Gönderen Konu: Yaş 25, 4 senedir saçlarım dökülüyor(FOTOĞRAFLI)  (Okunma sayısı 1709 defa)

Sami Yildiz

• Yeni üye
  • *
Yaşım 25 4 senedir saçlarım dökülüyor 4 gün önce dermatolog’a gittim kan tahlillerim normal çıktı ve alopexy t ve xpecia kullanmaya başladım bu arada da saçlarımı 1.5 numura kestirdim ayrıca derma stamp satın aldım başka önerebileceğiniz birşey var mı ? Ek olarak dermastampi hangi boyutlarda ne sıklıkla kullanmakı önerirsiniz ? Saçlarımın durumu fotoğraflarda

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 25, 4 senedir saçlarım dökülüyor(FOTOĞRAFLI)
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2022, 18:39:04 »
Xpecia yerine Finasteride ya da Dutasteride kullan bence
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2022, 19:12:27 »
Saçların çok güzel beslenme düzenin iyiyse bence de xpecia filan uğraşma vakitlice antiandrojen araştır
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Sami Yildiz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2022, 20:05:46 »
Minoksidilden bi fayda görmez miyim amtiandrojen kullanmadan

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2022, 20:52:46 »
Görürsün elbet, ancak antiandrojen+ minoksil daha olumlu bir sonuç vadeder. Ve defansif açıdan (dökülecek saçları koruma) antiandrojenler daha etkili bana kalırsa.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

Sami Yildiz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2022, 21:07:40 »
Yan etkilerinden korkuyorum açıkcası topikal olarak kullansan finasteride nasıl olur

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2022, 21:21:08 »
Yan etkilerinden korkuyorum açıkcası topikal olarak kullansan finasteride nasıl olur
Hiç yoktan iyidir. Topikal olarak Spirolakton, Diane gibi ilaçlar da kullanabilirsin
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

Sami Yildiz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2022, 21:25:27 »
Açıkcası ahmet nezih ipekcan diye bir eczacı varmış konya da minxidil ve finasterid içeren topikal olarak uygulanan bi majistral hazırlıyor konuştum fakat emin olamadım

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2022, 21:28:11 »
Açıkcası ahmet nezih ipekcan diye bir eczacı varmış konya da minxidil ve finasterid içeren topikal olarak uygulanan bi majistral hazırlıyor konuştum fakat emin olamadım
Güvenmemen için bir sebep yok bence.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

Sami Yildiz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2022, 10:47:36 »
Peki hocam teşekkürler bir de dermastamp ne boyutta ne sıklıkla kullanmalıyız

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2022, 10:48:27 »
Peki hocam teşekkürler bir de dermastamp ne boyutta ne sıklıkla kullanmalıyız
Dermastamp hakkında pek bilgim yok. Forumda ararma kısmına yazarsan karşına çok şey çıkacaktır
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Mart 2022, 12:12:07 »
kardeşim en ucuz ve en sürdürülebilir tedaviyle başla yani haftada bir 1-1,5 mm dermastamp yap ve günlük antiandrojen al boşuna hemen minoxa bulaşma
1 kutu avodart 1 ay gider 50 lira bandında 1 kutu proscar 4 ay gider o da 50 lira bandında
saçının minoxluk bir durumu yok 5-6 ay fin ya da dut kullan iyice araştırarak kendi kararını vererek baktın fayda etmiyor diğerlerine bulaşırsın.
benim sana önerim bu olur ne kadar az uğraş ne kadar az masraf o kadar iyi.
bak bana mesela hepsini birden kullanmaya başladım şimdi hangisi en iyi geldi bilmiyorum bırakamıyorum da kısır bir döngüye girdi.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 21 Mart 2022, 08:57:48 »
Kesinlikle katılıyorum abi saç çizgilerin yerinde saçların gerilememiş bile avodart ve finasterid (2sinden birini seç avodart daha iyi çalışan bir antiandrojen) bu şekilde dökülen aralarda seyrekleşen saçlarda çok iyi çalışıyor ve saçı nerdeyse eski haline getiriyor demem o ki eğer saçlarına genetik olarak dökülme teşhisi konulduysa dökülmenin başka bir sebebpten kaynaklı olmadğını varsayıyorum ben yerinde olsam finasterid veya dutasterid (avodarttan) birini seçerdim yan etkilere gelince belirli bir süre sabırla kullan derim abi 6-8 ay kadar ilk 2 ay gördüğün yan etkiler zamanla geçiyor kullananlar gördüm Slade23 adlı abiyle muhabbetimiz var bayağı zamandır o çok daha tecrübeli bunun dışında 6-8 ay kadar ilacın faydalarını da yan etkilerini de gözlemlersin ama sabırla bırakmadan her gün kullan derim yan etkilere gelince ola ki bir durum oldu ilacı bıraktıktan sonra birkaç ay içinde yan etkilerin hepsi geçiyor hepsi bitiyor abi merak etme

Not: (Ben bunları seni ilaca % 100 teşvik etmek amaçlı yazmadım onu da söyleyeyim sadece bu yan etki konusunun forumda ve internet ortamında abartıldığını ve kulakltan kulağa aslı astarı olmayan bilgilerle geldiğini söylüyorum yan etki kalıcı olma riski var mı elbette ilacın prospektüsünde bile bu durumdan bahsediliyor ama bu çok küçük bir ihtimal demem o ki ilaçtan korkmayacak bir psikoloji de kendini hazırlayıp başlayabilirsin gözlemleye gözlemleye gidersin baktın yan etkiler cart curt kafana uymuyor ilacı sallarsın abi ama ben yerinde olsaydım ki tedaviye başlayan birisiyim ön çizgiler gerilememiş tepede zaten avodart çok iyi çalışır kullanıp gözlemlerdim yani avodart riskli diyorsan finasteride de yönebilirsin artık hakkında hayırlısı olsun selametle :)

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Sami Yildiz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2022, 09:07:37 »
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim ben eczacıyım ve tecrübesi olan kullanan insanların fikirlerini de öğrenmek için yazdım herşey teorikte hesaplandığı gibi olmuyor  şuan minoxidil + xpecia + dermastamp bi iki üç ay tedaviye devam edeceğim duruma göre tedavi planını tekrar gözden geçireceğim tekrardan teşekkür ederim

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 21 Mart 2022, 09:12:47 »
Ne demek abi kendi tecrübelerimi ve araştırmalarımı yazdım tabi siz eczacı olduğunuz için hem işini çinde hem de birebir daha farkı tecrübeler duymuş olabilirsiniz ama ben bu konuların biraz da abartıldığını düşünüyorum  bunun dışında da saçlarınız zaten güzel sadece tepeden öne giden kısımlarda az bir açıklık var bunu da minoxidil ve derma ile çok çok rahat kapatılır siz daha tecrübelisinizdir zaten sonuçları merak ediyorum abi konunuzu takipteyim güzel sonuçlarınızı görmek ümidiyle

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Facebook Twitter Instagram