Gönderen Konu: Yaş 27. Saç ektirmeli miyim ?  (Okunma sayısı 638 defa)

Ahmet Acar

• Yeni üye
  • *
Yaş 27. Saç ektirmeli miyim ?
« : 02 Haziran 2021, 17:54:22 »
Hintell in verdiği sıralamaya göre bilgileri paylaşacak olursak,

1) Yaş : 27
2) Saç dökülmesi 22 yaşında başladı.
3) Saç dökülmesi hızı hakkında şunu diyebilirim. Uyguladığım minox ve vitamin takviyeleri zaman zaman toparlasa da genel olarak her yıl daha da açılmalar oldu. Şu an için sabah minox uygulama esnasında 30-40 adet saç gelmekte. Akşam uygulamasında ise 20-30 geliyor diyebilirim. Agresif şekilde döküldüğünü düşünüyorum.
4) Dökülme vertex bölgesinden başladı ve şakaklarla devam etti.
5) - 22 yaşından bu yana minox ve vitamin kullanıyorum.
    -6 ay öncesinde Priorin tablet kullandım ve güzel sonuç aldım. Ona dair fotoğrafları paylaşacağım aşağıda sonrasında onu alamadım ve sıkıntılı
      bir döneme girdim ve saçlarım son halini aldı. Şu an için biotin tablet kullanıyorum fakat xpecia siparişi verdim ona başlamayı düşünüyorum.
    - Fin kullanmaya başladım. 4 e bölüp 3 güne bir 1 parça içtim. Biliyorum çok düşük kullandım ama sol testisimde varikosel var ve ağrı yapmayan
       varikosel ağrı yapmaya başladı. Doktor normalde varikoselin ağrı yapması gerekir demişti ama benim ağrı yapmıyordu fakat fin ile ağrı
       yapmaya başladı. Finden kaynaklı mı bilemiyorum çünkü çok düşük bir doz aldım. Devam edip etmeme konusunda kararsızım fikirlerinizi
       bekliyorum. Not: Xpeciayı kesin olarak kullanacağım.

Ahmet Acar

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yaş 27. Saç ektirmeli miyim ?
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2021, 18:05:26 »
6 ay önceki halimi paylaşıyorum. Burada Bayer Priorin tablet kullanmıştım ve sonuçları beni memnun etmişti. Forumda ise Xpecia daha çok beğeniliyor.Bende xpecia siparişi verdim.

Not: Bu paylaştığım fotoğraflar pek kaliteli değil. Saçlarımı incelemek amacıyla çekmemiştim. Geçmişe dönüp fotoğrafları inceleyince bu dikkatimi çekti. O yüzden ekliyorum. Acaba finas beni bu paylaşacağım duruma getirebilir mi ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2021, 00:01:31 »
dostum yanlış anlamadıysam çok önceden ilk koyduğun fotoğraflardaki gibi iken durumun sonrasında priorin kullanımıyla en son koyduğun fotoğraflardaki durumamı geldi saçların ?
eğer öyleyse çok ilginç çünkü priorin sıradan bir vitamin içinde dht bloker bile yok ,bu kadar iyi bir sonuç vermesi inanılmaz gerçekten.
madem öyle tekrar priorin başla bence extra olarak xpeciada kullanabilirsin.
saç ekiminede bence şu an için çok ihtiyacın yok ,önce tedaviyle gelebileceğin son durumu gör sonrasında duruma göre karar verirsin saç ekimine.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2021, 00:44:39 »
minoxilden dolayı döngüye girmiş olabilir saçlar fakat eğer öyleyse dökülenler geri gelecektir.
bu zamana kadar minoxil kullanmasaydınız bence büyük ihtimal en az norwood 5 olurdunuz şimdiye kadar ,ısrarla minoxil kullanmanız saçları kısmende olsa kurtarmış.
finasterid + varikosel testis ağrılarına sebep olmuş olabilir ama finasterdi genelde ilk zamanlar ağrıya sebep olabiliyor geçici olarak bunun ayrımını iyi yapmak lazım.

Ahmet Acar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2021, 09:54:48 »
dostum yanlış anlamadıysam çok önceden ilk koyduğun fotoğraflardaki gibi iken durumun sonrasında priorin kullanımıyla en son koyduğun fotoğraflardaki durumamı geldi saçların ?
eğer öyleyse çok ilginç çünkü priorin sıradan bir vitamin içinde dht bloker bile yok ,bu kadar iyi bir sonuç vermesi inanılmaz gerçekten.
madem öyle tekrar priorin başla bence extra olarak xpeciada kullanabilirsin.
saç ekiminede bence şu an için çok ihtiyacın yok ,önce tedaviyle gelebileceğin son durumu gör sonrasında duruma göre karar verirsin saç ekimine.

Siyah t-shirtlü halim 6-7 ay öncesine ait. Beyaz atletli olan ise güncel halim. Priorin hakkında bende senin gibi düşünüyorum. Bu yüzden xpecia ile devam edeceğim. Güncel tedaviyi - Minox + 3 günde 1 fin(1.25mg) + xpecia (2) + dermaroller olarak sürdüreceğim. 6 ay önceki halime dönebilecek miyim bakalım.

Ahmet Acar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2021, 09:58:01 »
minoxilden dolayı döngüye girmiş olabilir saçlar fakat eğer öyleyse dökülenler geri gelecektir.
bu zamana kadar minoxil kullanmasaydınız bence büyük ihtimal en az norwood 5 olurdunuz şimdiye kadar ,ısrarla minoxil kullanmanız saçları kısmende olsa kurtarmış.
finasterid + varikosel testis ağrılarına sebep olmuş olabilir ama finasterdi genelde ilk zamanlar ağrıya sebep olabiliyor geçici olarak bunun ayrımını iyi yapmak lazım.

Kesinlikle katılıyorum. Eğer minox ve vitamin almasaydım bu halde olmayacaktım bile. Her ne kadar dışarıdaki insanlar gereksiz görse de ben çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Dht bloklamak adına xpecia(2) + 3 günde 1 fin (1.25) alacağım bakalım. Eğer olumlu giderse böyle devam olmazsa finası artırabilirim.

Facebook Twitter Instagram