Gönderen Konu: Ön bölge gittikçe gidiyor Ne yapmalıyım ?  (Okunma sayısı 6560 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Ynt: Ön bölge gittikçe gidiyor Ne yapmalıyım ?
« Yanıtla #30 : 03 Şubat 2021, 09:30:31 »
Nw3 olamaz saçım.Şakaklarım açık evet ama nw3 kadar değil.Belki 2.5tur ama 3 dersek diğerlerine haksızlık olur.Ben senin fotonu görmüştüm max nw1.5sun sen nw3 tanımlaman yanlış  norwood 3 şudur çünkü
Sen Norwood 2sin. "V" şekli duruyor benim gibi "V" "M" arası değil. En fazla Nw 2.25

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #31 : 03 Şubat 2021, 09:46:10 »
Beni referans almayın benim hayattaki tek şansım alın yapım ve saç yoğunluğum olabilir. O da ne zamana kadar böyle devam eder meçhul. Tedavi sürecindeyken atladığımız birkaç konu oluyor onu fark ettim. Sadece minoxta değil fin ve dutta da shedding var hatta dutta hepsinden daha yoğun. 2.-4.ay periyotları arasında yaşanıyor ki kişi burada bu tedaviyi bırakırsa hata eder, yabancı forumlar bunlarla dolu. Çocuğun biri nw 2.5 iken tedaviye başlıyor fine 2-3 ay sonra update ediyor bakıyorlar nw 3 olmuş, bırakma filan diyorlar çocuk 6.aya doğru bir geliyor nw 2 gibi bir şeye düşmüş. Shedding gerçektir, benim frontal bölgemin incelmesinin de sebebi shedding olabilir, serbest testo da inceltmiş olabilir tabi ama bunun için serbest testo değerlerinin normalde de normalden bir tık yüksek olmaya meyilli olması lazım

İkinci hatamız DHT'yi günlük bloke etmemek. Benim hatamdı bu, şimdi 4 gündür dutası her güne çıkarmış vaziyetteyim. Saçlı deride istediğin kadar DHT bloklanmamış olabilir, reseptöre bağlandığında tahrip ediyor saçı zira. Fin ya da dut ya da başka bir blocker, DHT günü gününe muntazam bloklanmalıymış. En az 6 ayı doldurana kadar dutasa devam gün aşırı.

Üçüncü hata sadece DHT'ye odaklanmak. Demiri vitamini ihmal edenler günü gününe DHT bloklasalar bile bazen geri dönüt alamayabiliyorlar. Bunları da ihmal ediyoruz ara ara, etmemek lazım

Oral spiro tabi ki o serbest testoya da kesin çözüm ama onu kullanmak pek rasyonel değil. Neticede vücutla o kadar da kumar oynamanın vebalini ileride alıyor muyuz onu iyi düşünmeli.

Velhasıl kelam finde minimun 6 ayı doldur, tedavin günü gününe olsun.
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 03 Şubat 2021, 09:57:16 »
Sen Norwood 2sin. "V" şekli duruyor benim gibi "V" "M" arası değil. En fazla Nw 2.25
Üstadım sence sosyal hayatta norwood kaç olarak geçerim.Fotolarda flash yok bu sefer ışık altında ve fön çekmedim.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2021, 11:01:01 Gönderen: My Precious »

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 03 Şubat 2021, 09:58:35 »
.

Velhasıl kelam finde minimun 6 ayı doldur, tedavin günü gününe olsun.
Finde 21.ayımdayım hocam :)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #34 : 03 Şubat 2021, 10:31:19 »
Senin saçlar benden daha yoğun vertexin sağındaki açıklık 15 senedir var dökülme değil yani bakalım bu sac ne zamana kadar idare edicek

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 03 Şubat 2021, 10:40:56 »
Senin saçlar benden daha yoğun vertexin sağındaki açıklık 15 senedir var dökülme değil yani bakalım bu sac ne zamana kadar idare edicek
Senin dökülmez yaşın 28 60a kadar anca nw2-3 olursun

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 03 Şubat 2021, 10:50:41 »
Senin dökülmez yaşın 28 60a kadar anca nw2-3 olursun

Zannetmiyorum saf minoxu kesersem eski haline döner o yuzden en az 35-40 a kadar devam ondan sonra sal gitsin

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #37 : 03 Şubat 2021, 12:44:59 »
Kardeşim üstten baktığında çoğu kişinin saçı geri durur 'u' gibi durabilir alın çizgin belki 10 yaşındada öyleydi 18 yaşındaki saçına gerileme vardı evet ama fin ile gayet toplamışın şu an max bak max diyorum nw2 ki öyle bile değil çünkü şakakların dolu önde herkesin var incelen burak özçivitte senin gibi böyle arkaya doğru atsa ondada olur yani bak gerçekten kafayı yeme evresine geçiyosun sen bu saçlara bu sene ekim düşünüyorum dedin sen iyi değilsin ilk önce düşüncelerini bi topla burda çoğu kişi aynısını düşünüyo senin için milletin senin yaşında kafasında saç kalmıyor. Gregor ayrı onla bir tutamayız seni onda dökülme yok kafayı yemiş sende var ama agresif değil buna bi şükret ilk önce üstten fotoğraf atma önden at sağdan at soldan at saçında bişe yok günde 20 kez aynanın karşısına geçmeyi bırak, ne yaparsan yap bu dökülme işinde mükemmel derece 15 yaşındaki haline geri dönemeyiz 2 sene sonra aynaya baktığında daha çok dökülmüş olacak belki bunlara kendini hazırla koy g*tüne rahvan gitsin elinden geleni yap olursa olur olmazsa olmaz en azından elimden geleni yaptım diyip gönlün rahat olur.
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 03 Şubat 2021, 12:58:39 »
Yeter olm bilerekmi yapıyorsunuz anlamadım ki cidden küfür edicem birinize sonunda.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #39 : 03 Şubat 2021, 13:04:46 »
Yeter olm bilerekmi yapıyorsunuz anlamadım ki cidden küfür edicem birinize sonunda.
?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 03 Şubat 2021, 13:05:26 »
forumda ortası yok ki nw1 olan dut kullanıyor ,kel olan ben xpecia kullanmam yanetki olur diyor siisşaiaşdşd

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 03 Şubat 2021, 13:18:35 »
forumda ortası yok ki nw1 olan dut kullanıyor ,kel olan ben xpecia kullanmam yanetki olur diyor siisşaiaşdşd
😃😃😃 aradığım yorum

luftmensch1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #42 : 03 Şubat 2021, 13:18:59 »

kjaekgjlkaegnengklenawfkmawşf
  • Yaşınız 20

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 03 Şubat 2021, 13:24:13 »
Hocam açılan her milimetrekare alan,kaybedilen her nw0.01lik bölge ve minyatürize olan her vellus saçı için kişi daha da cüretkar oluyor.
Redditlere hairlosstalklara saçekimsonuçlarına açılan tüm konuların özünde kişinin kaybettiği saçın dışında özgüven sorunuda var.
Gregor reis ondan nw1.25te yusuf yusuf geziyor.Tramvay reyis boşuna mı her gün dut alıp oral spiroyu düşünüyor ? DavyJones aka Maraz alinin sağ kolu neden 24 senedir sap zannediyorsun ?
Her şeyin bir nedeni var.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 03 Şubat 2021, 13:39:56 »
Hocam açılan her milimetrekare alan,kaybedilen her nw0.01lik bölge ve minyatürize olan her vellus saçı için kişi daha da cüretkar oluyor.
Redditlere hairlosstalklara saçekimsonuçlarına açılan tüm konuların özünde kişinin kaybettiği saçın dışında özgüven sorunuda var.
Gregor reis ondan nw1.25te yusuf yusuf geziyor.Tramvay reyis boşuna mı her gün dut alıp oral spiroyu düşünüyor ? DavyJones aka Maraz alinin sağ kolu neden 24 senedir sap zannediyorsun ?
Her şeyin bir nedeni var.
dostum çok doğru söylüyorsun ben tertemiz nw3 üm askerden sonra saç ektiricem inşallah , vertex ile ortayı da korumak için finasteride başladım , saçlarını düşünmeyen adamın burada ne işi var , saç , diş ve vücut erkeğin özgüveninin %90 ı demek , saçlarını korumaya devam et benim gibi nw3 e dayaninca ektirirsin ön bölgeye kafayı dinlersin 😃

Facebook Twitter Instagram