Gönderen Konu: Abiler İmdat! Yaş 21 Saç ektirme fikriyle yatıp kalkıyorum. Ektirmeli miyim?  (Okunma sayısı 2733 defa)

Onur Yazar

• Yeni üye
  • *
Herkese merhabalar.
21 yaşındayım. Samsunda yaşıyorum. Babam ve abim kel ama anne tarafının saçı çok gür ve dalgalı benim saçımın yapısı da onlar gibi dalgalı tabi gürdü de taa ki liseye kadar. Lise 1 le beraber kendini göstermeye başlayan ne artıp ne azalan aheste aheste beni bu hale kadar getiren saç dökülmem var. 16 yaşındayken berberlerin baban dayın kel mi şakalarına maruz kalmaya başladım. Ancak dermaroller kullandıktan sonra dökülmenin yavaşladığını düşünüyorum  Görüştüğüm birkaç yer ekeriz ama bence bir kaç sene kadar beklememi, başka yerler ise 4000 greft civarı ekebileceklerini ve çok güzel olacağını dalgalı saçın avantajlı olduğunu söylediler. Konum itibariyle Samsun Fbm veya Ordu Karadeniz Saç Ekim Merkezini düşünüyorum. Yaşım gereği vazgeçmemi söyliyceğinizi tahmin ediyorum sebepleriyle açıklarsanız sevinirim. Çünkü mevcut olanı koruyarak bir yere varacağımı düşünmüyorum. bu özgüven düşüklüğüyle saçlılık saçsızlık arası saçma halde gezmek istemiyorum  tanışılan her yeni insanın seyrekliğe gözünün takılması yeterince rahatsız edici. Şimdiden teşşekkür ederim :) Saçımın 3 ay önceki uzun ve şuan ki kısa halini paylaşıyorum

Hwoarang7

• Hero Member
Kardeşim sana tavsiyem minoxidil Finasterid tedavisine baslaman saçlarını toparlayabilir , on çizgin kaybolmamaş genel seyrelme yasamissin bu ikisini bir sene sabırla kullanırsan sonuç alabileceğini düşünüyorum. Çok sayıda minyatürize saçın var.

Today

• Jr. Member
  • **
Bu yaşta finasterid kullanman doğru olmaz. Kullanacaksanda doktor kontrolünde kullanmanda fayda var.

Today

• Jr. Member
  • **
Senin yerinde olsam bu bölgeye ekim yaptırırdım. Güzelde sonuç alırsın. Zaten mevcut saçlar çok cılız muhtemelen 1-2 seneye ömrünü tamamlayacak. Hiç yokmuş gibi, donör bölgeyide çok hırpalamadan ekim yaptırabilirsin.

oralminoxidil

• Hero Member
neden fin dut kullanmıyorsun 6 ay şans verebilirsin

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Onur Yazar

• Yeni üye
  • *
neden fin dut kullanmıyorsun 6 ay şans verebilirsin
Anlayamadım daha detaylı açıklar mısınız?

Onur Yazar

• Yeni üye
  • *
Senin yerinde olsam bu bölgeye ekim yaptırırdım. Güzelde sonuç alırsın. Zaten mevcut saçlar çok cılız muhtemelen 1-2 seneye ömrünü tamamlayacak. Hiç yokmuş gibi, donör bölgeyide çok hırpalamadan ekim yaptırabilirsin.
Kaç bin greft önerirsiniz ?

Today

• Jr. Member
  • **
Kaç bin greft önerirsiniz ?

3500-4000 civarı yeterli olur sanırım. İyi bir Ekim merkezi daha net cevap verir

davud123

• Sr. Member
Cok ciliz sscin var minox xpecia tavsiye ederdim bn 21 yasimda ekim yaptirdim ama kafamda senin kadar tuy olsaydi ekim yaptirmaz yukaridaki yazdigim ilsclara baslardim

TY

• Jr. Member
  • **
21 yaşındaki arkadaşa fin, dut nasıl önerebiliyorsunuz ya ben anlamıyorum

oralminoxidil

• Hero Member
21 yaşındaki arkadaşa fin, dut nasıl önerebiliyorsunuz ya ben anlamıyorum

35 yaşında kel kaldıktan sonra kullanması mantıklı değil, direkt kelliğe gidiyor arkadaş. denemesinde bir sakınca yok bence . 21 yaş normal gayet

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Romanadam

• Sr. Member
bir iki sene bekle bence kafandakiler yaşın gereği gidecek gibi Yinede ektirecğim diye kararlıysan ön bölgeye bin greft ortalarada 500 greft serpiştirecek bir yer bul Ve eşzamanlı olarak medikal tedavilere yönel bu şekilde geçnlik yıllarını az çok saçla geçirebilirsin.

Kel değilim anlık acık

• Sr. Member
Kendi saçların dökülcek biraz daha bekle 1 sene falan sonra eskilerin üstüne ektir  önce ön ve ortaya ektir 4 5 bin greft sonra  tepeye ektir hepsi bianda olmaz  1 sene forumu takip Et hangi merkezi seçicegimi iyi araştor acale etme

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
Hocam bu dökülmeyle baba tarafına çekmişsin zaten.Dayın felan da kelmi veya annenin babası.Tip fizik olarak da babana çekmişsen anlarsın zaten.Kellik miras sizde hocam bence bekle 1 2 sene sonra ektir.

Onur Yazar

• Yeni üye
  • *
Hocam bu dökülmeyle baba tarafına çekmişsin zaten.Dayın felan da kelmi veya annenin babası.Tip fizik olarak da babana çekmişsen anlarsın zaten.Kellik miras sizde hocam bence bekle 1 2 sene sonra ektir.
anne tarafında kel yok hepsinin saçı var fark yaş fark etmeksizin, abim ve babamsa benim yaşımda çoktan keldi, bende anlayamadım ben niye bu hale geldim :D b

Facebook Twitter Instagram