Gönderen Konu: AHD. Dr.Hakan Doganay 6/7 Nisan ekim olacak.  (Okunma sayısı 7289 defa)

Berlin

• Jr. Member
  • **
AHD. Dr.Hakan Doganay 6/7 Nisan ekim olacak.
« : 25 Mart 2022, 20:10:53 »
Selam arkadaslar,

bu gün Dr. Hakan bey’den 6-7.04.2022 icin Randevu aldim. Ekimde hem sakaldan hemde bildiğimiz gibi iki kulak arasındaki bölgeden saç alınıp ekilecek.

İlk ekimim 11 yıl önce olmuştu ve 2.200 greft en ön bölgeye ekim yapılmıştı. O zamanlar memnun oldum ama diger dökülmekte olan saçlarda dökülünce arkaya doğru bir kellik oluşmaya başladı son 2-3 senede. İlk ekimi Ankara’da HLC klinikte yaptırdım. Onun hakkındada ya burda yada başka bir sitede yorumlar yapıp süreci biraz anlatmıştım. Biraz anlattım çünkü o zaman böyle bir site yoktu, kaynak azdı ve takip edende yoktu. Daha çok yabancı sitelerin forumlarını takip ediyorduk Türkiye olarak.

Telefonda ve Whats App’ta görüştüğüm Hanım efendi 3.500 Greft çıkabileceğini söyledi tahmini. Çünkü daha önceden ekim yaptırdığım için arka kafa bölgesinde Greft sayısı azaldığı için sayının azaldığını ama yüz yüze görüşünce daha kapsamlı bilgi verileceğini belirtti. Bu yüzden sakaldan takviye yapacaz.

Resimleri  sonradan  ekledim.

Sac cizgisi hakkinda fikir verebilirsiniz.

En önler 11 yil önce ekildi yaklasik dedigim gibi 2.200 greftti.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: AHD. Dr.Hakan Doganay 6/7 Nisan ekim olacak.
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2022, 20:52:25 »
Inşallah hayırlısı ile yaptırırsınız.
Konunuzu bekleriz.
Fakat bir soru sormak istiyorum.
Ekim yaptırdıktan sonra saçları korumak amacıyla Finasterid veya Dutasterid kullandınız mı?
Kullansiysaniz hangi aralıklarla ve dozajı neydi?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Berlin

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2022, 21:27:43 »
Tabi çoğu şeyi bende denedim ama dökülme genetik olduğu için bir faydasını görmedim diyebilirim. Sadece  Finasterid ilacı etkili dökülmeye karşı. Diğer şampuan ve bakım ilaçları pek bir işe yaramıyor. Sadece yağlı kafa derisi varsa ona göre şampuan alıyorsun. Yada ince telli saçların varsa biotin ve diğer vitaminleri kullanıyorsun onlarda okuduğum ve gördüğüm kadarı İle bir yere kadar sadece geciktiriyor dökülmeyi, daha sonrada vücüt alıştığı için çoğu kişide fayda etmiyor. Ama moral olarak güzel oluyor bu takviyeler.

Finasterid 15 yıl içinde ara ara aldım. En uzun kullanmama sürem belki 1 yıldır. Şu anda tekrar başladım çünkü 1 yılda tepe bölgem çok açıldı ve ekim yapacağım için iyi olur dedim.
Finasterid

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2022, 21:54:49 »
Hayırlısı olsun dostum.
Bu ekim merkezini takip eden biri olarak merakla bekliyoruM

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2022, 02:15:36 »
Şimdiden hayırlı olsun dostum şahsen konunu takipte olacağım.

Berlin

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2022, 21:59:43 »
Selam arkadaslar,

İlk ekim günü gayet normal geçti ve beklediğimden daha iyiydi. Hoca ve hemşireler işlerini çok güzel yaptılar. İlk gün için çok memnun kaldım. Bu gün 2.225 greftin ekimini Hakan Hoca greftlerin alımınıda hemşiresi yaptı. Benim ekimde olan hemşirelerin isimlerini daha sonra yazacam.

Ön saç çizgisi sadece iyileştirildi. Ön saç çizgisi çizilmedi. Şakaklarada ekim olmadı çünkü greft yetersiz dediler ve yarında sakaldan kök alınıp sanırım ortalara ve geriye doğru ekilecek. Onu hoca yarın anlatır sanırım.

Tepe bölgesine ekim olmayacak, dediğim gibi greft az ama belki seneye tekrar gelip bir şeyler yapılabilir diye düşünüyorum.

Resimler ekliyorum bir kaç tane.
Finasterid

Hakko

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2022, 22:05:53 »
Gecmis olsun ve ekiminiz hayirli olsun.
  • Ekim Tarihi: 21/22 Mart 2022
  • Ekim Merkezi ismi AHD
  • Greft Miktarı 3000
  • Yaşınız 49
  • Medikal Tedavi Biotin 10.000

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2022, 22:14:23 »
Hayırlı olsun hakan hoca ekimlere katılıyor mu ücret nedir şuan

Herşeygüzelolucak

• Jr. Member
  • **
  • hakan doğanay saç ekimi
« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2022, 00:20:26 »
Hayırlı olsun kardeşim gözün arkada kalmasın çok iyi bir ekim olucak..4buçuk ay oldu aynı klinikte ekim yaptırdım çok çok memnunum şuan bile çok iyi..donör müthiş hiç belli olmuyor sıfır kestirdiğim halde..doğallığına söylicek lafım yok çok iyi duruyor..binbir türlü soru işaretiyle girmiştim bende ekime ama şuan iyi ki diyorum..sende çok memnun kalıcaksın eminim

Berlin

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2022, 18:57:42 »
Hakan hoca 1 Euro dan ekim yapıyor yabancı bütün hastalara. Sadece kendi insanına Türk kökenlilere indirim yapıyorlar.
Telefon açıp konuşursan daha iyi olur. Euro/Türk lirası karşılığında yardımcı oluyorlar greftlerin sayısına göre.

Hayırlı olsun hakan hoca ekimlere katılıyor mu ücret nedir şuan
Finasterid

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2022, 20:02:33 »
hlc çok kötü bir iş çıkarmış zaten bu kliniğin geçmişte yaptığı ekimlerin çoğu çıkmadı.şu anki ekiminiz gayet güzel görünüyor hocam şakaklara biraz daha ekleme yapılsa daha güzel olur bence.

Berlin

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2022, 20:25:52 »
HLC için kötü konuşmak istemiyorum çünkü iş işten geçti, o zamanlar konuştum zaten. Ben orda Dr. İbrahim bey diye gittim sonra bana başka biri ekim yaptı. Biraz deneme tahtası oldu ama çokta bir kötü ekim olmadı. Normal standart bir ekim oldu benim için, daha kötü ekimlerde gördüm o zamanlar.

Bu ekim de evet bende fark ettim her şey daha hızlı tempoda oldu ve greftlerin dizilişide çok daha iyi görünüyor. Diğer ekimde karışık duruyordu greftler.
Sol tarafta yamuklukta oldu aradım gelin düzeltelim dediler ama gidiş dönüş biletler size ait dediler bende biletimi alıp 200 tane greft ile yamuk olan yeri düzeltip geldim.

Şakaklar maalesef bu kadar oluyor çünkü verici alanda çok greft yok o yüzdende sakallardan takviye yapıp ortalara ve geriye doğru ekim yaptı Hoca. Seneye tekrar görüşüp randevu alacam tepe için. Tepe çünkü açık yuvarlak olan yer ve şakaklar bu kadar da yeter bana çünkü uzayınca kamufle ediyor zaten.
Finasterid

Berlin

• Jr. Member
  • **
Ynt: AHD. Dr.Hakan Doganay. 3.825 Greft 6/7 Nisan
« Yanıtla #12 : 07 Nisan 2022, 22:43:05 »
2.225 Saç
1.600 Sakal
Toplam : 3.825

Şuanki görüntü böyle. Sarı sıvı çıkıyor kafamdan ve bunun için steril bez verdiler onunla tampon yapıyorum, birazda erken kuruyanlar var sarı top halinde. Yarın da ilk yıkama olacak sanırım o zaman hepsi gider.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2022, 22:51:06 Gönderen: Berlin »
Finasterid

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 08 Nisan 2022, 02:27:56 »
iyi görünüyor dostum umarım saçların istediğin gibi olur.
bu arada sarı sıvı dediğin için aklıma geldi dhi ekimde kafaya serum enjekte ediliyormu acaba ? ekim esnasında bunu gözlemleme şansın oldumu.

Berlin

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 08 Nisan 2022, 15:29:23 »
Kökleri alırken ve ekerken iğne vuruluyor, o iğnede zaten acıyı kesmek için kullanılıyor ama onunda içine bir sıvı katıyorlar diye anladım oda iğneyi yumuşatıyor sanırım. Dediğim gibi benim anladığım bu ve detaylı sormadım.

HLC klinikte ekimden sonra yüzüm gözüm çok şişmişti, bunun sebebi hem ekerken hemde kökleri alırken kanama oluyor normal olarak ve bazı hastalarda bu kanama çok oluyor. Bunun önüne geçmek ve rahat çalışabilmek için Adrenalini veriyorlar iğne içinde kafaya.

Dr. Hakan Doğanay onun yerine extra 1 hemşire koyuyor başına ve kafa derisinden çıkan kanı hemen steril bezle temizletiyor ve kanayan yere hep baskı yaptırıp saç ekimine devam ediyor. Biraz zahmetli iş onlar için ama bizim içinde avantajlı. Bu sayede minimum şişme oluyor. 
Finasterid

Facebook Twitter Instagram