Gönderen Konu: Dışardaki saçı dökülen insanlar  (Okunma sayısı 1820 defa)

Atibaba

• Full Member
Dışardaki saçı dökülen insanlar
« : 28 Haziran 2021, 23:51:56 »
Dışarıda baktığımızda hemen hemen her erkeğin saçı dökülüyor kimi dökülmenin en başında kimi ise komple kel.Ülkemizde kellik oranı yüksek galiba ve çoğunluk bizim gibi erkek tipi dökülme,Finasteride vs bilmiyor veya umursamıyor.Bu forum olmasa internettede doğru düzgün kaynak yok aslında haber sitelerinde erkek tipi dökülmenin çözümü olmadığı flan yazıyor.Ben ilerde saç dökülme önlemlerinin dahada artacağını düşünüyorum ya da biz mi çok fazla önemsiyoruz?
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2021, 23:41:12 Gönderen: Atibaba »
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride,Minoxidil,Aga-E Tablet
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Dışardaki saçı dökülen insanlar
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2021, 23:54:58 »
 onemsemeyenler genelde saçı olsada kel olsada gorunusu çok değişmeyecekler burdakilerin çoğunda tip var saç gidincetip gidiyor.imzana baktım bu işinde dermanı sağlam ilaçlar ve bol ekim
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2021, 23:55:14 »
Şahsen yaşadığım sehirde herhangi bir zamanda dışarı çıktığımda 20li yaşlarda kelleşen/kel max 1-2 kişi görüyorum. Herkesin saçı gayet sağlıklı.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2021, 23:59:02 »
Şahsen yaşadığım sehirde herhangi bir zamanda dışarı çıktığımda 20li yaşlarda kelleşen/kel max 1-2 kişi görüyorum. Herkesin saçı gayet sağlıklı.
ben mi aşırı dikkat ediyorum herkesin saçına bakar oldum bu psikolojiden kurtulmam lazım artık sorun olmaya başladı bende
  • Yaşınız 20
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2021, 00:01:15 »
ben mi aşırı dikkat ediyorum herkesin saçına bakar oldum bu psikolojiden kurtulmam lazım artık sorun olmaya başladı bende

Hocam ben de aşırı dikkat ediyorum şakaklarına vertekslerine bakıyorum genel rengine vs ama inan ki hiçbir sıkıntıları yok, dökülmesi de imkansız adamların saçlarının
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2021, 00:25:09 »
Aksine herkesin saçı var anasını satiyim.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2021, 00:26:17 »
  gencler bile kel kel geziyor lise talebelerinde şakaklar seyrelmiş
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2021, 00:27:18 »
Aksine herkesin saçı var anasını satiyim.
Allah Allah bende tam tersi 30 yaş üzeri insanların yüzde 70i saç dökülmesi yaşamış tam kel değil ama seyrelme var yani tuhaf
  • Yaşınız 20

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2021, 00:35:50 »
yok valla bakıyorum 25ten önce saç dökülmesi yaşayan çok azınlık

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Design

• Full Member
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2021, 01:00:00 »
Bence de çok az çevremde 2 kişi var nw7 onun dışında nw2 bile yok hepsi 15 yaşındaki çocuk gibi saçlı. Yaşlar 22-24.
  • Medikal Tedavi .

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2021, 01:16:16 »
doğru. lise arkadaşlarımdan en az benim bildiğim 3 kişi tamamen kelleşmiş. şakağı açık olmayan yok gibi neredeyse. sağlıksız beslenme yüzünden gençlerde çok fazla bu sorun. özellikle hazır gıdalar vr fast foodlar dhtyi azdırıyor
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2021, 07:06:27 »
Şehirden şehire değişiyor anlaşılan. Adana'da yaşıyorum. Kelleşen yok neredeyse. Lise arkadaşlarımdan 1-2 kişi var. Üniversitede 200 kişilik sınıfta da 2-3 kişi var. Gerçekten çok az fast food falan hikaye
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2021, 09:21:17 »
Şehirden şehire değişiyor anlaşılan. Adana'da yaşıyorum. Kelleşen yok neredeyse. Lise arkadaşlarımdan 1-2 kişi var. Üniversitede 200 kişilik sınıfta da 2-3 kişi var. Gerçekten çok az fast food falan hikaye

hikaye mi?

https://www.medikalakademi.com.tr/fast-food-beslenme-erkek-tipi-sac-dokuelmesi-nedeni/

bilimsel olarak hem fikir olunan bir konuya hikaye demen komik dostum
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2021, 09:59:17 »
hikaye mi?

https://www.medikalakademi.com.tr/fast-food-beslenme-erkek-tipi-sac-dokuelmesi-nedeni/

bilimsel olarak hem fikir olunan bir konuya hikaye demen komik dostum

Evet hikaye, yağlar da hikaye. Yağların da illaki etkisi olur ama saç dökülmesini engellemede yetersiz. Buna rağmen yağlara da hikaye derim çünkü dökülmeni durdurmayacak yavaşlatmayacak. Hepsinin etkisi %1'i bile geçmez. Genetik dökülme varsa fast food yesen de yemesen de saçların dökülecek.

Sağlıklı beslenmek adına fast food tüketmeyebilirsin ama saçla ilişkisi sanıldığı kadar/attığınız linkte bahsedilen kadar büyük değil.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 29 Haziran 2021, 10:15:59 »
dün adanalı bir cocuk var burda birazda kafasındada var akıl hastası dün sıcakların etkisinle saçmaladı biraz burda bir kardeşimiz kendi gencecik kafası noward 5 .ailesi geldi hatta bu sapıtınca babası kel.adanalılar bir yasa kadar bol saçlı geliyor sonra ya dımdızlak kel oluyorlar ya bembeyaz oluyor saçları.doğudan batıya gelen arkadaslara bakıom guneydoğudan falan 20 sene once ailelerinde kellik yoktu şimdi çoğunun saçı dokuldu.

Facebook Twitter Instagram