Gönderen Konu: Fin androjen hassasiyeti arttırıyor mu?  (Okunma sayısı 504 defa)

Gregor59

• Hero Member
Fin androjen hassasiyeti arttırıyor mu?
« : 14 Ekim 2020, 10:56:49 »
Diyelim ki genetik olarak kel kalmayacak bir kişi, saçlarını sadece önlem amacyla korusun diye uzun yıllar Fin kullanirsa, bıraktığı zaman kel kalabilir mi?

Androjen hassasiyeti arttırıyor diye okudum genetik olarak kel kalmayacak birisi bile uzun süre kullanıp bırakırsa kel kalabiliyormus

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ynt: Fin androjen hassasiyeti arttırıyor mu?
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2020, 11:09:22 »
Benzer şekilde yazanlar vardı forumda, ben de merak ediyorum açıkçası.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2020, 11:18:16 »
Genetikte kellik yoksa zaten 5ar enziminin bloklanması bir şeyi değiştirmez mantıken. Şunu soruyorsan genetik kelliği olan birisi 20 yıl kullandı finasteridi daha fazla androjen hassasiyeti gelişir mi bunun hakkında hiçbir bilimsel çalışma bulamadım ama şöyle olabilir yaş ilerleyişe hücre zarı incelir ve androjenlerin geçişi kolaylaşır belki bu dolaylı yoldan hassasiyeti arttırır ama o da finasterid ile bağımsız.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2020, 11:42:42 »
Genetikte kellik yoksa zaten 5ar enziminin bloklanması bir şeyi değiştirmez mantıken. Şunu soruyorsan genetik kelliği olan birisi 20 yıl kullandı finasteridi daha fazla androjen hassasiyeti gelişir mi bunun hakkında hiçbir bilimsel çalışma bulamadım ama şöyle olabilir yaş ilerleyişe hücre zarı incelir ve androjenlerin geçişi kolaylaşır belki bu dolaylı yoldan hassasiyeti arttırır ama o da finasterid ile bağımsız.

Mesela sadece olgunluk çizgisi oluşacak kalacaksa bir kişide, 10 sene kullanınca normalde duyarlı olmayan kökler hassaslasip dökülmez mi genetik kellik olmasa da

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2020, 12:04:24 »
Mesela sadece olgunluk çizgisi oluşacak kalacaksa bir kişide, 10 sene kullanınca normalde duyarlı olmayan kökler hassaslasip dökülmez mi genetik kellik olmasa da
Olgunluk çizgisi zaten kafatası ile alakalı kast ettiğin olgunluk çizgisi norwood 2-2,5 olup dökülmenin kesilmesi mi ? Şimdi eğer genetik kellik yoksa zaten saçlar androjenler duyarlı değildir miktarla bağımsız doğal olarak. Ama eğer genetik olarak dökülmesi nw2 de bitecek birisinin kullanmasını soruyorsan yine fark etmeyeceğini düşünüyorum hatta finasterid responderi ise belki de nw 2 olmasını bile önleyebilir çünkü dökülme çok hafif bir dökülme demektir bu ama eğer tam tersi olduğunu gösteren bir bilimsel çalışma vs bulursan paylaş bizimle.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Facebook Twitter Instagram