Gönderen Konu: Minoksidil Kaşıntı  (Okunma sayısı 1117 defa)

Tuncerm019

• Yeni üye
  • *
Minoksidil Kaşıntı
« : 29 Eylül 2020, 09:01:40 »
Yaklaşık 10 11 aydır minoksidil(androvium %5) kullanıyorum yatmadan 10 15 dk önce 8-10 fıs falan ama kaşıntı inanılmaz arttı gece uykudan uyandırdı gecenin 3 ünde saçımı yıkamak zorunda kaldım keza gün içinde de kaşıntılar oluyor. Ne yapmam lazım kaşıntı çok zorluyor artık 3-4 günde 1 konazol şampuan kullanıyorum belki rahatlatır diye ama etkisi yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: Minoksidil Kaşıntı
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2020, 09:49:36 »
Forumda Vichy Dercos'un anti-dandruf şampuanı öneriliyor hiç kullanmadım bilmiyorum. Minoxidil'in kalıntısı için genelde yapılan bir kaç uygulama var.

Kaşıntı ve kepek karşıtı şampuan
Ketokonazol şampuan
Nemlendirici krem
Saçı her gün yıkamak
Bol bol su içmek.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2020, 10:40:14 »
Yaklaşık 10 11 aydır minoksidil(androvium %5) kullanıyorum yatmadan 10 15 dk önce 8-10 fıs falan ama kaşıntı inanılmaz arttı gece uykudan uyandırdı gecenin 3 ünde saçımı yıkamak zorunda kaldım keza gün içinde de kaşıntılar oluyor. Ne yapmam lazım kaşıntı çok zorluyor artık 3-4 günde 1 konazol şampuan kullanıyorum belki rahatlatır diye ama etkisi yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Propilen glikol içermeyen minoks kullanmaya çalışacaksın.

Köpük formundaki ürünler veya
Çevrende hazırlayan eczane varsa gliserin ile minoks losyon hazırlatabilrsin. Her eczane yapmıyor olabilir ama forumda hazırlayan bir eczanenin iletişim bilgileri vardı.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2020, 13:52:50 »
Çok basit çözümü var , allarset 10 mg al eczaneden 9 TL fiyatı var günde bir adet kullan kasindikca kullan zararı yok faydası çok hiç öyle yıkama krem ketanazol vs bulaşma şampuan vs boş bu işte cozum değil bilgin olsun.

Tuncerm019

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2020, 14:40:00 »
Önerileriniz için teşekkür ederim allarset denemekle başlıyacağım işe.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2020, 15:18:08 »
Geçerse yazarsın buraya :)

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2020, 21:43:16 »
Çok basit çözümü var , allarset 10 mg al eczaneden 9 TL fiyatı var günde bir adet kullan kasindikca kullan zararı yok faydası çok hiç öyle yıkama krem ketanazol vs bulaşma şampuan vs boş bu işte cozum değil bilgin olsun.
1+1=2 eder eğer scalp nemini korursa kuruluk kaşıntı olmaz saf min hazırlamaya gerek duyulmaz.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2020, 22:19:32 »
1+1=2 eder eğer scalp nemini korursa kuruluk kaşıntı olmaz saf min hazırlamaya gerek duyulmaz.

Kişiden kişiye değişir

Tuncerm019

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2020, 12:58:22 »
Forumda Vichy Dercos'un anti-dandruf şampuanı öneriliyor hiç kullanmadım bilmiyorum. Minoxidil'in kalıntısı için genelde yapılan bir kaç uygulama var.

Kaşıntı ve kepek karşıtı şampuan
Ketokonazol şampuan
Nemlendirici krem
Saçı her gün yıkamak
Bol bol su içmek.

Önerileriniz de gayet güzel saçımı her gün yıkıyorum ve konazol şampuan kullanıyorum ekstra olarak nemlendirici krem önerinizi de kullanıcağım.

Facebook Twitter Instagram