Gönderen Konu: 22 Yaş saç dökülmesi  (Okunma sayısı 806 defa)

cankal

• Yeni üye
  • *
22 Yaş saç dökülmesi
« : 18 Mayıs 2021, 21:30:12 »
Merhaba arkadaşlar forumunuza yeni üyeyim kısaca kendimden bahsedeyim 22 yaşındayım yaklaşık 10 ay önce prp+mezoterapi yaptırdım ve ek olarak da doktorun reçetesiyle androvium sprey ve de xpecia kullandım prp den sonraki 5 ay kadar bu arada saçlarım gerçekten çoğaldı fakat  sonra doktor kes dedi kestim şuanda saçlarım aşşaşğında göründüğü halde gene tepe bölgemde açılma var ailemde kel insanlar var genetik olabilir fakat saçlarımın geri çıkması için yapabileceğim bir şey var mı yaşım sebebiyle şuanda saçsız kalmak istemiyorum keşke en azından 30 yaşına kadar idare edebilse saçlarım gerçekten sinir bozucu bir durum. sizce vitamın haplarını ayrı ayrı kullansam herbiri için Çinko, biotin, B12 vitamini E ve D vitaminlerini + expecia + antrovidium ile saçlarımın düzelme ihtimali var mıdır ? bunun dışında lütfen önerilerinizi yazın

Eser Comak

• Yeni üye
  • *
Ynt: 22 Yaş saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2021, 17:31:17 »
Dostum xpecia icinde ne var bilmiyorum ama finasteride ya da dutasteride oneririm bu haldeyken. Tam zamani gibi duruyor ve yasin da genc. Redditte goruyorum 20-25 yas arasi super geri donus alanlar var. Haftada 1 dermastamp ya da dermapen 1.5mm sac cikarma konusunda en guclu silahlardan biri. Uyguladigin gun kafana en fazla hint yagi-nane yagi karisimi surmeni oneririm. Minoxidili de haftanin 6 gunu kullanirsin.

prp mezoterapi baya pahali seyler. eger maddi acidan manasiz meblalar ise yaptir yoksa parana karsilik bir tedavi degil bence. Yakin zamanlarda forumda gordum turkiyede topikal dutasteride karisimlari yapiliyormus. Oral finasteride uzerine onu da deneyebilirsin ya da sadece topikal dutasteride. Ben turkiyeden almadim ama kullaniyorum bir kac aydir ve inanilmaz mutluyum sonuclardan. Herkes ayni degil tabi belki oral finasteride sadece yeter ama 5ar inhibitor yoluna girmen lazim bence daha fazla gec kalmadan.

cankal

• Yeni üye
  • *
Ynt: 22 Yaş saç dökülmesi
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2021, 20:24:42 »
hocam yorumun için teşekkür ederim, inan saçlarıma kavuşacağımı bilsem 1 kere değil 10 kere prp+mezo yaptırırım fakat daha 1 sene olmadan geri bu halde geldi

Facebook Twitter Instagram