Gönderen Konu: Ülkedeki corona çelişkisi ?  (Okunma sayısı 9462 defa)

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
Ülkedeki corona çelişkisi ?
« : 29 Kasım 2020, 02:30:30 »
Virüsü bulaştıran Çin
Aşısız virüsü yenen Çin
Aşıyı bulup dünyaya satan yine Çin!📷📷📷
ENTERESAN 🤔 🧐

Fahrettin kocanın sayfasına yapılan bir yorum !!!!
Değişiklik yapmadan olduğu gibi naklediyorum !!!

CORONA  YALANI !!!

Şu ana kadar evde ölen tek bir koronalı yok.Ölenlerin hepsi hastanede ilaç tedavisiyle öldü.Ülkede Suriyeliler ile birlikte toplam 7 milyon göçmen yabancı yaşamakta.Ve biri bile koronadan ölmemiş.Süleyman Soylu da bunu kabul etti.

Ölenlerin hepsi Türk.

Ülkede 7 milyon mülteci ve yabancı yaşıyor.Ve Bir tane bile yabancı ölmese ne düşünürsünüz ??? Bunu size bıraktım !!!

Ortada bir korona yok.Ortada bir TEST TUZAĞI var.Tarihin en ölümcül hastalığı test yapmadan bulunamıyor böyle bir komedi var.Ev Ev gezerek koronalı arıyorlar.Eğer bir hastalık varsa, bunu kişi zaten anlar.Testi pozitif çıkanların yüzde 95'i hastalığı hissetmediği gibi, eşine ve  çocuklarına bulaştırmadığı ortaya çıktı.Yani kendisi pozitif ailesi negatif !!!

Daha ailesine virüsü  bulaştıramayan size nasıl  bulaştırsın.Ailesi negatif çıktığı halde onlarada temaslı denilip eve haps edildi.Pozitif çıkan bile hastalığını hisetmiyor.Bir insan ya negatiftir ya pozitif.
Yani ya hastasın yada degil.Temaslı ne demek ???
Onuda eve haps etmek nedir ???
Bu durumda testin anlamı nedir ???
Hiç bir semptom hissetmeyen insanlara pozitif damgası vurup böylelikle sayıyı çok gösterdiler.Sayı ne kadar çok olursa korku o kadar artar.Bunu biliyorlar.Sağlık bakanı da pozitif çıkanların büyük bölümünün hastalığı hissetmediğini kabul etti.Beyanları mevcut.

Korona insandan insana nasıl bulaşır ??? Tükürük damlacığıyla.Dikkat edin tükürükten test yapmadıkları gibi, tükürükte koronanın olduğunu gösteren tek video ve resimde gösteremediler.Yani insan dışında her hangi bir cisim veya eşyanın üstünde koronanın olduğunu göstermiyorlar.Havada asılı kalıyor diyor.Peki hangi aletle gördün nerde görüntüler deyince kimseden ses çıkmıyor ???

Bulaşsa paradan bulaşır.Bugün tüm ülke koronalı olmuştu zaten.

DİKKAT EDİN !!!

Mart ayından beri ilk defa hem dünyada hem Türkiyede gribal enfeksiyon sayısı sıfır çıktı.Yani korona gelince grip kaybolmuş.Hava soğuyunca birden vakalar arttı haberi geldi.Hani koronanın yayılım hızı yaz-kış aynıydı.Neden Arttı ???HERKES  BİRDEN MASKEYİDE ÇIKARMADI !!!

Sebebi çok açık !!!

Gribal enfeksiyon ve zatüre kışın artar.Bunu korona diye GÖSTERDİLER.Binlerce kişi var.Hastamız sapa sağlam gitti ölüsü geldi diyorlar.Çünkü 20 civarında hap içiyor bu hastalar !!! Ölenler kalp krizinden ölüyor.Tedavi olup kurtuldum diyen onlarca insanın evde kalp krizi geçirip öldüğü ortaya çıktı.Kanıtlar mevcut.Haberlere de konu oldu zaten.Vakalar millet hasteneye gidince artmıyor.Sözde tarihin en ölümcül hastalığını ev ev, iş iş gezip zorla pozitif vaka buluyorlar o dandik terstlerle.Sonrada vaka arttı diyorlar.Hele de hava soğuyunca, grip enfeksiyonu çoğalınca, pozitif bulmak daha kolay hale geliyor.Sapa sağlam bir hasta hastaneye gidipte, 3 gün sonra öldü haberi alırmı insan ???
Eğer bu kadar kısa sürede öldüren bir virüs varsa, insanların yolda yere düşüp komalık halde hastaneye götürülmesi gerek.Ama bu hiç olmadı !!!

Ölümlerin hepsinin ilaçtan sonra olması tesadüf olabilir mi ???
Sadece düşünün ????
Dikkat edin !!!
Devlet korona biticek eski günlere geri döneceğiz bile demiyor.Devamlı yeni normal diyor.Salgın bitse bile uzaktan eğitim sürecek diyor.Aşı olsa bile.

Maske % 90 korur diyor.Bunu her iki bakanda söyledi.Dürüst olsalar salgını en Kısa sürede bitireceğiz der.Maskeden kurtulacağız der. Maskenin  virüsten koruduğuna dair tek bir bilimsel kanıt mevcut degil.Tam tersi zararını anlatan  Onlarca delili mevcut.Çünkü verdiğiniz nefesi yani karbondioksiti, tekrar yutarsınız.Bilinç zayıflar.Beyne oksijen yerine korbondioksit gitmesine neden olur ve beyin hücresi ölümü olur.Bunun ise ilerde size geri dönüşü olmayan hastalıklara yakalanmanıza  neden olur.Maske sizi tozdan bile korumaz sizi sadece ölüme götürür.Korona yok test tuzağı var.Amozon yerlerine test yaptılar onlar bile pozitif çıktı.Buzlu çayla test yapıldı o bile pozitif çıktı. Testine güvense hacıları test yapıp evine gönderirlerdi. 2 hafta yurtta tutup onca masrafı yapmazlardı.Eşi pozitif çıktı kendisi negatif çıktığı halde sende evde Karantinada kalacaksın demezlerdi.Hiç çevrenizde maskeli bir hayvan gördünüzmü ??? Niye onlara dokunmuyor bu virüs ???
Üstelik hayvandan insana bulaşan ama hiç bir hayvana bulaşıp öldürmeyen virüs.
Öyle bir virüs hayal edin ki hastane dışında kimseyi öldürmesin.Buzlu çayı.. Şarabı.. Meyveyi. keçiyi. pozitif çıkaran test, sizi pozitif çıkarmaz mı ??? Sadece düşünün !!!
Hergün çoğu sağlıklı insan pozitif damgası yiyor.Ortalama 2 bin kişi !!!
Bunların %80'nin den fazlası maskeli zaten.Dışarı çıkınca anlarsınız.Hatta bazıları çift maske taktığı halde pozitif çıktım diyor.Zaten pozitif çıkan sağlık çalışanları bilinmekte.Hatta daha kaliteli maske taktıkları halde !!!

Şimdi sorum şu !!!

Neden çoğunluğu pozitif çıkıyor maske takanların ??? Hani koruyordu ??? Diyelim test oldunuz.Peki 10 dakika sonra pozitif olmama garantiniz var mı ??? Yok degil mi ??? Bu durumda sizin devamlı test yaptırmanız gerekecek değil mi ??? Tarihte böyle bir hastalık hiç olmadı.Kimi sürünerek  ölüyor.Çoğunluğu hastalığı bile hisetmiyor.Ve ölenlerde ilaçtan sonra ölüyor.Ne kadar tesadüf degil mi ???

Wuhandan tüm dünyaya yayılan virüs Çine yayılmadı.Komediye bak.Ve 5 aydır Çinde maske takan bile yok.Ölende olmadı.Artı düzenliyor hepsi. En çok kurallara  uyanlar en çok zırlayan ülkeler oluyor. 200 den fazla ülke var.Maske takmayan onca ülkeden ses gelmiyor.Ama bunlar feryat ediyor.Hastanede pozitif çıkan kişiyi eve otobüsle yolluyorlar.Sonra sigara içmeyin kovid bulaşır diyorlar.

Sen TV'yi bırak korku biter.
Testi bırak korona biter.
İlacı bırak ölüm biter.

Şimdi bu hipnozdan uyan uyan.
Yoksa maskeyle, test ile ve aşıyla ölüme gidicen.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Ynt: Ülkedeki corona çelişkisi ?
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2020, 02:38:29 »
%80 doğru ve haklı bir yazı.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2020, 02:49:44 »
%80 doğru ve haklı bir yazı.
Bugün hastanede çalışan arkadaşım diyordu yazın sıtma ilacı veriliyordu şimdi ise coraspin veriliyor, şaka gibi ne yaptıklarını bilmiyorlar

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2020, 03:04:40 »
Su yorumu yazanin beyni kusa tak ters ucar yeminle. Insanlar nasil bu kadar cahil olabilir anlayamiyorum.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2020, 08:43:00 »
Ülkede bu kadar cahil adam olduğunu biliyordum da bu gibi forumlarda okuyup yazan adamların böyle olduğunu bilmiyordum. Allah yardımcınız olsun
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2020, 09:05:19 »
 ilk bu hastalığı duyduğumda daha bir seyden haberim yok ilk soylediğim labaratuvar uretimi ve  ilaç satmak için yapılmış bir oyun.maskeler zaten traş.bilimsel maske olmalı en fazla 4 saat kullanılmalı.bizim kullandıklarımız bir işe yaramaz.bastan zaten tüm gun takılmaz falan diyorlardı maskeye ne kullanmamak doğru ne tum kullanmak doğru diyorlardı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2020, 09:28:52 »
Hastalık var ama hastalığın yanında bir korku imparatorluğu da yaratilmiyor değil.Bunlarin yanında tedavi prosedürü ne kadar güvenilir o da tartışılır.Yorumlarda cahillikle ve akıldan noksanlikla ithamkar ve hakaretvari sözler sarf eden arkadaşlara kendilerine gösterilen,medyada söylenen her şeye sıkı sıkıya baglanmamalari ve kesin doğruymuşçasina inanmamalari gerektiğini soyleyebilirim.Gecen sene yoğun bakım doluluk oranlarını arastirsinlar ilaveten kış aylarinda gribal enfeksiyonlara bağlı yoğunluğu ve Mart ayından beri grip vakası girilip girilmedigine de baksınlar.Bakan da zaten bu dönemin mevsimsel gribi dedi ve haftalardır tek bir grip vakası saptayamadıklarını da belirtti.Sizin bizim aciz canımızın ne para imparatorlukları ne de dünya devletleri için zerrece önemi yok.Hala gelip komplo teorilerine çok bakma,aklını peynir ekmekle mı yedin gibi hadsiz yorumlar olmaz umarım.Kendi adıma şunları belirteyim okumayan,sorgulamayan,boyun eğen,itaat eden biri değilim.Bana gösterilen her şeye haktır ve doğrudur demem.Bu virüs dedikleri kadar ölümcül olsaydı değil maske evlere kapanmak dahi kimseyi kurtarmazdı.Fransa'da,Avrupa'da ve Amerika'da maske karşıtı gösteriler,eylemler yapılıyor.Hadi bu forumdaki gariban Anadolu insanı sizin tabirinizle akıl yoksunu :) be ilerizekalılar bir siz mi akıllısınız demezler mi adama?Herkesin aklı,beyni,fikri,zikri kendisine.Cevremde Corona olan kişiler ilaçsız atlattilar veya ilacın dozunu 8 olarak değil de 1 1 olarak kullandılar.Ben bu yazı yüzde yüz doğru demiyorum abartilan yanları tabiki de var ama sorgulayan insanlara da karşı bir sav sunmadan direkt hakaret edip,asagilamak kişinin kendi acizliginin göstergesidir.He siz o plastik maskelerin,dezenfektanların sizi korudugunuza inanıyorsanız ben bir şey diyemem :)
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2020, 10:03:28 »
 yıllık zaten zatureden şundan bundan bunun kadar insan ölüyor hem korunma diyorlar hem işyerleri otobusler metrolar ust uste.paranın donduğu bir sektore karışmıyorlar.açığın yuzd 40ını turizm karsılıyor yazın insanlar tatile gitsin diye hersey yapıldı.paranın donduğu yere karısmıyorlar bodrumda falan market haric maske sart değildi.ne bu ikilem.corona geenled zaten 1 2 seneye gidicekleri goturuyor.yoksa cevrem hep atlattı normal telde konustuk grip gibi.oluşturulankorku ortamı neden oluşturuluyor madem oluşturuluyor paranın donduğu yerlere neden karısılmıyor bu korkudan kim beslencek bu arastırılmalı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2020, 10:24:43 »
yıllık zaten zatureden şundan bundan bunun kadar insan ölüyor hem korunma diyorlar hem işyerleri otobusler metrolar ust uste.paranın donduğu bir sektore karışmıyorlar.açığın yuzd 40ını turizm karsılıyor yazın insanlar tatile gitsin diye hersey yapıldı.paranın donduğu yere karısmıyorlar bodrumda falan market haric maske sart değildi.ne bu ikilem.corona geenled zaten 1 2 seneye gidicekleri goturuyor.yoksa cevrem hep atlattı normal telde konustuk grip gibi.oluşturulankorku ortamı neden oluşturuluyor madem oluşturuluyor paranın donduğu yerlere neden karısılmıyor bu korkudan kim beslencek bu arastırılmalı
Hayır insan şunu kendine sormalı bence.Programlara katılan doktorlar maskesiz mesafesiz oturuyorlardı.Sebebi neydi diyen bir Allah'ın kulu yok.Zaten virüs ilk çıktığında açık alanda maske takmaya gerek yok deniyordu.Daha önce ölümsüz olan halkımız ölenleri görünce açık alanda bile maske takılsın diye tabiri caizse yalvardı ve istediğini de aldı.Ben benimle aynı görüşte olmayan kişilere de saygı duyarım ama onlar karşıt görüş aksine ispat faaliyetine girisirken sözlerine dikkat ettikleri müddetçe.Bir şeyi savunurken bizde diyebiliriz maskeyle virusten korunacağına inananların beynini kusa taksan ters uçar vs diye ama kendi düşüncemi değil saygısızlığımı ortaya koymuş olurum ki o da ben de yok zaten.
Zatürre,solunum yolu hastalıkları ve ölümler eskiden yoktu zaten kardeşim.Bir anda bir virüs geldi ölmeye başladık.Ben zaten Hz İsa döneminde havariydim bahsetmişimdir muhtemelen sana😂

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2020, 10:27:31 »
 basta kendileri demedimi bu maske devamlı takılmaz diye .doğru değil diye.zaten gercek olan maske bilimsel maske oda 4 saat gidiyor.hersey a dan z ye para oyunu.ilk çıktığı gunden bugune.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2020, 10:31:47 »
basta kendileri demedimi bu maske devamlı takılmaz diye .doğru değil diye.zaten gercek olan maske bilimsel maske oda 4 saat gidiyor.hersey a dan z ye para oyunu.ilk çıktığı gunden bugune.
Yok kardeşim oralara hiç girme komplo teorisyeni de oluruz manyakta.Para oyunu da yok,aşı sahtekarlığı da yok.Bu adamlarin hepsi Melaike bizler manyagiz onlar bizi eğitmek için Tanrı tarafindan gönderilen elçiler.Kimler onlar:Bill Gates,Elon Musk,Nasa,Dünyanın en zengin aileleri

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2020, 10:58:41 »
Ülkede 7 milyon Suriyeli var ama ölenlerin hepsi Türk , hiç Suriyeli ölmemiş den sonrasını okumadım.
Bunu demek virüs adam seçiyor demektir.

Muhalefet etmek en güzel şeylerden , en doğal haklarımızdan biridir , ama muhalefet etmekle kendini rezil etmek bambaşka şeyler.

Sanki bi tek Türkiye de ölümler oluyor gibi konuşuyorsunuz.
Dünyanın süper gücü Amerika ne hale geldi, nükleer güç Rusya keza öyle.
Avrupa dan hiç bahsetmiyorum.
Ne demek evde ölen yok, herkes hastanede ölüyor?
Yahu bütün ölenleri gidip siz mi tespit ettiniz de bu derece emin konuşuyorsunuz ?
Sanki ölenlerin isimleri , nerde , saat kaçta öldüğü açıklanıyormuş gibi yazmışsınız.

Çin de bile hala evlerden coronadan ölmüş insan cesetleri toplanıyor , kokular sayesinde. Gelmiş ne diyorsunuz.
Ülkemiz de bu şekilde ölen birini duydunuz mu ciddi ciddi , kaldı ki siz kendi ağzınızla söylediniz evinde ölen yok diye.
Çin de ki gibi devlet insanları Eve kilitlese, kapılarına çiviler çaksa, pençelerine kaynak yapsa çıkamasınlar diye sonra da onları orada unutsa, kokuşup gitseler daha mı iyi olurdu anlamıyorum cidden.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2020, 11:33:18 »
Ülkede 7 milyon Suriyeli var ama ölenlerin hepsi Türk , hiç Suriyeli ölmemiş den sonrasını okumadım.
Bunu demek virüs adam seçiyor demektir.

Muhalefet etmek en güzel şeylerden , en doğal haklarımızdan biridir , ama muhalefet etmekle kendini rezil etmek bambaşka şeyler.

Sanki bi tek Türkiye de ölümler oluyor gibi konuşuyorsunuz.
Dünyanın süper gücü Amerika ne hale geldi, nükleer güç Rusya keza öyle.
Avrupa dan hiç bahsetmiyorum.
Ne demek evde ölen yok, herkes hastanede ölüyor?
Yahu bütün ölenleri gidip siz mi tespit ettiniz de bu derece emin konuşuyorsunuz ?
Sanki ölenlerin isimleri , nerde , saat kaçta öldüğü açıklanıyormuş gibi yazmışsınız.

Çin de bile hala evlerden coronadan ölmüş insan cesetleri toplanıyor , kokular sayesinde. Gelmiş ne diyorsunuz.
Ülkemiz de bu şekilde ölen birini duydunuz mu ciddi ciddi , kaldı ki siz kendi ağzınızla söylediniz evinde ölen yok diye.
Çin de ki gibi devlet insanları Eve kilitlese, kapılarına çiviler çaksa, pençelerine kaynak yapsa çıkamasınlar diye sonra da onları orada unutsa, kokuşup gitseler daha mı iyi olurdu anlamıyorum cidden.
Benim bahsettiğim kısım orası değil ama medyada size gösterilen her şeye cidden inanıyor musunuz merak ediyorum.O yazı bana da ait değil paylaşan başka arkadaş zaten.İkinizde çok uç noktalardan bahsediyorsunuz.Fakat bu korku günleri devam ederse birçok insan korkudan ölecek,ekonomiler çökecek biliyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Kasım 2020, 11:35:32 »
 coronadan önce senin ekonomini bitiricem şu bu tehditler olmadımı çinle abd arasında.herkesin fikri kendine ben bu senaryo çok seneler önce yazıldı diye dusunuyorum.dsö yeni salgının gelme ihtimali gelmemesinde fazla diyor corona değil coronavari bir muhabbet gene.3.dunya savası yeni duzen kurulana kadar devam.iklemler değişicek yaslı nufus gidicek paralar kazanılcak parası olan parasına para katıcak gariban dahada garibanlaşıcak.artık savaslar kazanclar boyle.bunun projesi  çizilirken bitiş tarihi belirlenmiştir.ben a dan z ye tiyatro olarak yorumluom herseyi.ben her zaman medyanın yuzde 90nına inanmam.

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2020, 12:34:23 »
Yazıyı okumadan, araştırmadan , görmeden hemen hakaret içerikli eleştiriler var, bu insanlarımız yüzünden şuan ülke uçurumun kenarında, ARTIK VAKALAR DOĞRU DÜZGÜN AÇIKLANMIYOR BİLE. Neler oluyor neler dönüyor bilmiyoruz Cumhurbaşkanı bilim kurulunu suçladı gelde burdan yak... Neden taraflı medyadan durumlarla hareket ediyorsunuz bilimsel araştırın bakın ne olduğuna, benim babam doktor o anlatıyor , doktorlar bile vicdan azabı çekiyor artık...

Facebook Twitter Instagram