Gönderen Konu: Oral anti-androjen ve minoxil  (Okunma sayısı 1311 defa)

rodok

• Full Member
Oral anti-androjen ve minoxil
« : 21 Aralık 2020, 20:21:11 »
Benim merak ettiğim bi şey var minoxil ve procapil konusunda. Mesela bi oral anti-androjene ve minoksile(veya procapile) aynı anda başladınız. Doğal olarak minoxil saç çıkışına yardım etti ve bazı açılan bölgeleriniz kapandı. Minoksili bıraktıktan sonra bu etki ortadan kalktığı için çıkarttığı saçlar dökülüyo fakat oral anti-androjenden dolayı saçlı derideki dht miktarı ilk döküldüğü zamankinden az olmaz mı? Bunun sonucunda minoksilin çıkarttığı tüm saçların dökülmemesini beklerim ben. Sizin fikirleriniz neler? Ben yaklaşık 3 aydır xpecia kullanıyorum ve dermatitten dolayı minoksile başlamadım ama bırakınca çıkarttığı tüm saçlar dökülmeyecekse rogaine foam alabilirim

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Oral anti-androjen ve minoxil
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2020, 20:33:07 »
 gunluk salgılanan dht var boşluğu bulduğu gibi doker saçı.genetikte damar buzusuyor saç beslenemiyor.minoxidil damar açısı saçı besliyor .saç kanla beslenir.bıraktınmı dht hemen gene saç kokune yapışır orda saçı yer bitirir.zamanında ne kadar minoxla beslemişin şuna buna bakmaz çok hızlı şekilde saçı bitirir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

rodok

• Full Member
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2020, 00:29:10 »
gunluk salgılanan dht var boşluğu bulduğu gibi doker saçı.genetikte damar buzusuyor saç beslenemiyor.minoxidil damar açısı saçı besliyor .saç kanla beslenir.bıraktınmı dht hemen gene saç kokune yapışır orda saçı yer bitirir.zamanında ne kadar minoxla beslemişin şuna buna bakmaz çok hızlı şekilde saçı bitirir

Anladım hocam

Darkness

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2020, 04:10:00 »
Minoxili gün aşırı ve minumum dozda kullanırsan bir şansın olur ama kullanma talimatına riayet edersen döngü kaçınılmaz olur.

rodok

• Full Member
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2020, 16:37:19 »
Minoxili gün aşırı ve minumum dozda kullanırsan bir şansın olur ama kullanma talimatına riayet edersen döngü kaçınılmaz olur.

Ben de böyle düşünüyorum. Eğer köpük formunu alabilirsem saç ve sakala uygulayacağım. Günlük dozun yarısını saça diğer yarısını da sakala uygulamayı planlıyorum

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2020, 01:53:39 »
Sanırım minoxil kendi kazandırdığı saçları geri götürüyor her türlü ama oral anti androjenle agresif dökülme hala dondurulabilir
Yani Norwood 2.5sun diyelim minoxla hemen hemen Norwood 2 çizgisine geldin temporal bölge doldu, minoxu bıraktın geri Norwood 2.5'a düştün ama oral anti androjen kullandığın için Norwood 3 olmadın.
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2020, 12:07:20 »
minoxilin getirdiği saçları dut korumaya yetmez mi acaba

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

rodok

• Full Member
« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2020, 18:13:04 »
Sanırım minoxil kendi kazandırdığı saçları geri götürüyor her türlü ama oral anti androjenle agresif dökülme hala dondurulabilir
Yani Norwood 2.5sun diyelim minoxla hemen hemen Norwood 2 çizgisine geldin temporal bölge doldu, minoxu bıraktın geri Norwood 2.5'a düştün ama oral anti androjen kullandığın için Norwood 3 olmadın.

Dediğin gibi olabilir ama bazı insanlarda minox bırakıldıktan sonra gerileme olsa da başlanılan seviyeye dönmüyor. Sen minox ve dut kullanıyordun sanırım minox bırakmayı düşünüyor musun yoksa gittiği yere kadar devam mı?

rodok

• Full Member
« Yanıtla #8 : 25 Aralık 2020, 18:16:48 »
minoxilin getirdiği saçları dut korumaya yetmez mi acaba

Olabilir bence. Youtubeda bi çocuk 5 sene minox kullandıktan sonra minoxu bırakıp xpeciayı 2ye çıkarınca gerilemenin az olduğunu söylemişti ama bilemiyorum

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2020, 21:27:35 »
Olabilir bence. Youtubeda bi çocuk 5 sene minox kullandıktan sonra minoxu bırakıp xpeciayı 2ye çıkarınca gerilemenin az olduğunu söylemişti ama bilemiyorum

Onun genel seyrelmesi var oyuzden koruyabildi. Ve agresif değil pek ve iyi alıcı muhtemelen. Xpecia gerçekten etkili
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

rodok

• Full Member
« Yanıtla #10 : 25 Aralık 2020, 22:01:25 »
Onun genel seyrelmesi var oyuzden koruyabildi. Ve agresif değil pek ve iyi alıcı muhtemelen. Xpecia gerçekten etkili

Tabii öyle ama şakaklardaki açılmayı da geriye döndürdüğünden bahsediyordu. Zaten agresif dökülmeyi ayrı tutuyorum, biraz kendi dökülme tipimden yola çıkarak düşündüm şu an nw3'üm.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Aralık 2020, 22:35:09 »
Tabii öyle ama şakaklardaki açılmayı da geriye döndürdüğünden bahsediyordu. Zaten agresif dökülmeyi ayrı tutuyorum, biraz kendi dökülme tipimden yola çıkarak düşündüm şu an nw3'üm.

O norwooda göre ilerlemiyor. Benim de aynı dökülme tipim var. Ben de genel seyrelme yaşıyorum. Genel seyrelmede şakaklar az geriye çekilir asıl çizgi korunur ama genel incelme vardır. Antiandrojenler daha iyi cevap verir. Bu yüzden xpecia ile saçlarını koruyabiliyor.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

rodok

• Full Member
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2020, 00:04:00 »
O norwooda göre ilerlemiyor. Benim de aynı dökülme tipim var. Ben de genel seyrelme yaşıyorum. Genel seyrelmede şakaklar az geriye çekilir asıl çizgi korunur ama genel incelme vardır. Antiandrojenler daha iyi cevap verir. Bu yüzden xpecia ile saçlarını koruyabiliyor.

Ben şakak gerilemesinden bahsedince diffuse olacağını düşünmedim, doğrudur.

Facebook Twitter Instagram