık yapıcı hiçbirşey tüketmeyen biri olaraktan benim saçlarım ise dökülüyor.Bu adaletsizlik değilde nedir? Hayır bide is pasta çalışanlarında saçları iyi.Neymiş bu genetik arkadaş.Aşırı morel bozucu bir olay.Ben onlarca farklı ürün kullanıyım onlar marketten aldığı h&s şampuanla yıkasın sadece.Vücuduma isyan ediyorum.Bırakın ya böyle adalet sistemi olmaz olsun.Herifler 10 - 0 ilerde bizden.DHT felan hikaye yok öyle birşey.Baskılamak için uğraşıyoruz ancak bilimi inkar ediyorum.Ne yani bizde dht varsa onlarda yokmu? Testeron oranımız fazlaysa onlarında değilmi? Tamamen genetik faktörle alakalı.Bence vücud bizi dinlemiyor istediğini yapıyor.

GaMe10

• Hero Member
Ynt: Zoruma gidiyor
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2020, 19:32:34 »
Nereden biliyorsun belki onların da başka sorunları var?

Atıyorum belki amazon ormanları gibi saçlı x bir adam şöyle diyordur. Kuşum ötmüyor be yatakta rezil oluyorum, keşke gerekirse kel kalsaydım ama Joni Sins gibi olsaydım! diyor olabilir

Bu sadece bir örnek tabiki böyle çoğaltabiliriz.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2020, 19:42:55 »
tüm kader mahkumlarına, saçını sevipte kaybedenlere...
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2020, 20:20:05 »
Nereden biliyorsun belki onların da başka sorunları var?

Atıyorum belki amazon ormanları gibi saçlı x bir adam şöyle diyordur. Kuşum ötmüyor be yatakta rezil oluyorum, keşke gerekirse kel kalsaydım ama Joni Sins gibi olsaydım! diyor olabilir

Bu sadece bir örnek tabiki böyle çoğaltabiliriz.

Şimdi bunu dedin ya hiçe konuştun.Neden çünkü biliyormusun? Benimde sorunlarım var ama en azından onların saç konusundan yok.Ve emin ol onlardan bin kat sorunumun üzerine birde böyle bir hayata sahibim.Anlayacağın bitmiş bir durumdayım.Evet belki onlarnda sıkıntıları benim kadar büyük ama sabah kalkınca banyoda saçını şöyle bir tarasa bile insana morel gelirdi.Ya benim peki? Hem kuş çokta problem değil.Saçın bol insanın genetiğide iyidir genelde ve yakışıklıdır.10 cm için bile altına yatarlar rahat ol.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2020, 20:28:57 »
sonuna kadar katıldıgım bir isyan... hele hele bir de genc yasta böyle bi derdiniz varsa gecmıs olsun...

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2020, 20:29:02 »
Yeter gerçekten zoruma gidiyor.Etrafıma bakıyorum sağlıksız beslenen zayıf çırpı çelimsiz,sigara,alkol vb nerde zararlı şey var tüketen insanların saçlarına zerre dökülme yok çok sık ayı postu gibi saçları var.Bense yediğime dikkat eden bakımıma özen gösteren sağlıksız ve bağımlılık yapıcı hiçbirşey tüketmeyen biri olaraktan benim saçlarım ise dökülüyor.Bu adaletsizlik değilde nedir? Hayır bide is pasta çalışanlarında saçlarıda iyi.Neymiş bu genetik arkadaş.Aşırı morel bozucu bir olay.Ben onlarca farklı ürün kullanıyım onlar marketten aldığı h&s şampuanla yıkasın sadece.Vücuduma isyan ediyorum.Bırakın ya böyle adalet sistemi olmaz olsun.Herifler 10 - 0 ilerde bizden.DHT felan hikaye yok öyle birşey.Baskılamak için uğraşıyoruz ancak bilimi inkar ediyorum.Ne yani bizde dht varsa onlarda yokmu? Testeron oranımız fazlaysa onlarında değilmi? Tamamen genetik faktörle alakalı.Bence vücud bizi dinlemiyor istediğini yapıyor.
Genetik olarak yatkınsın o yüzden DHT ve androjenler saçlarını döküyor bazen de inflamasyona genetik olarak yatkın oluyorlar onların işi daha zor iki şeyle uğraşmak zorunda kalıyorlar. Sadece güneşe çıkarak bilmem kaç bin geninde oynama yapabilirsin o kadar basit değil yani bu genetik işi. Bu işin öyle ya da böyle çözümü var.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Kelbiradam24

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2020, 20:40:25 »
Sonuna kadar haklisin.Bu nasıl adalet?25 yaşında saç kalmadı kafada.Bana bakan 40 zannediyor.Bari az dökülseydi ekim yaptirirdim ama öyle baskın ki dısari çıkmaya utaniyorum resmen.Gunese çıkınca kafam parlıyor.Boyle genetik olmaz olsun.Resmen kaderin sillesini yedik.Buna  da şukür ne diyelim.Boynumuzu eğip razı olmakta baska çare yok.Kellik aynı ölum gibi kaderinde varsa yakaliyor seni ne yaparsan yap kaçamiyorsun.Kimisine, benim gibi gençlik yıllarina denk gelip bu yıllarını yok ediyor; kimisine ise hiç uğramıyor.Yeriyle zarar.  Psikolojiyi ve tipi bozmaktan başka hicbir işe yaramiyor.Nasil bu gen boyle kalitildi nesilden nesile aktarildi aklim almiyor?Valla keske dogal secilimle hepimiz elensekte gelecek nesil bu derdi çekmese.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2020, 21:16:07 »
Sonuna kadar haklisin.Bu nasıl adalet?25 yaşında saç kalmadı kafada.Bana bakan 40 zannediyor.Bari az dökülseydi ekim yaptirirdim ama öyle baskın ki dısari çıkmaya utaniyorum resmen.Gunese çıkınca kafam parlıyor.Boyle genetik olmaz olsun.Resmen kaderin sillesini yedik.Buna  da şukür ne diyelim.Boynumuzu eğip razı olmakta baska çare yok.Kellik aynı ölum gibi kaderinde varsa yakaliyor seni ne yaparsan yap kaçamiyorsun.Kimisine, benim gibi gençlik yıllarina denk gelip bu yıllarını yok ediyor; kimisine ise hiç uğramıyor.Yeriyle zarar.  Psikolojiyi ve tipi bozmaktan başka hicbir işe yaramiyor.Nasil bu gen boyle kalitildi nesilden nesile aktarildi aklim almiyor?Valla keske dogal secilimle hepimiz elensekte gelecek nesil bu derdi çekmese.
Sorundan kahır olmak yerine çözmeye çalışmak en iyisi. Bu işin öyle ya da böyle çözümü var.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2020, 21:24:15 »
Sorundan kahır olmak yerine çözmeye çalışmak en iyisi. Bu işin öyle ya da böyle çözümü var.
Çözüm dediklerinden biri de o imzanda yazan vitamin takviyesi mi? Onu ortalama 5 ay, ortalama 10 ay da malum spreyiyle kullandım ve tüyleşmiş saçlarıma faydası olmadı ve sonunda  Proscar 1/4 başladım

Bu dediklerin çözüm bile olsa herkesde etkili olacak diye birşey yok ozaman herhalde yoksa bende neden olmadı?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2020, 21:42:23 »
Çözüm dediklerinden biri de o imzanda yazan vitamin takviyesi mi? Onu ortalama 5 ay, ortalama 10 ay da malum spreyiyle kullandım ve tüyleşmiş saçlarıma faydası olmadı ve sonunda  Proscar 1/4 başladım

Bu dediklerin çözüm bile olsa herkesde etkili olacak diye birşey yok ozaman herhalde yoksa bende neden olmadı?
1- Gerçekten o kadar şey kullanıyorum ve uyguluyorum bundan sadece xpecia tablete çözüm dediğimi mi düşündün bunu mu çıkardın ?ayrıca vitamin takviyesi de olsa içerisinde iki adet DHT blocker var yani bir 5ar inhibitörü
2-Evet sende işe yaramamış olabilir her tedavi herkeste işe yaramaz.
3-Ben "Çözümü var" dedim. "Benim kullandıklarımı kullanın saç dökülmenizin kökünü kazıyacaksınız" gibi bir cümle kurmadım. Lütfen yorum yapmak için yorum yapmayalım.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

nmkrtsny

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2020, 21:46:08 »
Çok haklısın kardeşim
Kimse bunun aksini iddia etmesin
Bu durumda olmayan anlamaz bunu
Ya da kendini kaldırıyordur

Şimdi biri gelir herşey saç değil felan der her şey  saç değil ama çok şey o yüzden adaletsizlik bencede ama yapcak bi şey yok tek şey var saç ekimi o da tutarsa her şey yolunda gider de ya da saç ekimine uygunsan ya da iyi bi yerde yapcak kadar paran varsa ben 35 bin TL para verdim şimdi bi ton kredi ödüyorum sonucun iyi olup olmayacağı bile meçhul ya da iyi sonuç olsa bile 5-6 yıl sonra yine aynı olcak inşllh bi çözüm bulunur artık saç sorununa

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2020, 21:51:39 »

İşin komik tarafı benden yaşça büyük amcalarda hatta dede sayılacaklarda benden daha çok saç var.Zoruma gidiyor.Bakıp içlerinden diyorlardır şuna bak benim oğlum kadar ama benim sırma gibi saçlarım var hahayt diye avutuyordur kendi.Ya sen yaşlanmışsın bir sal artık saçlarını ölüncemi kurtulcan diyesim geliyor.Valla benim saçım kel kalacak kadar dökülüyorsa kimseye acımam.Onlarında dökülsün hiç acımıyorum bu konuda.İnşallahta herkesin dökülür dökülme yaşamayan.Çünkü tatsınlar istiyorum bu psikolojiyi.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Kelbiradam24

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2020, 21:58:26 »
İşin komik tarafı benden yaşça büyük amcalarda hatta dede sayılacaklarda benden daha çok saç var.Zoruma gidiyor.Bakıp içlerinden diyorlardır şuna bak benim oğlum kadar ama benim sırma gibi saçlarım var hahayt diye avutuyordur kendi.Ya sen yaşlanmışsın bir sal artık saçlarını ölüncemi kurtulcan diyesim geliyor.Valla benim saçım kel kalacak kadar dökülüyorsa kimseye acımam.Onlarında dökülsün hiç acımıyorum bu konuda.İnşallahta herkesin dökülür dökülme yaşamayan.Çünkü tatsınlar istiyorum bu psikolojiyi.
Keske butun erkeklerin dökülseydi saçları, o zaman herkes için sartlar eşit ve adaletli olurdu.Ama hayat böyle degil bir sekilde güçlü ve zayıf ikilisi olacak.Zayıf olan elenmemek için ugrasacak ki güçlü olabilsin.Fakat adil değil.Her konuda boyle malesef  yaradilisin gereği bu.Allah başka dert vermesin.

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 12 Eylül 2020, 23:13:02 »
Tamam zor da diğer insanların bunu yaşanmasını istemen... bilemedim çözümü olan bir sorun için bu kadar beddua abartı değil mi sence de ?
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 12 Eylül 2020, 23:18:39 »
Tamam zor da diğer insanların bunu yaşanmasını istemen... bilemedim çözümü olan bir sorun için bu kadar beddua abartı değil mi sence de ?

Çocuk resmen. Bunun bu mesajının üstüne bu kişiye hala yardım eden olursa forumda o kişinin aklına şaşarım :)

Facebook Twitter Instagram