Gönderen Konu: Yaş 30.. Saç ektirmeli miyim?  (Okunma sayısı 688 defa)

dhazar

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 30.. Saç ektirmeli miyim?
« : 21 Şubat 2022, 11:09:19 »
Merhabalar herkese.. yaklaşık 4 senedir ekim için direniyorum. Biraz daha dökülsün, dökülme yavaşlasın sonrasında ektireyim diye bekliyorum fakat artık aynaya bakacak hevesim kalmadı. Özgüvenimi iyice yitirdim. Önerilerinizi ve değerli görüşlerinizi iletmenizi rica ederim..

Resimlerde dikkat ederseniz yan ve arka taraftaki saçlarım çok sık değil. Donör bölge deniyor sanırım. Çok sık olmadığı için öne ekildikten sonra arka tarafın çok kötü görünmesini de istemiyorum aynı zamanda. Önerileriniz neler olur benim için. Şimdiden teşekkürler..

tcsuvari44

• Jr. Member
  • **
Ynt: Yaş 30.. Saç ektirmeli miyim?
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2022, 11:50:08 »
Ektirmelisin zaten dökülen dökülmüş
👍😊

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2022, 12:02:01 »
Ektirebilirsiniz.
Forumun genel görüşü böyle durumlar da ekim öncesi takviye kullanarak hem donor bölge hem de mevcut saçları güçlendirmeniz yönündedir, ancak kullanılan takviyeleri kullanıp kullanmamak size kalmış.

Ekim merkezinizi iyi seçmenizi öneririm.
Ekim esnasında Mevcut saçlara zarar verilebilir , zarar verilmese bile mevcut saçlar zamanla dökülebilir bu yüzden ikinci bir ekim gerekebilir.

dhazar

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2022, 13:01:35 »
Ektirebilirsiniz.
Forumun genel görüşü böyle durumlar da ekim öncesi takviye kullanarak hem donor bölge hem de mevcut saçları güçlendirmeniz yönündedir, ancak kullanılan takviyeleri kullanıp kullanmamak size kalmış.

Ekim merkezinizi iyi seçmenizi öneririm.
Ekim esnasında Mevcut saçlara zarar verilebilir , zarar verilmese bile mevcut saçlar zamanla dökülebilir bu yüzden ikinci bir ekim gerekebilir.

öncelile teşekkür ederim. takviye kullanmaktan kasıt operasyon öncesi prp ile güçlendirmek mi yoksa vitamin ilaçları alarak güçlendirmek mi. vitamin ise önerileriniz neler.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2022, 13:29:04 »

öncelile teşekkür ederim. takviye kullanmaktan kasıt operasyon öncesi prp ile güçlendirmek mi yoksa vitamin ilaçları alarak güçlendirmek mi. vitamin ise önerileriniz neler.

Finasteride, xpecia gibi ürünler.
Ama araştırmanızı öneririm cunku bunlar yan etkisi olan ilaçlar , kullanmadan önce karar size kalmış.
Xpecia kullandım 5 ay kadar, ben bi sorun yaşamadım ancak kişiden kişiye göre değişebiliyor bunlar.
Şahsen ben finasteride kullanmadım, kullanmadığım bir şeyi de öneremem size kullanın diye.
Ama araştırabilirsiniz, kafanıza yatarsa kullanabilirsiniz.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2022, 18:36:55 »
ekim zamanın gelmiş çok bile beklemişsin.

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Şubat 2022, 22:57:28 »
ektir ama ektireceğin yeri iyi araştır ve  kasaphanelerden uzak dur  :) öyle kolay değil saç ekimi ile güzel bir sonuç almak.
unutma çok iyi sandığın özel hastanelerdeki şaşalı görünen kliniklerde kasaphane olabilir  :)

KOC2150

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2022, 21:37:28 »
Saç ektirmelisin bence. Ben olsam İlk seans için 3000-3500 öne  ,2000-2500 vertex bölgesine ektirirdim. Fakat iyi merkez seçmek zorundasın. Donör bölgen çok gür değil. Finasterid kullanman saç kaliteni yükseltir. Ben ekimden sonra kullandım ama 1 sene dayanabildim yan etkilerine. Hiç yan etki yapmadığını söyleyen de çok var. 

Lomaçenko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2022, 01:22:01 »
donör bölgeyi yoğun ışık altında çekebilirmisin. 4 yıldır dökülmenin durmasını beklediğini söylemişsin. dökülmenin durduğuna emin misin? durdu ise ektirebilirsin. durmadı ise finasteride kullanımı eşliğinde ektirebilirsin.

Facebook Twitter Instagram