Gönderen Konu: Saç Analizi Erken Yaş  (Okunma sayısı 848 defa)

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Analizi Erken Yaş
« : 03 Ağustos 2022, 01:32:38 »
Merhabalar daha önce konu açtım fakat fotoğraf falan eklemediğim ve şablona uygun olmadığı için tam anlamıyla tekrar bir konu açmak istedim, içerik farklıydı birazda.

1) yaş: 23
2) saç dökülmesi ne zaman başladı: 19,20 yaşlarımda
3) saç dökülme tipi (agresif ya da yavaş - stabil): şu an yavaş stabil diyebiliriz.
4) saç dökülmesi nereden başladı? (vertex, crown, ön bölge vs.) Ön bölge ve Arka üst bölge
5) ilaç kullanılıyor mu? etkisi nedir?: 16,17 yaşlarımda Roaccutane kullandım, onun dışında bir ilaç kullanmadım, kullanmıyorum.

Biraz daha kendimi açıklamam gerekirse, lise yıllarımda bu hapı kullandım ve yan etkileri çok fazla olan bir ilaç bilen bilir. Burun kanaması, ciltte aşırı kuruluk gibi semptomlar göstermeye başladım. Bunun dışında en önemlisi saçlarımda çok çok fazla bir kepeklenme oluyordu, kepeklenmeden ziyade bildiğiniz cildim soyuluyordu. Kaşıntıdan saçlarımı yolduğumu bilirim. O zaman ki cahillik hiç üstüne düşmedim, nasıl olsa çok gür diye ve gözüme çarpmıyordu bile.Hapı bıraktıktan sonra bile egzema kafa derimin her yerini sarmış ve bu şikayetler devam etti. Buna bile bir çare bulmadan körün taşı 3,4 sene böyle yaşadım... Daha 3 ay önce falan egzema sorunumu tamamen çözdüm şu an sıfır (Vichy Şampuan), saçımda bittikten sonra kulaklarıma indi egzema onu da çözdüm krem ile (dermabel) ve egzema problemi bitti. Saç dökülmesi egzemadan kaynaklanan bir problem değil diye okudum çoğu yerde ama ya hap ya ilaç kesinlikle problemin bu olduğunu düşünüyorum. 17 18 yaşlarımda ellerim saçıma girmiyordu o kadar gür saçlarım vardı ve bu hale geldi.

Antalya veya Ankarada ekim yaptırabilirim, bütçe olarak 20 bin civarı bütçem var, bu bütçe sanırım şu an ekiplere yetiyor. Şahin Çelik ve Hakan Doğanayı çok gördüm forumda fakat saç dökülmemin tipine ve analizlerinize göre her türlü öneriye siz değerli derttaşlarımdan, abilerimden almaya hazırım. Hap ve diğer türlü tavsiyelere de açığım çünkü şu an hiçbir şey kullanmıyorum.

Teşekkürler saygılar. Fotoğraflarda düzeltmem gereken bir yer varsa tekrar çekmemi belirtin lütfen. Bu arada Kulak üstü bölgeyi daha kısa kestirdiğim için seyrek bir görüntü oluşmuş olabilir.

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
Ynt: Saç Analizi Erken Yaş
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2022, 11:00:52 »
Donör iyi maşallah, genç yaşta ekim uygun görmüyorum dökülme devam edeceği için, ama senin durumun farklı daha ne dökülsün.

Forumu arastirirsan doğru merkezi zaten fark edeceksin,

Mutlaka 2 ekim olarak planlamalisin.
Ilk ekim ön ve üst bölge, en az 1 sene sonra da 2 ekimi tepeye ve ihtiyaç duruma göre ön bölgeye Sıkılastirma, böylelikle donör yipratmadan ve çıkış yüzdesini daha güven de olur.

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2022, 13:57:28 »
Donör iyi maşallah, genç yaşta ekim uygun görmüyorum dökülme devam edeceği için, ama senin durumun farklı daha ne dökülsün.

Forumu arastirirsan doğru merkezi zaten fark edeceksin,

Mutlaka 2 ekim olarak planlamalisin.
Ilk ekim ön ve üst bölge, en az 1 sene sonra da 2 ekimi tepeye ve ihtiyaç duruma göre ön bölgeye Sıkılastirma, böylelikle donör yipratmadan ve çıkış yüzdesini daha güven de olur.

Hakan Doğanay ve Şahin Çelik arasında kaldım hocam forumu okudukça ama saç dökülme tipime göre uygun bir yer varsa o tavsiyeleride alabilirim. Ayrıca herhangi bir ilaç vs. önerecek var mıdır ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2022, 16:44:50 »
Genç yaşta saçların dökülmüş dostum
İstersen yaşın 28 30 arasını bekle saç ektirmek için daha doğru olur
Çünkü ekilen saçlar ileriki yaşlarında incelir ve zayıflar.
Kafanda 40 yaşına kadar kalmaz yani.

2 ekim planlaman gerek
Ön orta sonra ilk ekimin durumuna göre ikinci ekim
Donör bölgende kaliteli.
Global Moderator

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2022, 18:02:28 »
Genç yaşta saçların dökülmüş dostum
İstersen yaşın 28 30 arasını bekle saç ektirmek için daha doğru olur
Çünkü ekilen saçlar ileriki yaşlarında incelir ve zayıflar.
Kafanda 40 yaşına kadar kalmaz yani.

2 ekim planlaman gerek
Ön orta sonra ilk ekimin durumuna göre ikinci ekim
Donör bölgende kaliteli.
Değerli yorumun için çok teşekkürler. Erken bir şekilde ekim yaptırmam çok iyi olacak çünkü bu yaşlarda insanın gerçekten psikolojisi bozuluyor... Bu tip dökülme için herhangi bir merkez önerin var mı Hintell ve finasterid kullanımına başlamalı mıyım sence ? Birde iki ekim şeklinde olursa donör bölgem çok fazla zarar görür mü veya çok açıklık olur mu sence ?

Konuda belirttiğim gibi Ankarada veya Antalyada ekim yaptırabilirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2022, 19:00:18 »
Bit erkek için gerçek hayat 33 35 yaşından sonra başlar şimdi değil.
Fine başlamak senin kararın olmalı buna sen karar vereceksin
Ama 2 ekim planlanır bu kafaya
Global Moderator

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2022, 00:24:34 »
finasteride  kullanmayı ciddi bir şekilde düşünmelisiniz.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2022, 00:32:02 »
finasteride  kullanmayı ciddi bir şekilde düşünmelisiniz.
Yorumunuz için teşekkürler hocam, bu arada konunuzu okudum 3 aylık kullanımınızı sonuçlar harika. Herhangi bir ekim yeri tavsiyeniz var mı ? Birde fin ile beraber başka tavsiyeniz var mı ?

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2022, 00:39:13 »
Yorumunuz için teşekkürler hocam, bu arada konunuzu okudum 3 aylık kullanımınızı sonuçlar harika. Herhangi bir ekim yeri tavsiyeniz var mı ? Birde fin ile beraber başka tavsiyeniz var mı ?

Teşekkür ederim. Ekim yeri için ayırdığınız bütçe önemli. Siz ne kadar bütçe ayırdınız ? Önce muayene > Kan testi > Eksik kan değerleri için takviye > Finasteride >İğneleme Dermapen > Magnezyum takviyesi >
 Saç masajı benim tedavi listem. imzamda da mevcut
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2022, 17:25:50 »
Bit erkek için gerçek hayat 33 35 yaşından sonra başlar şimdi değil.
Fine başlamak senin kararın olmalı buna sen karar vereceksin
Ama 2 ekim planlanır bu kafaya

Anladım hocam Şahin Çelik ile bir ön randevuya gideceğim daha sonra ise Hakan Doğanay.

Teşekkür ederim. Ekim yeri için ayırdığınız bütçe önemli. Siz ne kadar bütçe ayırdınız ? Önce muayene > Kan testi > Eksik kan değerleri için takviye > Finasteride >İğneleme Dermapen > Magnezyum takviyesi >

20 bin ayırdım, yarın fin için bir ürologa muayene olmaya gideceğim söylediğiniz gibi.

Bu arada kesim sonrası saç fotoğraflarımda bunlar.

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2022, 00:42:26 »
yalnız sende dupa başlangıcı var gibi geldi bana bu konuda önlem alsan iyi olur o da ancak antiandrojenlerle olur .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Ağustos 2022, 05:15:06 »
Dupa yok ama donör de dökülmeden etkilenmişdir her saç dökülen insanın donör bölgesinde telojen oranı vardır çoklu greflerde genelde tabi sık ve yoğun olduğu için çok belli olmaz ama alımda bu telojen olan grefler fazla ile çoklu greflerde çıkış zayıf olur ve o yüzden bazı sonuçlarda saç çıkar ama seyrek kalır bunun için donörü ekim öncesi güçlendirmek önerilir
Global Moderator

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2022, 14:08:41 »

yalnız sende dupa başlangıcı var gibi geldi bana bu konuda önlem alsan iyi olur o da ancak antiandrojenlerle olur .

Dupa yok ama donör de dökülmeden etkilenmişdir her saç dökülen insanın donör bölgesinde telojen oranı vardır çoklu greflerde genelde tabi sık ve yoğun olduğu için çok belli olmaz ama alımda bu telojen olan grefler fazla ile çoklu greflerde çıkış zayıf olur ve o yüzden bazı sonuçlarda saç çıkar ama seyrek kalır bunun için donörü ekim öncesi güçlendirmek önerilir

Cuma günü konuyu güncelleyeceğim,randevu aldım Hakan hocadan
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2022, 14:58:32 Gönderen: spreca »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2022, 16:29:56 »
Hayırlı olsun tepeye girmeden ekim yapın ilk ekimi yoksa ekimden memnun kalmazsınız yeterli olmaz
Global Moderator

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 10 Ağustos 2022, 16:35:36 »
Ön randevu şeklinde olacak, whatsapp üzerinden bilgi aldığımda yaşımın genç olduğunu ve ekim yapılamayacağını söylediler dökülmenin durduğunu söylememe rağmen, ben yine bir canlı olarak göstereceğim. Eğer ekim yapılamazsa Fin kullanmaya başlayacağım ama Fin için sağlık açısından yaptırmam gereken tahlilleri bilmiyorum Hintel hocam. Bir bilgi var mıdır forumda aradım fakat bulamadım ?

Facebook Twitter Instagram