Gönderen Konu: 1 haftalık proscar kullanımı saç derisinde acı ve aşırı dökülme normal mi  (Okunma sayısı 644 defa)

Ahmet28

• Yeni üye
  • *
35 gün önce saç ekimi yaptırdım. Hem var olan saçlarımı korumak hemde dökülmeye yüz tutmuş cılız saçlarımın da dht etkisinden kurtularak beslenip kalınlaşmasını sağlamak adına 1 hafta önce proscara başladım. 5 e bölemediğim için 4 e bölüyorum yani günde 1.25 mg kullanıyorum. Bugün saç derimde ara sıra yanma hissediyorum. Elimi atıp masaj yaptıkça ekilen saçlardan ve kendi saçlarımından epey bir tel geliyor. 9. Gün kabul dökme yıkamam yapılmıştı. Kabukların %80 i alındı. Geriye kalanlar içinde çok zorlamak istemediler. Duş aldıkça kendiliğinden dökülür dediler. Bazen nokta kadar küçük kabuklar geliyor elime sizce yanma bu kabuklardan dolayı mı oluyor?

Lauri

• Hero Member
Hocam bu konuyu saç ekimi başlıklarından birisinin altına sormanız daha doğru. Sorunlarınızla, proscar arasında bir bağlantı yok. Saçınızda hissettiğiniz acı, kaşıntı hissi, ekimle ilgili olsa gerek.

Burak06

• Full Member
Proscar ile ilgili daha önce hiç böyle birşey duymadım
Bu soruyu saç ekimiyle ilgili bölümde sorun.Sizin sorunuz oraya daha uygun çünkü.

Facebook Twitter Instagram