Gönderen Konu: 3 4 aylık stres ani dökülme ve kellik yapar mı ?  (Okunma sayısı 484 defa)

UMERIS

• Jr. Member
  • **
3 4 aylık stres ani dökülme ve kellik yapar mı ?
« : 30 Eylül 2022, 20:51:14 »
Arkadaşlar 3 4 aydır arada stresli zamanlarım çok oldu. babamla kavga ettim, hastanelere gidip geldim, işten dolayı bunaldım, onun öncesinde sınav stresi falan derken son zamanlar biraz stresli bir dönem oldu. bu stres ani bir dökülme yapar mı ve yaparsa da çok seyrekleştirir mi ? stresi düzeltsem ve azaltsam normale döner mi ? son 2 3 aydır saçlarım duşta avuç avuç dökülüyor. bundan dolayı olabilir mi ? artı olarak b12 de eksik çıktı. ondan da alıyorum.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: 3 4 aylık stres ani dökülme ve kellik yapar mı ?
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2022, 23:16:01 »
 genetik değilse geri gelir.stres b12 şu bu ise eksik değerleri tamamladığında geri gelir.stresten dokulen saç stres gecince geri gelir.ama genetik varsa stres onu hızlandırır o zaman iş zor.resim koysan daha aydınlatıcı olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2022, 23:34:37 »
genetik değilse geri gelir.stres b12 şu bu ise eksik değerleri tamamladığında geri gelir.stresten dokulen saç stres gecince geri gelir.ama genetik varsa stres onu hızlandırır o zaman iş zor.resim koysan daha aydınlatıcı olur

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=28715.0 hocam buraya bir konu açmıştım. bakabilir misiniz. orada aslında daha detaylı anlattım durumu.

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2022, 14:26:08 »
Stres agası (androgenetik alopesi)  olanların dökülmesini hızlandırıyor olaya bu gözden bakmak lazım tek başına stres agası olmayanlarda bahsettiğin kadar dökülme yapmaz.

Facebook Twitter Instagram