Gönderen Konu: Corona sonrası Ani AGA dökülmesi ivmelenmesi  (Okunma sayısı 1099 defa)

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
Corona sonrası Ani AGA dökülmesi ivmelenmesi
« : 23 Eylül 2022, 18:28:31 »

Merhaba arkadaşlar temmuz ayının başında ufak ateşli Covid geçirdim,sonrasın muazzamn bir saç dökülüşü başladı günde belki 300-400 zaten normalde 17 yaşında beri saçlarım dökülüyor yavaş yavaş ama ne olduysa su son 2 ayda resmen keloglana döndüm evet sanki son 3 yılda kaybettigim saçı 2 ayda kaybettim.

Ardında bi agrı başladı apandisit mi,bagırsak iltihabı mı kasık agrısı mı 4 aydır ince bir sızı geçmedi 2 defa doktora gittim ultrason ve kan tahlilleri dümenden yapıldı bir şey cıkmadı MR verdiler(bu da süphelendiriyor). Oylesine doktora gidip 2 dk sonra genetik minoxidil kullan geçer diyen doktarlara ugramak dahi istemiyorum zaten saglık sistemi beter bir durumda randevu yok cildiyeye. Velhasıl 6 ay arayla 2 resim ekliyorum hiç normal degil bu saç dökülmesi bir sürü tedavi var ama hangisi dogru inanın bilmiyorum en kolay olan dermaroller ve masaj ikisilsine başlamayı düşünüyorum erkekligimden de olamam yüksek yan etkili ilaçlar yüzünden

ilk foto 2018
2.foto 2021 aralık
3. foto 2022 temmuz başlamadan önce
4. ve  5. foto bugune ait

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Corona sonrası Ani AGA dökülmesi ivmelenmesi
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2022, 22:48:25 »
Başarılar sana

Kewell

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2022, 16:49:29 »
Corona'yla dökülen saclar gecicidir. 7-8 ay icinde geri gelir. Corona asisi yapanlarda dökülme olabilir hepsi gecicidir. Seninkisi genetik dökülmedir. Sac ektirmeye bir düsün

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2022, 19:04:28 »
3-5 sene daha dursun eger saç ekildikten sonra bir şeye benzeyecekse neden olmasın,evet genetik dökülmem 16 yaşında beri var yavaş yavaş ilerliyordu ailede kellik yok zaten. 80 yaşında olan 2 dedemin saçları benden gürdü, buna ne gibi bir çare bulabilirizin derdindeyim 30 kadar gür olarak girsem yeter bana zaten saça çok takıntım da yok açıkcası eskisi kadar,bir anda gitmesi saglık açısında iyi degil.Koronadan gelen dokulme + mevsim dokulmesi birleşip kombo  yaptılar acıkcası

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2022, 14:57:33 »
koronadan olduğunu pek sanmıyorum elbet dökülmeyi hızlandırabilir fakat bu kadar agresif dökülme aga dan başkasıyla açıklamak zor.aga nın malesef en çok etkilediği yaş grubundasın .saç derisi problemleride dökülmeni hızlandırmış olabilir .ketoral krem haftada iki gün olacak şekilde 1 ay süreyle kullanmanı tavsiye ederim .masaj ve dermarollerda bu dönemde yapman saçlarını geri kazanma bakımından oldukça etkili olabilir .ayrıca minoxil kullanmayacaksan en azından procapil içeren bir sprey kullanmak dermarollerdan sonra epey iş görecektir.

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2022, 17:06:47 »
suan aklıma gelen çözüm şu oldu
masaj + dermaroller
hafta 2-3 dutasterid topikal olanı dermanroller ile uyumlu olması için
yine haftada 1 ketoral krem saçı mahvetmemesi için.
korona + mevsimsel + aga 3 üçlü günde 300 den fazla saç döküyor son 2 aydır belki de daha fazla döküyordu ben son 2 ay farkına vardım zaten 10-12K arası saç gitmesi demek ortadan direkt olarak %10 saç kaybı 3-4 ay içinde kafanın % 50 sinde o da ister istemez seyrelen yerleri daha da seyrek gösteriyor.Saç dokulmem 10 yıldır var 10 senede bu kadar gelmesi zaten ne kadar yavaş ama bir o kadar da üstüne koyaya geldigini gösteriyor
2 senede böyle olmadı.
Başka bir öneriniz olursa dinlemek isterim elbette

karayipkorsani

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2023, 22:35:49 »
Merhaba arkadaşlar temmuz ayının başında ufak ateşli Covid geçirdim,sonrasın muazzamn bir saç dökülüşü başladı günde belki 300-400 zaten normalde 17 yaşında beri saçlarım dökülüyor yavaş yavaş ama ne olduysa su son 2 ayda resmen keloglana döndüm evet sanki son 3 yılda kaybettigim saçı 2 ayda kaybettim.

Ardında bi agrı başladı apandisit mi,bagırsak iltihabı mı kasık agrısı mı 4 aydır ince bir sızı geçmedi 2 defa doktora gittim ultrason ve kan tahlilleri dümenden yapıldı bir şey cıkmadı MR verdiler(bu da süphelendiriyor). Oylesine doktora gidip 2 dk sonra genetik minoxidil kullan geçer diyen doktarlara ugramak dahi istemiyorum zaten saglık sistemi beter bir durumda randevu yok cildiyeye. Velhasıl 6 ay arayla 2 resim ekliyorum hiç normal degil bu saç dökülmesi bir sürü tedavi var ama hangisi dogru inanın bilmiyorum en kolay olan dermaroller ve masaj ikisilsine başlamayı düşünüyorum erkekligimden de olamam yüksek yan etkili ilaçlar yüzünden

ilk foto 2018
2.foto 2021 aralık
3. foto 2022 temmuz başlamadan önce
4. ve  5. foto bugune ait
hocam kasık ağrısı bende de var ben de de coronayla başladı bağırsaktan mı kaynaklı bu sebebını buldunuz mu ben 15 yasındayım dokulmeyle ılgısı var mı bunun

Facebook Twitter Instagram