Gönderen Konu: Kanal tedavi yaptırdım acıdan ölüyorum  (Okunma sayısı 699 defa)

Sacsizman

• Sr. Member
Kanal tedavi yaptırdım acıdan ölüyorum
« : 25 Mayıs 2021, 00:47:42 »
Allah rızası için bilen varsa fikrini bilgisini söyleyin benim köpek dişlerin hemen arkasındaki dişi kanal tedavi yaptirdim 1 ay oldu üstüne hala hiç bir şey yiyemiyorum icmiyorum 1 aydır bugün çok kötü agriyor ağrıyan tarafı soguk suyla carkaladigim zaman 3 4 dk geçiyor yine başlıyor acaba sinirleri tam oldurmemis olabilir mi ne yapicam uyuyamiyorum sabah gidocem hastaneye ama geçmiyor her dk su calkaliyorum oraya sarımsak koydum gecmedi  karanfil sirke suyu hiçbirşey yaramıyor agri kesici aldim oda yaramıyor dayanamıyorum :'(

John Keller

• Sr. Member
Ynt: Kanal tedavi yaptırdım acıdan ölüyorum
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2021, 00:54:33 »
 Ağrı kesici değil, antibiyotik alman lazım. Novalgin, Amoklavin veya Augumentın(1000 mg) kullan varsa. Ya da acilde bir doktora yazdırıp nöbetçi eczaneden al.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2021, 01:06:47 »
Allah rızası için bilen varsa fikrini bilgisini söyleyin benim köpek dişlerin hemen arkasındaki dişi kanal tedavi yaptirdim 1 ay oldu üstüne hala hiç bir şey yiyemiyorum icmiyorum 1 aydır bugün çok kötü agriyor ağrıyan tarafı soguk suyla carkaladigim zaman 3 4 dk geçiyor yine başlıyor acaba sinirleri tam oldurmemis olabilir mi ne yapicam uyuyamiyorum sabah gidocem hastaneye ama geçmiyor her dk su calkaliyorum oraya sarımsak koydum gecmedi  karanfil sirke suyu hiçbirşey yaramıyor agri kesici aldim oda yaramıyor dayanamıyorum :'(
Hintell hocam bu işin piri
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2021, 01:23:13 »
soğuk iyi geliyorsa enfeksiyon başlangıcı başlamış demektir
yani  kanal yapılan dişin iltihaplanıyor devamında apse yapabilir

sabah diş hekimine git eğer o diş ise kanal tedavisinin yenilenmesi gerekir acil müdahale gerekiyor

ama yandaki dişte olabilir sen o sanıyor olabilirsin genelde kanal yapılan dişlerin yanlarında ki dişlerde çürüye bilir

evde antibiotik varsa al yoksa agrı kesici al yarın doktora git
Global Moderator

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2021, 01:45:55 »
soğuk iyi geliyorsa enfeksiyon başlangıcı başlamış demektir
yani  kanal yapılan dişin iltihaplanıyor devamında apse yapabilir

sabah diş hekimine git eğer o diş ise kanal tedavisinin yenilenmesi gerekir acil müdahale gerekiyor

ama yandaki dişte olabilir sen o sanıyor olabilirsin genelde kanal yapılan dişlerin yanlarında ki dişlerde çürüye bilir

evde antibiotik varsa al yoksa agrı kesici al yarın doktora git
abi nuvalgin buldum aldim hemen dayanamadım agriya gidip kurdanla etini deldim oynadım kan geldi suan stabil tekrar baslamazsa inşallah uyiyabilirim dışı kanal yapıp yandakini de normal dolgu yaptı sonra ikisinin üstüne gelecek şekilde dolgu yaptı yani aradaki diş etimin üstünde de dolgu var suan orası çok agriyor gibi yarın gidicem hemen dediklerinizi bizzat soyliyeyim insaallah sonuç iyi olur çok kötü birşey dayanamıyorum

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #5 : 25 Mayıs 2021, 09:08:36 »
Doktoruna bir gözük istersen iltihap yaptıysa sonra işin tadı kaçar
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2021, 19:37:23 »
Özele gittim senin dişini mahvetmisler dedi içinde bilmem ne kırmış olabilirler dedi eğer o değilse hallederiz dedi ama içinde kırılan şeyse eğer mecbur çekilir dedi kafayı yicem basima vurdu yemin ederim aynı doktora mi gideyim ozeldemi yapayım bilmiyorum yav

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2021, 19:59:23 »
Özele gittim senin dişini mahvetmisler dedi içinde bilmem ne kırmış olabilirler dedi eğer o değilse hallederiz dedi ama içinde kırılan şeyse eğer mecbur çekilir dedi kafayı yicem basima vurdu yemin ederim aynı doktora mi gideyim ozeldemi yapayım bilmiyorum yav
Ben şahsen özele gidiyorum temizlik ilgi alaka daha farklı oluyor
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2021, 23:56:55 »
Benim 20'lik dişlerimi operasyonla aldırmıştım, çok kötü durumdaydı yıllar önce ve soğuk su koymadan geçmiyordu. Zor bir durum, geçmiş olsun. Doktora gideceksiniz de farklı bir doktora gidin derim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2021, 00:03:22 »
Ben şahsen özele gidiyorum temizlik ilgi alaka daha farklı oluyor
valla gram temiz biryer değil muhtemelen bir daha gitmem

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2021, 00:08:48 »
Benim 20'lik dişlerimi operasyonla aldırmıştım, çok kötü durumdaydı yıllar önce ve soğuk su koymadan geçmiyordu. Zor bir durum, geçmiş olsun. Doktora gideceksiniz de farklı bir doktora gidin derim.
tekrar kanal yaptılar iltihap olmuş hep 1 ay boyunca haftada 1 pansumana gelmemi söylediler suan çok şükür dokunmadikca agri yok inşallah 3 hafta sonunda dsha iyi olucak eğer kurtarilabilirse

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2021, 00:28:50 »
Kanalı becerememiş , sinirlerin tamamını alamamış muhtemelen. Tekrar gitmfilm çekip kontrol etsin. Size var ise antibiyotik yok ise tekrar bir kanal müdahalesi gerekecektir 

Facebook Twitter Instagram