Gönderen Konu: Dışarda Gördüğümüz NW7'LER  (Okunma sayısı 3460 defa)

LOESS

• Hero Member
Dışarda Gördüğümüz NW7'LER
« : 15 Şubat 2021, 15:12:53 »
Genel bir soru soracağım forum ahalisine ; Malumunuz finasterid DHT blocker dolayısıyla genetik dökülmeye yatkın bireyler de ve genel saç dökülmeye eğer kısmen DHT kaynaklıysa. FDA onaylı kellin için etkili bir ilaç diyebiliriz. Finasteridi bu forumla, tanışmasaydım böyle bir ilacın varlığından haberim olmayacaktı, tahminen dışarıda gezen kel adayların inanın çoğu bu ilacı bilmiyor. Soruma gelicek olursam ' Eğer dışarıda gördüğümüz NW7 yani kel diyeceğimiz kişiler Finasterid kullanmış olsaydı kel olmucaklar mıydı ? Mineral, vitamin, stres tabiki önemli faktörler ama bir kenera koyacak olursak. Asıl dökülme nedeni IRSİ, DNA' ya kodlanmış dökülmeden bahsediyorum. NW7 olan insanlar eğer NW4 NW4 iken DHT blocker kullansaydı NW7 olmucak mıydı ? Forumdaşlar yorumlarınızı merak ediyorum.

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Dışarda Gördüğümüz NW7'LER
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2021, 15:16:08 »
Bunu kimse bilemez. Bazı kişiler ilaca çok iyi yanıt verir ve bir ömür saçlarını korur. Bazılarımız o kadar iyi yanıt vermez yine de bir miktar korur ya da süreci yavaşlatır. Kişinin saç dökülme agresifligide bir etkendir. Mesela 20 yaşında norwood 5-6 olacak birisinin şansı daha azdır. 35 yaşında norwood 5-6 olacak kişiye göre.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2021, 15:23:51 »
Reis ters orantı da değil mi genç yaşta olan birisi DHT blocklasa 30 yaşındaki bir insandan daha iyi fayda sağlamaz mı ?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2021, 15:40:44 »
eğer 20 yaşında kel olacaksa biri finasterid denemesine bile gerek yok aslında ,belli ki çok agresif dökülmesi başka yollar denemeli. finasteridden en iyi sonucu alanlar 30 yaşında nw2 3 olanlar

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2021, 17:18:34 »
eğer 20 yaşında kel olacaksa biri finasterid denemesine bile gerek yok aslında ,belli ki çok agresif dökülmesi başka yollar denemeli. finasteridden en iyi sonucu alanlar 30 yaşında nw2 3 olanlar
Ashton kutcher reyis 25 yaşında nw3tü duta başladı 43 yaşında hala nw2

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2021, 17:21:15 »
Reis ters orantı da değil mi genç yaşta olan birisi DHT blocklasa 30 yaşındaki bir insandan daha iyi fayda sağlamaz mı ?
Yanlış anlaşılmış şöyleki
1- kişinin ilaca nasıl yanıt verdiği
2- genetik dökülmenin hızına

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2021, 17:36:07 »
Ashton kutcher reyis 25 yaşında nw3tü duta başladı 43 yaşında hala nw2

10 yıl dut kullandı ama unutma ki  o bir ünlü bizim aklımızın almayacağı paraları sadece saç için harcayabilir sadece dut kullandığını düşünmek yanlış.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2021, 17:50:55 »
10 yıl dut kullandı ama unutma ki  o bir ünlü bizim aklımızın almayacağı paraları sadece saç için harcayabilir sadece dut kullandığını düşünmek yanlış.

Bunu ben de düşünüyorum, bizim bilmediğimiz birçok bilgiyi ve tedaviyi satın alıyorlar bence de. Mesela Oğuzhan Koç’un saçları eskiden çok kötüydü, şu anda gayet iyi, tedavi gördüm, işe yarıyor demiş. Bilmiyorum neler yapıyorlar.

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2021, 18:04:46 »
Bunu ben de düşünüyorum, bizim bilmediğimiz birçok bilgiyi ve tedaviyi satın alıyorlar bence de. Mesela Oğuzhan Koç’un saçları eskiden çok kötüydü, şu anda gayet iyi, tedavi gördüm, işe yarıyor demiş. Bilmiyorum neler yapıyorlar.
o eleman protez kullanmıyor muydu

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2021, 18:07:22 »

protez direkt o

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2021, 18:14:33 »
o eleman protez kullanmıyor muydu

Film için kullanmış.
Sonrasında arkadaşın da dediği gibi bi çeşit tedavi uygulatmış, röportajın linkini bırakıyorum. Acaba nasıl bi tedavi uyguladı.

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2021, 20:05:14 Gönderen: Hintell »

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2021, 18:25:43 »
Bir ara Oses Türkiye'de jüri iken saçlarını çok kısalttı neredeyse 3 numara o ara bence saç ekimi oldu sıkılaştırma filan. Hali hazırda finasterid kullandığını da düşünüyorum

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 15 Şubat 2021, 18:27:31 »
Bir ara Oses Türkiye'de jüri iken saçlarını çok kısalttı neredeyse 3 numara o ara bence saç ekimi oldu sıkılaştırma filan. Hali hazırda finasterid kullandığını da düşünüyorum

Röportaj da estetik bişe yok vücudumda demiş. Ekimi kastediyor, ama ne kadar doğru bilinmez.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 15 Şubat 2021, 18:29:41 »
 daha gec kel kalırlardı mevcut sistem kelliği erteliyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 15 Şubat 2021, 19:26:27 »
O zaman 25-30 yaşlar Finasterid için ideal sayılabilir. Oralminoxilin dediği gibi 18-20 yaş arası finasteridin etkisi olmaz doğru yaş zamanı değil. 25-30 yaşındaki bir insan ırsi bir dökülmeye sahipse nw 2 3 4 aralıklı bir görünüme sahipse,dht blocker düşük stres vitamin minarel alımı sayesinde kelliği kaderinden çıkarabilir görüşü ortaya çıkıyor. Anlamadığım nokta şu bazı insanlar sürekli nw 3 nw 4 seviyesinde kalıyor önler açılıyor hafif orta dökülüyor geç yaşa kadar öyle kalıyor ama bazıları ortadan tümüyle arka orta sol sağ hepsi dökülüyor ama ikiside ırsi dökülme genetik nasıl bir DNA kodlaması var bu soruma açıklık getirebilecek var mı ?

Facebook Twitter Instagram