Gönderen Konu: Finasterid deneyimim hakkında bilgi  (Okunma sayısı 3018 defa)

explosen

• Hero Member
Finasterid deneyimim hakkında bilgi
« : 19 Temmuz 2022, 10:46:17 »
34 yaşındayım 1.5 ay oldu basşalayalı 5/1 proscar 45 tl ye aldım
ilk 10 gün saçlarım direk kalınlaştı şakaklarda minik tüyler  azda olsa biraz belirlendi güçlenmedi ama diğerleri gibi nolur ilersini bilmem

libidomda biraz azalma oldu çok erken boşalma sorunum kalktı gerçekten tahrik edici bir şey olunca ilgi duyuyorum
sertleşme sorunum yok olmadı
penıs etrafında bir his vardır  tahrik edici  bunda azalma oldu ama kafamdaki buna benzer bir kaşınma tarzı hisde kayboldu yanı zevk suyu çok akmıyor artık, sıvılaşma yok denecek gibi sorun yok bazen oluyor bu testeron birşey size dokunur elini değdirir haz alırsınız tahrik olup bir zevk suyu akar ya o olmuyor sperm te sorun yok ama yanı bu testesteron anladım kadarıyla zevk suyu ıle alakadar bir konu kendi tespitim
bu tahrik edici uyarı zevk alma ilk beyinde gerçekleştiği için bunla bağlantılı olacak bir durum olduğunu düşünüyorum çok bilgi sahibi değilim
tavsiyem libido azalması yasayabilirsiniz bu ilacı kullanıyorsanız besin öğelerinizi libido artırıcı besinler tercih ederek devam edin sağlıklı şekilde bir şekilde denge unsuru ve kendinizi dinlendirin istiraat fırsat buldukça VE AYRICA BAŞLAMAMA sebeb olan etken düşününce
bu kadar cevap veriyorum herkes anlıycanı anlasın
ŞİMDİ BUNLAR KADAR TEHLİKELİ BİR YANETKİSİ YOK VE BUNLAR EN FAZLA KULLANILAN İLAÇLARDAN 3 TANESİ FİNASTİRİDE  BUNLARDAN KÖTÜMÜ ?
Olası yan etkiler nelerdir ?
Tüm ilaçlar gibi APRANAX PLUS’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, APRANAX PLUS’ın kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Yüz, dil ve dudaklarda şişme

•    Nefes almada güçlük

• Deride yaygın kızarıklıkla birlikte kaşıntılı döküntüler

• Kalp krizi (göğüs ağrısı), inme (kaslarda güçsüzlük, his kaybı, görme bozuklukları)

• Hırıltılı ya da zor nefes alma (astım nöbeti).

• Kan basıncında yükselme (hipertansiyon),

• Kalp atışlarında düzensizlik, çarpıntı, göğüs ağrısı,

• Şiddetli karın ağrısı (mide ülseri veya pankreatit),

Gözlerde ve deride sarılık    (karaciğer işlev bozukluğu),
Dışkıda veya kusmukta    kan veya kahve telvesi gibi siyah renk    (sindirim    sistemi
kanaması),

• Deride morluklar, burun ve diş eti kanaması, enfeksiyon hastalıklarına yakalanma sıklığında artış, solukluk ve halsizlik (kemik iliği baskılanması),

• Ciltte, ağızda, gözlerde, cinsel organ çevresinde; cilt soyulması, şişmesi, kabarcıkları ve ateş ile seyreden ciddi    hastalık hali (Steven-Johnson sendromu).

Ağızda ve vücudun diğer    alanlarında su toplanması şeklinde veya farklı büyüklüklerde
kırmızı döküntülerle seyreden hastalık (eritema multiforme),

• Deri içi sıvı dolu kabarcıklarla deri soyulmaları ve doku kaybı ile seyreden ciddi bir hastalık (toksik epiderınal nekroliz),

• Kaslarda ani güç kaybı, his kaybı, görme bozuklukları (inme).

• Şiddetli baş ağrısı, ense sertliği, bulantı, kusma ve bilinç bulanıklığı (aseptik menenjit),

• Gerçekte olmayan şeyleri görme ve duyma hali varsa (varsam-halusinasyon)

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin APRANAX PLUS’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Bazı kan hücrelerinin eksikliği ile meydana gelen kansızlık hastalığı, kandaki beyaz hücrelerin sayısının azalması, kanın pıhtılaşmasında rol alan trombosit sayısmm azalması

• Depresyon, uyku bozukluğu, uykusuzluk, sersemlik hissi, halüsinasyon

• Havale, koma, zihinsel fonsiyonların zayıflaması, uyuşma, boyun tutulması, bulantı, kusma, baş ağrısı, ateş, yer-zaman algısında bozulma semptomları ile görülen beyin zarı iltihaplanması

• Kodeinin bırakılmasına bağlı olarak yorgunluk ve sinirlilik tarzında geri çekilme semptomları

•    Görme sinirinin ödemli iltihabı, göz    bebeğinin küçülmesi,    çift görme

•    Duyma bozukluğu, kulak çınlaması,    baş dönmesi

•    Yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı,    bazen tansiyon    düşüklüğü

• Mide barsak rahatsızlıkları (hazımsızlık, kabızlık, ishal, bulantı, kusma)

• Terleme, saç dökülmesi, cilt problemleri ve deride döküntü, kabarıklıklar, ateş veya kaşmtı gibi bulgularla seyreden toksik epidermal nekrozis

•    Kas ağrısı ve kas zayıflığı

•    Kadınlarda kısırlık

•    Üşüme hissi, ateşlenme, keyifsizlik

• Ölümcül hepatit, sarılık (iştahsızlık, halsizlik, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallikler)

•    Şiddetli baş ağrısı

•    Kan kusma

•    Kanlı dışk ilama

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

•    Kansızlık

•    Baş dönmesi, rehavet hali, yorgunluk, baş ağrısı,    ışığa hassasiyet, dikkat bozukluğu

İlacın bırakılmasına bağlı yorgunluk ve sinirlilik    tarzında belirtiler
•    Bilinç bulanıklığı

•    Tansiyonda artma veya azalma

•    Görmede bulanıklık

•    Kaşıntı, deri döküntüsü, ciltte lekelenme

•    Böbrek rahatsızlıkları

•    Ayak bileklerinde şişme, susuzluk hissi

•    Midede ülser ve harabiyet, kusma, ishal, karın ağrısı, midede yanma, kabızlık

•    Bulantı

•    Hazımsızlık

•    Duyma bozukluğu, duyma zorluğu

•    Kulak çmlaması

•    Çarpıntı

•    Kalp atım hızının yavaşlaması

•    Nefes darlığı

•    Terleme - Susama

•    Kol ve bacaklarda ağrı, kaslarda kasılma

•    Kas sertliği

•    Cinsel istekte ve cinsel güçte azalma

•    Davranış değişiklikleri

•    Kabus görme

Bunlar APRANAX PLUS’ın hafif yan etkileridir.

Bu yan etkiler doz azaltıldığında veya tedavi kesildiğinde kaybolur.

diğeri
4. Olası yan etkiler nelerdir?
Tüm ilaçlar gibi, PAROL’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler
olabilir.
Aşağıdakilerden biri olursa, PAROL’u kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza
bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
- Alerjik (Aşırı duyarlılık) reaksiyonlar
- Eller, ayaklar, bilekler, yüz ve dudakların şişmesi ya da özelllikle ağız veya
boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (Anaflaktik şok)
- Deride içi sıvı dolu kabarcıklar (Toksik epidermal nekroliz )
- Deride döküntü
Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin PAROL’a
karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek
olabilir.
Aşağıdakilerden herhangi birini farkederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en
yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
- Bronş spazmı (Solunum yollarının daralmasına bağlı olarak zor nefes alma)
- Böbrek hasarları (Çok su içme, çok idrara çıkma, ödem, gece idrara sık çıkma,
idrar miktarında azalma)
- Kan pulcuğu- sayısında azalma (Halsizlik, solukluk, yorgunluk)
- Akyuvar sayısında azalma (Sık enfeksiyonlara-iltihap oluşturan mikrobik
hastalık-yakalanma)
- Kan hücrelerinde azalma (Tam kan tetkiklerinde tespit edilmektedir. Halsizlik,
solukluk, yorgunluk, sık enfeksiyonlara-iltihap oluşturan mikrobik hastalık -
yakalanma)
- Ateş, iğne başı şeklinde kırmızı morarmalar, bilinç bulanıklığı, baş ağrısı ve
trombositlerin sayısında azalma belirtilerinin birlikte görüldüğü trombositopenik
purpura (Kan pulcuğu sayısında azalma ile ilişkili deri bulguları)
- Karaciğer bozuklukları, siroz ve fibroz dahil (Yorgunluk, bulantı, paslı dil, ciltte
sarılık, yüzde lekeler)
Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.
- Mide bulantısı, mide rahatsızlıkları
- Kusma
- İshal
- Baş dönmesi
- Uyku hali
- El, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık oluşturan, aşırı duyarlılık (Eritema
multiforme)
Bunlar PAROL’un hafif yan etkileridir.
Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen

Aspirin yan etkileri
Aspirin kullandıktan sonra yüzünüzde, dilinizde, dudak veya boğazınızda şişme gibi alerji belirtileri gözlerseniz hemen acil servise başvurun. (6) Aşağıdaki durumlardan birini gözlemlerseniz ilacı kullanmayı bırakıp, doktorunuzu arayın.

Kulaklarda çınlanma, konfüzyon, halüsinasyon, hızlı nefes alıp verme, konvülsiyon
Ciddi düzeyde mide bulantısı, kusma ve mide ağrısı
Kanlı dışkı, kanlı öksürük ya da kusma
3 günden fazla süren ateş
Ödem veya 10 günden fazla süren ağrı (7)
Bunların dışında aspirinin bilinen yan etkileri aşağıdaki gibidir;

Çeşitli cilt reaksiyonları
Mide ekşimesinden dolayı duyulan göğüste yanma hissi, bulantı, kusma, karın ağrısı
Burun, dişeti kanamaları
Baş ağrısı, baş dönmesi
Kulak çınlaması
Aspirin (asetilsalisilik asit) reçete

Hamit Özkan

• Sr. Member
Ynt: Finasterid deneyimim hakkında bilgi
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2022, 15:22:20 »
34 yaşındayım 1.5 ay oldu basşalayalı 5/1 proscar 45 tl ye aldım
ilk 10 gün saçlarım direk kalınlaştı şakaklarda minik tüyler  azda olsa biraz belirlendi güçlenmedi ama diğerleri gibi nolur ilersini bilmem

libidomda biraz azalma oldu çok erken boşalma sorunum kalktı gerçekten tahrik edici bir şey olunca ilgi duyuyorum
sertleşme sorunum yok olmadı
penıs etrafında bir his vardır  tahrik edici  bunda azalma oldu ama kafamdaki buna benzer bir kaşınma tarzı hisde kayboldu yanı zevk suyu çok akmıyor artık, sıvılaşma yok denecek gibi sorun yok bazen oluyor bu testeron birşey size dokunur elini değdirir haz alırsınız tahrik olup bir zevk suyu akar ya o olmuyor sperm te sorun yok ama yanı bu testesteron anladım kadarıyla zevk suyu ıle alakadar bir konu kendi tespitim
bu tahrik edici uyarı zevk alma ilk beyinde gerçekleştiği için bunla bağlantılı olacak bir durum olduğunu düşünüyorum çok bilgi sahibi değilim
tavsiyem libido azalması yasayabilirsiniz bu ilacı kullanıyorsanız besin öğelerinizi libido artırıcı besinler tercih ederek devam edin sağlıklı şekilde bir şekilde denge unsuru ve kendinizi dinlendirin istiraat fırsat buldukça VE AYRICA BAŞLAMAMA sebeb olan etken düşününce
bu kadar cevap veriyorum herkes anlıycanı anlasın
ŞİMDİ BUNLAR KADAR TEHLİKELİ BİR YANETKİSİ YOK VE BUNLAR EN FAZLA KULLANILAN İLAÇLARDAN 3 TANESİ FİNASTİRİDE  BUNLARDAN KÖTÜMÜ ?
Olası yan etkiler nelerdir ?
Tüm ilaçlar gibi APRANAX PLUS’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, APRANAX PLUS’ın kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Yüz, dil ve dudaklarda şişme

•    Nefes almada güçlük

• Deride yaygın kızarıklıkla birlikte kaşıntılı döküntüler

• Kalp krizi (göğüs ağrısı), inme (kaslarda güçsüzlük, his kaybı, görme bozuklukları)

• Hırıltılı ya da zor nefes alma (astım nöbeti).

• Kan basıncında yükselme (hipertansiyon),

• Kalp atışlarında düzensizlik, çarpıntı, göğüs ağrısı,

• Şiddetli karın ağrısı (mide ülseri veya pankreatit),

Gözlerde ve deride sarılık    (karaciğer işlev bozukluğu),
Dışkıda veya kusmukta    kan veya kahve telvesi gibi siyah renk    (sindirim    sistemi
kanaması),

• Deride morluklar, burun ve diş eti kanaması, enfeksiyon hastalıklarına yakalanma sıklığında artış, solukluk ve halsizlik (kemik iliği baskılanması),

• Ciltte, ağızda, gözlerde, cinsel organ çevresinde; cilt soyulması, şişmesi, kabarcıkları ve ateş ile seyreden ciddi    hastalık hali (Steven-Johnson sendromu).

Ağızda ve vücudun diğer    alanlarında su toplanması şeklinde veya farklı büyüklüklerde
kırmızı döküntülerle seyreden hastalık (eritema multiforme),

• Deri içi sıvı dolu kabarcıklarla deri soyulmaları ve doku kaybı ile seyreden ciddi bir hastalık (toksik epiderınal nekroliz),

• Kaslarda ani güç kaybı, his kaybı, görme bozuklukları (inme).

• Şiddetli baş ağrısı, ense sertliği, bulantı, kusma ve bilinç bulanıklığı (aseptik menenjit),

• Gerçekte olmayan şeyleri görme ve duyma hali varsa (varsam-halusinasyon)

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin APRANAX PLUS’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Bazı kan hücrelerinin eksikliği ile meydana gelen kansızlık hastalığı, kandaki beyaz hücrelerin sayısının azalması, kanın pıhtılaşmasında rol alan trombosit sayısmm azalması

• Depresyon, uyku bozukluğu, uykusuzluk, sersemlik hissi, halüsinasyon

• Havale, koma, zihinsel fonsiyonların zayıflaması, uyuşma, boyun tutulması, bulantı, kusma, baş ağrısı, ateş, yer-zaman algısında bozulma semptomları ile görülen beyin zarı iltihaplanması

• Kodeinin bırakılmasına bağlı olarak yorgunluk ve sinirlilik tarzında geri çekilme semptomları

•    Görme sinirinin ödemli iltihabı, göz    bebeğinin küçülmesi,    çift görme

•    Duyma bozukluğu, kulak çınlaması,    baş dönmesi

•    Yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı,    bazen tansiyon    düşüklüğü

• Mide barsak rahatsızlıkları (hazımsızlık, kabızlık, ishal, bulantı, kusma)

• Terleme, saç dökülmesi, cilt problemleri ve deride döküntü, kabarıklıklar, ateş veya kaşmtı gibi bulgularla seyreden toksik epidermal nekrozis

•    Kas ağrısı ve kas zayıflığı

•    Kadınlarda kısırlık

•    Üşüme hissi, ateşlenme, keyifsizlik

• Ölümcül hepatit, sarılık (iştahsızlık, halsizlik, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallikler)

•    Şiddetli baş ağrısı

•    Kan kusma

•    Kanlı dışk ilama

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

•    Kansızlık

•    Baş dönmesi, rehavet hali, yorgunluk, baş ağrısı,    ışığa hassasiyet, dikkat bozukluğu

İlacın bırakılmasına bağlı yorgunluk ve sinirlilik    tarzında belirtiler
•    Bilinç bulanıklığı

•    Tansiyonda artma veya azalma

•    Görmede bulanıklık

•    Kaşıntı, deri döküntüsü, ciltte lekelenme

•    Böbrek rahatsızlıkları

•    Ayak bileklerinde şişme, susuzluk hissi

•    Midede ülser ve harabiyet, kusma, ishal, karın ağrısı, midede yanma, kabızlık

•    Bulantı

•    Hazımsızlık

•    Duyma bozukluğu, duyma zorluğu

•    Kulak çmlaması

•    Çarpıntı

•    Kalp atım hızının yavaşlaması

•    Nefes darlığı

•    Terleme - Susama

•    Kol ve bacaklarda ağrı, kaslarda kasılma

•    Kas sertliği

•    Cinsel istekte ve cinsel güçte azalma

•    Davranış değişiklikleri

•    Kabus görme

Bunlar APRANAX PLUS’ın hafif yan etkileridir.

Bu yan etkiler doz azaltıldığında veya tedavi kesildiğinde kaybolur.

diğeri
4. Olası yan etkiler nelerdir?
Tüm ilaçlar gibi, PAROL’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler
olabilir.
Aşağıdakilerden biri olursa, PAROL’u kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza
bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
- Alerjik (Aşırı duyarlılık) reaksiyonlar
- Eller, ayaklar, bilekler, yüz ve dudakların şişmesi ya da özelllikle ağız veya
boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (Anaflaktik şok)
- Deride içi sıvı dolu kabarcıklar (Toksik epidermal nekroliz )
- Deride döküntü
Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin PAROL’a
karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek
olabilir.
Aşağıdakilerden herhangi birini farkederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en
yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
- Bronş spazmı (Solunum yollarının daralmasına bağlı olarak zor nefes alma)
- Böbrek hasarları (Çok su içme, çok idrara çıkma, ödem, gece idrara sık çıkma,
idrar miktarında azalma)
- Kan pulcuğu- sayısında azalma (Halsizlik, solukluk, yorgunluk)
- Akyuvar sayısında azalma (Sık enfeksiyonlara-iltihap oluşturan mikrobik
hastalık-yakalanma)
- Kan hücrelerinde azalma (Tam kan tetkiklerinde tespit edilmektedir. Halsizlik,
solukluk, yorgunluk, sık enfeksiyonlara-iltihap oluşturan mikrobik hastalık -
yakalanma)
- Ateş, iğne başı şeklinde kırmızı morarmalar, bilinç bulanıklığı, baş ağrısı ve
trombositlerin sayısında azalma belirtilerinin birlikte görüldüğü trombositopenik
purpura (Kan pulcuğu sayısında azalma ile ilişkili deri bulguları)
- Karaciğer bozuklukları, siroz ve fibroz dahil (Yorgunluk, bulantı, paslı dil, ciltte
sarılık, yüzde lekeler)
Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.
- Mide bulantısı, mide rahatsızlıkları
- Kusma
- İshal
- Baş dönmesi
- Uyku hali
- El, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık oluşturan, aşırı duyarlılık (Eritema
multiforme)
Bunlar PAROL’un hafif yan etkileridir.
Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen

Aspirin yan etkileri
Aspirin kullandıktan sonra yüzünüzde, dilinizde, dudak veya boğazınızda şişme gibi alerji belirtileri gözlerseniz hemen acil servise başvurun. (6) Aşağıdaki durumlardan birini gözlemlerseniz ilacı kullanmayı bırakıp, doktorunuzu arayın.

Kulaklarda çınlanma, konfüzyon, halüsinasyon, hızlı nefes alıp verme, konvülsiyon
Ciddi düzeyde mide bulantısı, kusma ve mide ağrısı
Kanlı dışkı, kanlı öksürük ya da kusma
3 günden fazla süren ateş
Ödem veya 10 günden fazla süren ağrı (7)
Bunların dışında aspirinin bilinen yan etkileri aşağıdaki gibidir;

Çeşitli cilt reaksiyonları
Mide ekşimesinden dolayı duyulan göğüste yanma hissi, bulantı, kusma, karın ağrısı
Burun, dişeti kanamaları
Baş ağrısı, baş dönmesi
Kulak çınlaması
Aspirin (asetilsalisilik asit) reçete
Proscar ın sakal dökme gibi bir yan etkisi var mı ?

ber134

• Full Member
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2022, 21:26:28 »
Proscar ın sakal dökme gibi bir yan etkisi var mı ?

evet.
  • Yaşınız 25

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2022, 21:41:40 »
Kardeşim tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim ben 30 yaş üstü dht baskılamayı olgunluğa ilaç takviyesi olarak görmeye başladım çünkü vücudun kendi çapında hala gençlik oynamaya çalışırken (gereksiz ereksiyon aşırı libido vb) yaşın gereği davranışların buna engel oluyor. Dht baskılamak bu arada kalmışlığı olgunluk tarafına bozuyor benim yorumlamam da bu :)

Sakal dökme sanırım erkekliğin geliştiği ve gelişirken dht ye ihtiyaç duyduğu dönemde baskılayanlarda oluyor 25 yaş ve altı gibi. Bunu kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum çünkü benim sakalımı arttırdı ve kalınlaştırdı dutasteride ikisinin mekanizmasının da aynı olduğunu düşünerek yazıyorum tabi.

avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

ber134

• Full Member
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2022, 22:53:25 »
Kardeşim tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim ben 30 yaş üstü dht baskılamayı olgunluğa ilaç takviyesi olarak görmeye başladım çünkü vücudun kendi çapında hala gençlik oynamaya çalışırken (gereksiz ereksiyon aşırı libido vb) yaşın gereği davranışların buna engel oluyor. Dht baskılamak bu arada kalmışlığı olgunluk tarafına bozuyor benim yorumlamam da bu :)

Sakal dökme sanırım erkekliğin geliştiği ve gelişirken dht ye ihtiyaç duyduğu dönemde baskılayanlarda oluyor 25 yaş ve altı gibi. Bunu kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum çünkü benim sakalımı arttırdı ve kalınlaştırdı dutasteride ikisinin mekanizmasının da aynı olduğunu düşünerek yazıyorum tabi.

sakalını arttırması ve gürleştirmesi bilimsel olarak imkansız çünkü sakal DHT denen hormonla çalışır ve sen onu baskılıyorsun. dökülmese de seyrekleşebilir sakalın, seyrekleşme de olmazsa bile uzaması yavaşlar.
  • Yaşınız 25

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2022, 23:56:52 »
sakalını arttırması ve gürleştirmesi bilimsel olarak imkansız çünkü sakal DHT denen hormonla çalışır ve sen onu baskılıyorsun. dökülmese de seyrekleşebilir sakalın, seyrekleşme de olmazsa bile uzaması yavaşlar.

Kardeşim bilimsel olarak imkansız diye cümle kuruyor olabilmen bile bilimi ne kadar anlamadığını gösterir benim için.

Bilim mutlak ve kesin değildir bilimde imkansız diye de bir şey yoktur matematiksel olarak çok düşük olasılıklarla da olsa her olay olasıdır.

Ayrıca sana deneyimimi aktardım zihinsel bir varsayımdan da söz etmiyorum hadi 5 yılı çık yaklaşık olarak 30 yıldır bilinçli bir şekilde her gün en az 8-10 defa gördüğüm yüzüm hakkında bir gözlemden bahsediyorum ki ben körüm çevremdekilerde kaba sakal oldun simsiyah olmuş sakalın boyuyor musun kına mı sen bu kadar sakallı değildin tarzı tepkiler veriyor kalkıp kıl için yalan söyleyecek değilim.

Bilimle imkansız kelimesini aynı cümlede kullanıp da bilimden bahsetmekten vazgeçin artık. Tekrar ediyorum hayatımda çok zor durumlarda kalıp da ufak bir yalanla kendimi kurtaracakken yalana tenezzül etmemişim kıl için yalan söyleyecek değilim lafınızın nereye gidebileceğini ölçün tartın konuşun beceremiyorsanız konuşmayın 
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2022, 00:02:00 »
Ha bu arada sakalım dökülmedi yoğunlaştı seyrelmedi kalınlaştı ve geç uzarken çabuk uzamaya başladı. Sana kendimce bir çıkarım da bulunayım sonuç olarak bu dht nin hepsini baskılamıyorum belki de kafamla uğraşmayı  bırakan kalan dht ler esas yapması gereken işlevlere yöneldi Ya da esas işlevlerini anca yapabiliyorlar oralardan kafama sıra gelmiyor
avodart&minox&xpecia

tedavim

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2022, 04:19:45 »
Ha bu arada sakalım dökülmedi yoğunlaştı seyrelmedi kalınlaştı ve geç uzarken çabuk uzamaya başladı. Sana kendimce bir çıkarım da bulunayım sonuç olarak bu dht nin hepsini baskılamıyorum belki de kafamla uğraşmayı  bırakan kalan dht ler esas yapması gereken işlevlere yöneldi Ya da esas işlevlerini anca yapabiliyorlar oralardan kafama sıra gelmiyor
slade bıberiye defne yarım ufak şişe nane yağınıda döküp kaynattım paso sıkıyorum :) sabah akşam mınox gibi çok nadir biotin çinko xpecia atıyorum  haftada 1 tane sadece şakaklarda hafif tüylenmeler oluyor hayırdır inşalalh :) bu arada yağlanma sorununa birebir bu karışım
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Temmuz 2022, 04:29:57 »
slade bıberiye defne yarım ufak şişe nane yağınıda döküp kaynattım paso sıkıyorum :) sabah akşam mınox gibi çok nadir biotin çinko xpecia atıyorum  haftada 1 tane sadece şakaklarda hafif tüylenmeler oluyor hayırdır inşalalh :) bu arada yağlanma sorununa birebir bu karışım

Kardeşim Allah şifa versin gerçekten ben de en başından beri biberiye, lavanta ve nane yağından acayip umutluydum faydasını da gördüm elhamdülillah ama ben direkt yağ olarak kullandığım için sürdürülebilir olmamıştı benimki sizin sistem daha mantıklı fısfıs sürekli sıkabilirsin kokusunu da seviyorsan.

Evet yağ formunda durulayınca deriyi bile kuruttuğunu hissediyorsun biraz neme dikkat etmek lazım bu aşamada.

Xpecia benim saçı sağlam toparladı bir ayda benim de şakak tüyleri geri dönüyor çok şükür ama çiçek mi yetiştiriyoruz saç bakımı mı yapıyoruz ben anlamadım bu kadar emeği bitkiye versem botanik bahçem olurdu :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

KrAlex1907

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Temmuz 2022, 09:52:36 »
konu sahibi çok iyi açıklamış ilacı

diğer piyasadaki ilacların yan etkilerinden kimse bahsetmiyo nedense. ama fine gelince...

ber134

• Full Member
« Yanıtla #10 : 30 Temmuz 2022, 10:51:14 »
Kardeşim bilimsel olarak imkansız diye cümle kuruyor olabilmen bile bilimi ne kadar anlamadığını gösterir benim için.

Bilim mutlak ve kesin değildir bilimde imkansız diye de bir şey yoktur matematiksel olarak çok düşük olasılıklarla da olsa her olay olasıdır.

Ayrıca sana deneyimimi aktardım zihinsel bir varsayımdan da söz etmiyorum hadi 5 yılı çık yaklaşık olarak 30 yıldır bilinçli bir şekilde her gün en az 8-10 defa gördüğüm yüzüm hakkında bir gözlemden bahsediyorum ki ben körüm çevremdekilerde kaba sakal oldun simsiyah olmuş sakalın boyuyor musun kına mı sen bu kadar sakallı değildin tarzı tepkiler veriyor kalkıp kıl için yalan söyleyecek değilim.

Bilimle imkansız kelimesini aynı cümlede kullanıp da bilimden bahsetmekten vazgeçin artık. Tekrar ediyorum hayatımda çok zor durumlarda kalıp da ufak bir yalanla kendimi kurtaracakken yalana tenezzül etmemişim kıl için yalan söyleyecek değilim lafınızın nereye gidebileceğini ölçün tartın konuşun beceremiyorsanız konuşmayın

reis saçın için yaptığın başka bir tedaviden sakalın etkilenmiş olabilir örneğin minoxil. ama dht baskılayarak sakalının güçlenmesi imkansız bi şey o zaman 17 18 yaşında dht patlama yapınca sakalların çıkmazdı. ayrıca kötü bir şey demedim parlamana gerek yok yalan söylüyosun da demedim finasteride la alakası yoktur dedim sakin ol.
  • Yaşınız 25

ber134

• Full Member
« Yanıtla #11 : 30 Temmuz 2022, 10:55:02 »
konu sahibi çok iyi açıklamış ilacı

diğer piyasadaki ilacların yan etkilerinden kimse bahsetmiyo nedense. ama fine gelince...

finasteride dutasteride bıraktığın zaman bile tahribatı geçmeyebilen türden güçlü hormon ilaçları çünkü. androjen reseptörlerini bozabilecek kadar güçlü ilaçlar.

evet hiçbir ilaç masum değildir ama hepsi aynı tahribatı yaratmaz bu yüzden hormon ilaçlarının yanetkisi üzerinde daha çok duruluyor kardeşim.
  • Yaşınız 25

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 30 Temmuz 2022, 11:42:22 »
reis saçın için yaptığın başka bir tedaviden sakalın etkilenmiş olabilir örneğin minoxil. ama dht baskılayarak sakalının güçlenmesi imkansız bi şey o zaman 17 18 yaşında dht patlama yapınca sakalların çıkmazdı. ayrıca kötü bir şey demedim parlamana gerek yok yalan söylüyosun da demedim finasteride la alakası yoktur dedim sakin ol.

Sakinim kardeşim sıkıntı yok ama o kadar cümle kurdum laf söyledim hala imkansız diyorsun :)

Şimdi hormonu baskılarsan sakal çıkması imkansız ama minox filan etki edip koskoca hormonun etkisini ezip geçip sakalımın güçlenmesi imkanlı mı :)

Gereksiz gerilmişim kusura bakma kırdıysam ama bu konuda tamamen ayrışıyoruz seninle bilimsel imkansızlıklardan ötürü :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

ber134

• Full Member
« Yanıtla #13 : 30 Temmuz 2022, 11:46:00 »
Sakinim kardeşim sıkıntı yok ama o kadar cümle kurdum laf söyledim hala imkansız diyorsun :)

Şimdi hormonu baskılarsan sakal çıkması imkansız ama minox filan etki edip koskoca hormonun etkisini ezip geçip sakalımın güçlenmesi imkanlı mı :)

Gereksiz gerilmişim kusura bakma kırdıysam ama bu konuda tamamen ayrışıyoruz seninle bilimsel imkansızlıklardan ötürü :)

yok abi estağfurullah. 10 yaş büyüksün benden gerek yok böyle şeyler için polemiğe girmeye :)

valla abi o zaman ne diyeyim bayağı tuhaf bir olaymış seninkisi. belki de senin dediğin gibidir dht kafada azalınca sakala yoğunlaşmıştır. ama bunu kime söylersen söyle tuhaf karşılar abi. hatta benim gibi mümkün değil derler. dediğim gibi tuhaf bir olay.
  • Yaşınız 25

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 30 Temmuz 2022, 12:50:04 »
yok abi estağfurullah. 10 yaş büyüksün benden gerek yok böyle şeyler için polemiğe girmeye :)

valla abi o zaman ne diyeyim bayağı tuhaf bir olaymış seninkisi. belki de senin dediğin gibidir dht kafada azalınca sakala yoğunlaşmıştır. ama bunu kime söylersen söyle tuhaf karşılar abi. hatta benim gibi mümkün değil derler. dediğim gibi tuhaf bir olay.

Eyvallah canım kardeşim teşekkür ederim yaklaşımın için :)

Bana da tuhaf geliyor çünkü gerçekten her anlamda rahatlattı beni dht baskılamak sürekli yeri geldikçe konumda ya da böyle konularda deneyim olarak aktarıyorum büyük ihtimal yaşım itibariyle dht bana çok fazla geliyordu vücutta bozabileceği her yere hücum ediyordu (çabuk yorulma çabuk enerjik hissetme dikkat eksikliği mental dengesizlikler uyaransız ereksiyon kellik sakal seyrekliği ve geç uzaması en etkilendiğim ve gözlemlediğim bunlar) şu an daha stabilim her anlamda galiba dht nos gibi Pof ediyordu bende bir anlık patlama heryeri dağıtıyordu ben bu şekilde açıklayabiliyorum.

Mesela bana sertleşme ve sertliği koruma ilişki süresi anlamında pozitif etki etti çünkü uyaransız ereksiyonlarım yok denecek seviyeye geldi artık benim yaşımdaki bir kaç arkadaşımız da aynı şeyleri yaşıyor konu sahibi kardeşimiz de yaşamış mesela galiba bu ilaç 30 a kadar senin dediğin şekilde çalışıyor 30 dan sonra benim dediğim şekilde çünkü benim dökülmelerim 30 dan sonra zirve yapmış
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram