Gönderen Konu: Ön bölge gittikçe gidiyor Ne yapmalıyım ?  (Okunma sayısı 6549 defa)

My Precious

• Hero Member
Ön bölge gittikçe gidiyor Ne yapmalıyım ?
« : 02 Şubat 2021, 21:29:29 »
Saçımımın uzun halinde ön bölge seyrek duruyordu gittim kestirdim ve şok oldum meğersem inceliyormuş oralar.
Birde ilginç olarak saçımı geriyr atıp flashla çektiğimde seyrek gözükmeyen noktalar saçıma şekil verdiğimde tel tel gözüküyor.
Mesela tramvay adlı arkadaşın saçlarının önü daha seyrek olmasına rağmen şekil verince benimkinden daha gür gözüküyor.
Bende ise tam tersi
Bilemiyorum sanırım duta zıplamanın zamanı geldi.
Edit:Tüm fotolar flashlıdır

2.Edit:Fotolar hızlı resime yüklenmiştir.Çözünürlüğü yükselttim
https://i.hizliresim.com/QnUaxM.jpg
https://i.hizliresim.com/2oLYqW.jpg
https://i.hizliresim.com/1byrOq.jpg https://i.hizliresim.com/9jLsdt.jpg

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Ön bölge gittikçe gidiyor Ne yapmalıyım ?
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2021, 21:34:58 »
sen duta geçiyorsan ben iki topu da kesip atıyım . böyle saçım olsa 10 yıl uğramam bu foruma

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2021, 21:38:17 »
sen duta geçiyorsan ben iki topu da kesip atıyım . böyle saçım olsa 10 yıl uğramam bu foruma
Hocam bana gregor muamelesi yapmayın.Cidden ön bölgede bir şeyler var.İlk fotoda seyrek duruyor ve işin ilginci seyrelen nokta nw2aya kadar uzanıyor.Eğer ön bölgenin açılmasını engelleyemezsim oralar hep açılır

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2021, 21:43:20 »
Hocam bana gregor muamelesi yapmayın.Cidden ön bölgede bir şeyler var.İlk fotoda seyrek duruyor ve işin ilginci seyrelen nokta nw2aya kadar uzanıyor.Eğer ön bölgenin açılmasını engelleyemezsim oralar hep açılır

Hocam senin saçlar gregordan bile daha iyi bu arada. Önlerde tekli greftler bulunur. Seni yanıltıyor incelme konusunda.

Ayrıca bana dut kullansam senin seviyene gelemem demiştin. Benim 10 sene önce bile senin kadar saçım yoktu. Protez taksam yine olmaz. Daha ne kadar saç istiyorsun anlamadım ki
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2021, 21:49:59 »
Benim ön bölgede gidiyor kanka yapicak bir sey yok her seyi uyguladın.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2021, 22:25:26 Gönderen: Execuvite »

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2021, 21:54:16 »
Benim ön bölgede gidiyor kanka yapicak bir sey yok her seyi uyguladın.
nw1.5 gür.28 yaşındasın değerini bil

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2021, 21:55:17 »
Hocam senin saçlar gregordan bile daha iyi bu arada. Önlerde tekli greftler bulunur. Seni yanıltıyor incelme konusunda.

Ayrıca bana dut kullansam senin seviyene gelemem demiştin. Benim 10 sene önce bile senin kadar saçım yoktu. Protez taksam yine olmaz. Daha ne kadar saç istiyorsun anlamadım ki
Yok önler seyreliyor hocam daha gürdü.
Gregorla karşılaştıramazsın onunki hem nw1.25 hemde acayip gür tek bir minyatürleşen saçı yok adamın

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2021, 21:56:42 »
nw1.5 gür.28 yaşındasın değerini bil

9 aydır dökülme yok dewankee

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2021, 21:57:42 »
Saçımımın uzun halinde ön bölge seyrek duruyordu gittim kestirdim ve şok oldum meğersem inceliyormuş oralar.
Birde ilginç olarak saçımı geriyr atıp flashla çektiğimde seyrek gözükmeyen noktalar saçıma şekil verdiğimde tel tel gözüküyor.
Mesela tramvay adlı arkadaşın saçlarının önü daha seyrek olmasına rağmen şekil verince benimkinden daha gür gözüküyor.
Bende ise tam tersi
Kesinlikle açı farkından dolayı o şekilde gözüküyor. l şeklinde bir doğru parçasına ucundan bakarsan nokta şeklinde gözükür yokmuş gibi o mantık bir problem yok yanlarda da durum böyleyse.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2021, 21:59:56 »
Kesinlikle açı farkından dolayı o şekilde gözüküyor. l şeklinde bir doğru parçasına ucundan bakarsan nokta şeklinde gözükür yokmuş gibi o mantık bir problem yok yanlarda da durum böyleyse.
Olabilir ama en önde cidden sıkıntı var hocam.Oraya minox sıkmaya başladım umarım biraz yavaşlatır

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2021, 22:00:14 »
Yok önler seyreliyor hocam daha gürdü.
Gregorla karşılaştıramazsın onunki hem nw1.25 hemde acayip gür tek bir minyatürleşen saçı yok adamın

Gregorun saç telleri yapısal olarak daha kalın. Senin biraz daha ince hocam Yapısal olarak. En önde hafif bir incelmen var. Onun dışında kalite çok iyi ve saçların ince olmasına rağmen çok gür
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Şubat 2021, 22:03:02 »
Bende ise tam tersi
Dikkatli bakıldığında en önde incelme olduğu bariz belli ama ne kullanırsın bilemem.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 02 Şubat 2021, 22:04:09 »
Gregorun saç telleri yapısal olarak daha kalın. Senin biraz daha ince hocam Yapısal olarak. En önde hafif bir incelmen var. Onun dışında kalite çok iyi ve saçların ince olmasına rağmen çok gür
Bakalım hocam şimdilik finasa devam.Bu hafta kan tahlili yaptırıcam kolestrole baktıracağım.Şimdilik 2 günde 1.mg fin ve minox uyguluyorum sakala saçada yeni başladım.Hedef olanı korumak.

Aslında buraya fine başlamadan önceki saçlarımı da atmalıyım.O zaman da inceliyordu baya hala saçımın olması bile mucize benim içim

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2021, 22:13:48 »
Bakalım hocam şimdilik finasa devam.Bu hafta kan tahlili yaptırıcam kolestrole baktıracağım.Şimdilik 2 günde 1.mg fin ve minox uyguluyorum sakala saçada yeni başladım.Hedef olanı korumak.

Aslında buraya fine başlamadan önceki saçlarımı da atmalıyım.O zaman da inceliyordu baya hala saçımın olması bile mucize benim içim

Fin neden iki gunde bir ?

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2021, 22:19:11 »

Fin neden iki gunde bir ?
1.25 mg yada daha fazlasını alıyor olabilirim ilacı keserken düzgün kesemiyorum.Bende 2 günde 1 yaptım.Aynı zamanda etkiside inceden gitti gibi biraz tasarruf yapmamıda sağlıyor ağustosta aldığım kutudan hala 7 hap duruyor ve muhtemelen 1 2 ay daha idare edecek.

Facebook Twitter Instagram