Gönderen Konu: Xpecia Yan Etki Hakkında  (Okunma sayısı 1349 defa)

Xeth

• Hero Member
Xpecia Yan Etki Hakkında
« : 11 Kasım 2020, 18:24:17 »
Merhaba öncelikle. Xpecia genel olarak faydasız bir ilaç olarak görülüyor, yan etki yapmadığı söyleniyor. Ama ben içeriğindeki saw palmettonun işe yarayabileceğini düşünüyorum. Ayrıca içindeki isoflovanlar, doğal östrojen olarak görülüyor. Etkisini arttırmak için yeşil çay içebilirsiniz. Cinsel olarak yan etki görmememi içindeki gingko bilboaya bağlıyorum çünkü bu bitki damarları genişletiyor. Cinsel ilaç olarak kullanan da var gingko bilboayı.

Xpecia'ya başlarken ben günde 1 olarak başladım ve 4 ay boyunca böyle kullandım. Hata yaptığımı forumlarda daha çok araştırma yaparak anladım. Günlük +320 mg kullanılmalıymış etkisinin olması için. 4. Aydan sonra günlük dozumu 2 ye çıkararak 1.5 ay boyunca devam ettim. (340mg yapıyor) Ve gerçekten yan etki göstermeye başladı 2 defa kullandığımdan beri Testislerin üzerinde bir ağrı hissediyorum. Onun dışında farkettiğim bir yan etkisi olmadı. Ve şu şekilde bir araştırma da mevcut;

-
2012 yılında yapılan bir çalışmada , araştırmacılar hafif-orta derecede androjenetik alopesi olan 100 erkeği kaydetti. 2 yıl boyunca, bir grup her gün 320 miligram (mg) palmetto alırken, diğer grup günde 1 mg finasterid aldı.

Sonunda, palmetto alanların% 38'inin saç dökülmesinde iyileşme görülürken, finasterid alanların% 68'inde iyileşme görüldü. Bu bulgu, her iki tedavinin de etkili olduğunu ancak finasteridin daha etkili olduğunu göstermektedir.
-

Ayrıca tedavime kabak çekirdeği yağı kapsülü de eklemek istiyorum. Aynı şekilde onun için de yapılan araştırmalar mevcut. Plasebo grubuna oranla 400mg pumpkin seed oil dediğimiz bu yağın  kullanılması %40 başarı göstermiş. Saw Palmetto kadar etkili olmadığı ama tedaviye etkisinin olduğu söyleniyor.

Özetle agresif olmayan bir AGA'ya sahipsek bu tedavilerin işe yarayabileceğini düşünmeliyiz.

Bu konu dışında sormak istediğim başka bir şey ise eğer yan etki görüyorsak bu tedavi işe yarıyor demek midir?
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2020, 18:31:49 Gönderen: Xethmoid »
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

davud123

• Sr. Member
Ynt: Xpecia Yan Etki Hakkında
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2020, 18:49:25 »
forumda okuduklarımı binaen evet yanetki görüyorsan iyileşme vardır yoksa maalesef

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2020, 19:33:35 »
Xpecia hakkında insanların şüpheye düşmesinin sebebi bu takviye çıktıktan belirli bir süre sonra yan etki şikayetleri artmaya başladı yani bu ilk kullanılmaya başlandığında böyle bir sorun yoktu içerikte aynıydı benim bildiğim. Ama daha sonra çeşitli yan etki şikayetleri gelmeye başladı ağırlıklı olarak cinsel olsada beyin sisi gibi yan etkileri gördüğünü söyleyenlerde oldu. Acaba içerisinde mikro dozda finasterid’mi karıştırıyorlar sorusu akla geliyor, yoksa saw palmetto ile isoflavon çok güçlü mü etki yapıyor.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2020, 19:42:55 »
Xpecia hakkında insanların şüpheye düşmesinin sebebi bu takviye çıktıktan belirli bir süre sonra yan etki şikayetleri artmaya başladı yani bu ilk kullanılmaya başlandığında böyle bir sorun yoktu içerikte aynıydı benim bildiğim. Ama daha sonra çeşitli yan etki şikayetleri gelmeye başladı ağırlıklı olarak cinsel olsada beyin sisi gibi yan etkileri gördüğünü söyleyenlerde oldu. Acaba içerisinde mikro dozda finasterid’mi karıştırıyorlar sorusu akla geliyor, yoksa saw palmetto ile isoflavon çok güçlü mü etki yapıyor.

Ben finas koyabilecek cesareti bulabileceklerini sanmıyorum. İsoflovan yeşil cayla kullanıldığında etkisinin arttığını söyleyenler var. Saw palmetto gerçekten etkili bir bitki. İnsanlar doğal diye pek yanaşmıyor. Kabak çekirdeği de etkili ama ülkemizde yaygın kullanıldığı için bunun bir mit olduğunu düşünüyorlar. Önemli olan uygun doza ulaşmak, onun altındakiler etki etmeyebilir etmiyor da.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2020, 19:56:12 »
Valla tan etkisini bilmiyorum da 20 gündür kullanıyorum, dökülmeyi %80 kesti diyebilirim. Şöyle ki elimi saçımda sadece gezdirsem 3 tel geliyordu. Şimdi bir demet tutup yukarı doğru sertçe çekiyorum saç gelmiyor. Sanıyorum köklerden sertleşmeye başladı saç. Ki bu dokulmede benim çoğu vitamininin eksik olması ve aşırı düzensiz beslenmem de etkiliydi galiba.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2020, 20:25:23 »
Dökülmeye etki genelde 2 aydan sonra belli olur. Çünkü telogen fazina giren saç yaklaşık 3 ay derinin tabakalarına tutunur. Alttan gelen saç onu iter ve yeni anajen fazı başlar. Ki zaten saçların ucunda beyaz ampul benzeri bir yapının olmasının sebebi budur. O deri kalıntısıdır. Ama dökülmenin azaldığına sevindim. Ben de Telogen effluvium teşhisi aldım ama ben de genetik dökülme eşlik ediyor olabilir. Giden kıllar tekrar geliyor gibi. İlk önce çok ince teller atılıyor. Yeniden büyüme gözlenirken ben de şuan o evredeyim. Vellus kılı dediğimiz kılları döküyorum. (Saç ekiminde de şok dökülmeye benzer bir mekanizma işler, ilk önce velluslar çıkar.)

Benim şanssızlığım şu benim dayılarımda genel seyrelme var. Baba tarafı sağlam. Yani telogen effluviumdan ayırt edemiyorum. Ki faullerimin üstünden de döküyorum ben. Bilemedim :( Bu yüzden tedavimi güçlendiriyorum. Norwood skalasına uymadığım apaçık ortada. Sanırım genel seyrelme agresif olmadığı sürece kontrol altina alınması, norwood skalasına uyan türden daha kolay oluyor.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2020, 21:44:38 »
Dhtyi baskılarsan elbetki yan etki görürsün.Sen xpeciayayı 2 ye çıkarınca daha yeni baskıladın.Eskiden yan etki göstermemesinin sebebi galiba isoflavon eklenmemişti.Ondan olabilir.Ha eğer formulünde değişiklik yapılmışsa mesela saw palmettonun yağ oranı veya ham madde kalitesi artmışsa olabilir.Ben xpeciayayı finansteridle aynı kefeye koyuyorum.Bundan etki görmeyen ondanda görmez bu benim fikrim.Başlangıç ve orta seviye saç dökülmesinde işe yarar.Yan etkiside daha düşük.Fiyatıda uygun.Etkisini göremeyenlerin anrojenleri çok baskın onu dudasteridden başkası kesmez.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2020, 23:26:25 »
AGA-E içeriğinde saw palmettonun yanı sıra bal kabağı tohumu ekstresi de var.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Facebook Twitter Instagram