Gönderen Konu: FBM Saç Ekim - Yaş 36 - 4200 Greft - 19/11/2022 - 1 YIL Aylık/Haftalık paylaşım  (Okunma sayısı 983 defa)

sacekimisonuclari1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
-Tarih: 19/11/2022
-Ekim Merkezi İsmi: FBM Estetik Tıp Merkezi ( FBM Saç Ekim )
-Greft miktarı: 4200
-Kullanılan İlaçlar:  ( Klavunat - BID 1000mg enfeksiyon önleyici tablet - Dexofen 25 Mg ağrı kesici)

----------- Gusül Abdesti Nasıl Aldım -----------

Beni en çok zorlayan durum abdestti onuda paylaşmak istiyorum. Hiç bir yerde yazmıyordu.

Gusül ve abdeste gelince, ektirilmiş saçın bunlara mani olduğunu söylemek mümkün diğildir. Çünkü deriye işlenen saç kökleri olsa dahi, temizleme görevi onların üzerine intikal eder ve üzerinin yıkanmasıyla abdest ya da gusül tamam olmuş olur...
-----------

Başıma Bim poşetini geçirerek baştan aşağı duş alarak gusül abdestimi alıp poşeti çıkarttım. Ekim hariç ense bölgemi biraz ıslattım belki poşetten kuru kalır diye. Sonuçta heryer ıslandı.
----------- Gusül Abdesti Nasıl Aldım -----------

sacekimisonuclari1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim yapılmadan önceki ilk halim

erken57

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam hayırlı olsun öncelikle. Açıklığınız benim gibi fazlaymış. Hem ön, hem tepe hem de verteks açık durumda. Tepe ve verteks için 2. ekim şart. Hatta 3. ekim bile gerekebilir bana olduğu gibi. Ben de 3. ekimi gerçekleştirdim 1 hafta önce verteks bölgesine. Hakkınızda hayırlısı olsun. Dilerim beklentilerinizi karşılar bir sonuç alırsınız. Bundan sonrası beklemek.
  • Ekim Tarihi: 16.11.2022 (3. ekim)
  • Ekim Merkezi ismi Medeks Hair Center
  • Greft Miktarı 3300
  • Yaşınız 41
  • Medikal Tedavi Proscar 1/6, Ocean Capillus Man, B12, D3K2, Çörekotu ve balık yağı (kapsül) (6. ay itibariyle takviye almıyorum))
Ekim Tarihi :16.11.2022 (3. ekim)
Ekim Yeri: Medeks Hair Center
Ekilen Greft Sayısı: 3300
Tedavi: Proscar 1/6, Ocean Capillus Man, B12, D3K2 (6. ay itibariyle takviye almıyorum).
Şampuan: Sebamed Anti Hairloss

Saç ekim sürecim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=29407.0

cod4ever

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlısı olsun, ikinci bir ekim düşünüyor musunuz ?
  • Ekim Tarihi: 25.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Yasemin Gülgör Alfa Tıp
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 25
Aga E Biotin ( Günde 2 ad.)
Arginine Proteinocean 5000 mg   ( Günde 1 ad.)
Kiperin Collagen  ( Günde 1 Ad. )
Omega 3  ( Günde 1 Ad. )
Natures Supreme Multivitamin For Men
Calsimax 1000 ( Günde 1 Ad. )
Magnorm 365 ( Günde 1 Ad. )
Prozinc Plus Losyon ( Günde 2 kere )
EVOCAPİL PLUS Onarıcı Köpük Şampu

kandan

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekiminiz alana görr ve donör kalitesine göre saç ekimi bana biraz seyrek geldi
Diğer kaliteli saç ekim planlamaları ile siz de kıyaslarsanız ekiminiz çok kaliteli bir merkez de yapılmamış merkezin bence kendini geliştirmesi gerek saç ekiminde inşallah güzel sonuç alınır ve pişman olmazsınız

Atrogis

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun. Ekim seyrek ve 4200 greft yok gibi geldi.

sacekimisonuclari1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlısı olsun, ikinci bir ekim düşünüyor musunuz ?

Düşünüyorum hayati beye de ettim vermiş olduğu cevap şu şekilde.

Dedi ki 1 kimin sonucunu görelim sıklaştı mı sıklaşmadı mı. Bunu görelim eğer sıklaşmadıysa ikinci ekimi aynı alana (ön bölgeye) yaparız, eğer istediğimiz sonucu alırsak ikinci ekimi tepe bölgesine yaparız dedi

cod4ever

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Düşünüyorum hayati beye de ettim vermiş olduğu cevap şu şekilde.

Dedi ki 1 kimin sonucunu görelim sıklaştı mı sıklaşmadı mı. Bunu görelim eğer sıklaşmadıysa ikinci ekimi aynı alana (ön bölgeye) yaparız, eğer istediğimiz sonucu alırsak ikinci ekimi tepe bölgesine yaparız dedi

2. Ekime ücret almayacak mı ?
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 25
Omega 3  ( Günde 1 Ad. )

sacekimisonuclari1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
2. Ekime ücret almayacak mı ?

Alacak abi. Şuanki ekimi yaptı bitti. Sonucuna 9 ay sonra bakacağız sıklaşma varmı yeterli mi. Yetersiz ise 2.ci seansı yine ön bölge olur. yeterli ise tepeye yapılacak.

sacekimisonuclari1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
7.gün sonrası yıkama görünümü

İlk 1 haftalık sürede o kadar çok video izledim ki. sanki benim ekim alanı çok seyrek yapılmış gibi duruyor. Ön bölgelerde tek teller görünüyor. Biraz ortalarda ise 2li 3'lü saç telleri görünüyor. Bu normal mi acaba.

Normalinde ön sıralarda tekli teller mi olması gerekiyor

cod4ever

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam burada 4200 greft yok, saysam sayabilirim. tahminimce 2200-2700 arası bir greftle ekim yaptıkları.
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 25
Omega 3  ( Günde 1 Ad. )

sacekimisonuclari1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Başka yerde de bu şekilde görmüştüm böyle sayıları da. Fazla bilmediğim için yorum yapamayacağım.

@Hintell hocamın da görüşünü de merak etmeye başladım

sacekimisonuclari1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası ilk 1. ayda herhangi bir ağrı sızı vs olmadı. Sadece 1aydan sonra tatlı kaşıntılar başladı ve ufak sivilceler çıkmaya başladı. ilaç vs kullanmadım sürmedim. (Bize verilen Kök hücre şampuanı hariç)

Şok dökülme vs olmadı. Bu süreçten sonra Sivilceler, şok dökülme gibi değişimler başladı.

sacekimisonuclari1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İlk başlangıcında sivilceler olması normal denildi. Artınca Doktora fotoğrafları gönderdim. Sivilcelerin iltahaplı şekilde artması normalin üstü dedi. Cilt doktoruna görün dedi. Yoksa saç köklerine zarar verir.
Doktorun verdiği ( CLEOCIN-T %1 30 ML TOPIKAL SOL ve TETRADOX KAPSUL)  ilaçları Saç ekimi doktoru ile paylaşıp onayladıktan sonra kullanmaya başladım. 

Sivilceleri iltihapları kurutup yok etmemiz gerekir ki dökülme bitiminde saç çıkma sürecinde çıkan bölge temiz olsun dedi.

İlaçları 53.günde kullanmaya başladım. 3 gün de bayağı faydası oldu. sivilcelerin iltihapları kesilmeye başladı.

Tavsiye: Saç ekimi sonrası ben ne güzel çıkıyor diye saçlarıma sürekli dokunup elliyordum. Size tavsiyem Ekim sonrası alerji, sivilcelenme vs olma ihtimali oluyor. o yüzden dokunmayın. Zaten çıkacak gerek yok. Eğer ilk sivilce çıkarsa temkinli olun, artarsa hemen doktora danışıp erkenden sivilcelerin kökünü kurutun.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ekim sonrası kafa böyle sarılmaz donör de sarılmaz donör bölgesine krem antibiotik sürülür bırakılır
Ekim alanına bandaj yapmak kadar saçma bir durum yok ekim alanına zarar verir.
Bunun dışında saç ekiminiz alana göre seyrek olmuş sanırım bir ekim daha gerekecek
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram