Gönderen Konu: LÜTFEN YARDIM EDİN  (Okunma sayısı 773 defa)

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
LÜTFEN YARDIM EDİN
« : 19 Ocak 2023, 03:27:06 »

Merhaba abilerim benim genetik dökülmem var iyice seyrelmeye başladı ve biraz dur demem lazım. Hairforte ve Xpecia alacaktım karar kılmıştım xpeciankn cinsellik etkisi olur diye tereddüt ettim ardından bi ürün gördüm loreal denser hair SERİOXYL bu tarz bişi Buda çok iyiymiş ben şimdi Hairforte mi almam lazım yoksa hairforte xpecia mı yoksa loreal mi yoksa daha iyi bişi var mı param da cok yok alacağım şeyin güzel bişi olması ve düzenli kullanmam lazım lütfen yardım edin bana) :

zorhamle

• Jr. Member
  • **
Ynt: LÜTFEN YARDIM EDİN
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2023, 07:24:10 »

Merhaba abilerim benim genetik dökülmem var iyice seyrelmeye başladı ve biraz dur demem lazım. Hairforte ve Xpecia alacaktım karar kılmıştım xpeciankn cinsellik etkisi olur diye tereddüt ettim ardından bi ürün gördüm loreal denser hair SERİOXYL bu tarz bişi Buda çok iyiymiş ben şimdi Hairforte mi almam lazım yoksa hairforte xpecia mı yoksa loreal mi yoksa daha iyi bişi var mı param da cok yok alacağım şeyin güzel bişi olması ve düzenli kullanmam lazım lütfen yardım edin bana) :

Foruma hoşgeldin dostum, öncelikle yaşını söyler birde fotoğraf eklersen daha iyi yardımcı olabiliriz.
  • Ekim Tarihi: 21/07/2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi Finasterid - Xpecia - L-Arginine - Omega 3 - D3 Vitamini

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2023, 20:52:11 »
Merhaba yaşım 19 erkek tipi saç dökülmem var klasik babamdan gelme, karar verme aşamamda yardım eder misin doğrı ürünü almamda

xaz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2023, 21:40:46 »
fotoğraf paylaşırsan çok tecrübeli arkadaşlar var yardımcı olurlar.
  • Ekim Tarihi: 29.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın Hair Transplant Clinic
  • Greft Miktarı 4600
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi Yok

sahin0397

• Full Member
  • sahin0397
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2023, 23:30:32 »
xpecia yan etki gösteriyor,bu kişiden kişiye değişiyor maalesef ya hormonlar ya saçlar karar senin biotin kullanabilirsin, kan değerlerini kontrol ettir herşeyden önce değerlerine baktır sonra takviyeye bakarsın.

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2023, 00:07:13 »
Reis ozaman hairforte yani procapil sprey kullansam yada loreal denser hair Serioxyl serum mu kullansam hangisi??

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2023, 02:11:41 »
İkisi de değil :) Madem çok fazla ürün kullanmaya imkanın yok o zaman ‘Minoxidil‘ sana en fazla faydayı sağlar tabiki uzun süreli kullanımla birlikte. Bunun haricinde kan değerlerini kontrol ettirip vitamin takviyesi de alabilirsin 

Bahsettiğin ürünler tedaviye takviye olabilir ama tek başlarına bir işe yaramaz

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2023, 04:06:59 »
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Konu bir kere yanlış yere açılmış onu belirteyim. Başlangıç olarak panik ruh halinden çıkmaya çalışın. Saç dökülmesi hayatın sonu değil. Günümüzde de iyi kötü çözümler mevcut. Benzer yaşlarda saç dökülmesi yaşayan birisi olarak boşuna kendinizi yormuş olacaksınız. Yazdığınız takviyelere gelince yaşınız genç olduğu için hormonsal takviyeler kullanmamak aslında isabet olur. Ama agresif bir dökülme varsa bu tarz takviyeler kullanmadan da genetik saç dökülmesini durdurmak açıkcası bana göre zor. Bu yüzden o yaşlarda ben herhangi bir takviye kullanmamıştım. Onu da belirteyim. Ailenizde saç dökülmesinin nasıl ilerlediğini öğrenmeye çalışın. Mesela şuan babanız kel birisi ama saçları nasıl dökülmüş? Benim babamın saçları 28'lerde dökülmeye başlamış ve ben bu dönemlerde finasterid kullanmaya başladım. 40'lara kadar da tepe bölgesinde saçları varmış. Ama dayımlarım saçları birisi 20'lerde hatrı sayılır şekilde dökülürken, 25'te tamamen kel kalmışken, diğer dayımında 30'ların başlarında hatrı sayılır saçları dökülmüş. Şuan dayımlar ve babam hepsi nw 7 durumundalar. Benim de saçlarım 16 yaşında şakaklarım açıldı ve 28'lere kadar saç dökülemem stabil gidiyordu. Kendimden örnek vermemin nedeni doğru zaman da doğru tedavi kullanmanın önemini anlamanız için yazıyorum. Şuan 35 yaşındayım ve saçlarım halen çok iyi durumda. Hatta saç ekimi konumda güncelleme de yaptım görebilirsiniz. Yani demem o ki eğer agresif bir dökülme yoksa bazen tedavi dahi süreci olumsuz etkileyebilir. Minoksidil ya da procapil kullandığınızı varsayalım. Bu tedaviler süreklilik ister. Kullanıp bırakırsanız saçlarınız daha da gerileyebilir. Bütçe sorununuzdan bahsetmişsiniz bu takviyeler önceden 50 lira civarındayken şuan 400 lira kutusu satılıyor. Belki daha da fiyatı artabilir bilinemez. Alamazsanız fiyatından dolayı saçlarınız daha da gerileyebilir. Arkadaşların dediği gibi vitamin değerlerinize baktırıp eksik vitaminler varsa edinebilirsiniz. Az da olsa yararını görürsünüz, saçlarınızı canlandırma da faydası olur. Biotin kullanımı da çok az faydasını görürsünüz. Diğer türlü agresif bir dökülme yaşıyorsanız antiandrojen harici bu durumu yavaşlatmak üzgünüm ki zor. Kullanmama konusunda da Xpecia dahi sürekli kullanımı adına bence çekinmenizi anlıyor ve mantıklı buluyorum. Serioxyl ürününe forum da arada denk geliyorum ama ne araştırdım ne de kullandım. Bir fikrim yok. Procapil olarak 2018'de Hair Forte kullandım 1 şişe artısı ya da eksisi olduğunu görmedim. Topikal sprey tedavisini düşünsem ben fda onaylı minoksidili kullanırdım. Ama agresif dökülme de bence antiandrojen olmadan minoksidil uzun vade de üzebilir. Forumu iyice araştırıp daha önceden bu takviyeleri kullanan insanlardan fikir alabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2023, 01:48:12 Gönderen: onizuka eikichi »
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2023, 10:32:01 »
Dediklerinin hepsini kullandım .Malesef geçici çözüm .Saça dışardan tedavi geçici bir süre iyi geliyor gibi hissettiriyor sadece

zorhamle

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2023, 00:03:00 »
Dediklerinin hepsini kullandım .Malesef geçici çözüm .Saça dışardan tedavi geçici bir süre iyi geliyor gibi hissettiriyor sadece

Bende çok uğraştım antiandrojen, minoxil vb. Sürekli kullanım gerektirmesi ayrı dert, tam manada o istediğin dolgun saçların olmuyor maalesef.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=25272.0

6 ay sağlam antiandrojen sürdüm kafaya bu hale geldi en fazla
  • Ekim Tarihi: 21/07/2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi Finasterid - Xpecia - L-Arginine - Omega 3 - D3 Vitamini

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2023, 00:39:37 »
Başlığı konuyla alakalı düzeltin lütfen.
Yoksa konu silinecektir

Ve konu açarken doğru bölüme açın.
Global Moderator

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2023, 02:37:47 »
İkisi de değil :) Madem çok fazla ürün kullanmaya imkanın yok o zaman ‘Minoxidil‘ sana en fazla faydayı sağlar tabiki uzun süreli kullanımla birlikte. Bunun haricinde kan değerlerini kontrol ettirip vitamin takviyesi de alabilirsin 

Bahsettiğin ürünler tedaviye takviye olabilir ama tek başlarına bir işe yaramaz
Reis procapil sprey, ketoral dht blocklayan şampuan biotin takviyesi ve günde bir diş sarımsak ile gitmek istiyorum birde kan verip eksiğim varmı diye kontrol edeceğim aklımdaki yol bu, minoxil zaman da kullandım aşırı döktü yan etkisi çok oldu birde döngü söz konusu olunca aşırı çekiniyorum ona

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2023, 02:40:24 »
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Konu bir kere yanlış yere açılmış onu belirteyim. Başlangıç olarak panik ruh halinden çıkmaya çalışın. Saç dökülmesi hayatın sonu değil. Günümüzde de iyi kötü çözümler mevcut. Benzer yaşlarda saç dökülmesi yaşayan birisi olarak boşuna kendinizi yormuş olacaksınız. Yazdığınız takviyelere gelince yaşınız genç olduğu için hormonsal takviyeler kullanmamak aslında isabet olur. Ama agresif bir dökülme varsa bu tarz takviyeler kullanmadan da genetik saç dökülmesini durdurmak açıkcası bana göre zor. Bu yüzden o yaşlarda ben herhangi bir takviye kullanmamıştım. Onu da belirteyim. Ailenizde saç dökülmesinin nasıl ilerlediğini öğrenmeye çalışın. Mesela şuan babanız kel birisi ama saçları nasıl dökülmüş? Benim babamın saçları 28'lerde dökülmeye başlamış ve ben bu dönemlerde finasterid kullanmaya başladım. 40'lara kadar da tepe bölgesinde saçları varmış. Ama dayımlarım saçları birisi 20'lerde hatrı sayılır şekilde dökülürken, 25'te tamamen kel kalmışken, diğer dayımında 30'ların başlarında hatrı sayılır saçları dökülmüş. Şuan dayımlar ve babam hepsi nw 7 durumundalar. Benim de saçlarım 16 yaşında şakaklarım açıldı ve 28'lere kadar saç dökülemem stabil gidiyordu. Kendimden örnek vermemin nedeni doğru zaman da doğru tedavi kullanmanın önemini anlamanız için yazıyorum. Şuan 35 yaşındayım ve saçlarım halen çok iyi durumda. Hatta saç ekimi konumda güncelleme de yaptım görebilirsiniz. Yani demem o ki eğer agresif bir dökülme yoksa bazen tedavi dahi süreci olumsuz etkileyebilir. Minoksidil ya da procapil kullandığınızı varsayalım. Bu tedaviler süreklilik ister. Kullanıp bırakırsanız saçlarınız daha da gerileyebilir. Bütçe sorununuzdan bahsetmişsiniz bu takviyeler önceden 50 lira civarındayken şuan 400 lira kutusu satılıyor. Belki daha da fiyatı artabilir bilinemez. Alamazsanız fiyatından dolayı saçlarınız daha da gerileyebilir. Arkadaşların dediği gibi vitamin değerlerinize baktırıp eksik vitaminler varsa edinebilirsiniz. Az da olsa yararını görürsünüz, saçlarınızı canlandırma da faydası olur. Biotin kullanımı da çok az faydasını görürsünüz. Diğer türlü agresif bir dökülme yaşıyorsanız antiandrojen harici bu durumu yavaşlatmak üzgünüm ki zor. Kullanmama konusunda da Xpecia dahi sürekli kullanımı adına bence çekinmenizi anlıyor ve mantıklı buluyorum. Serioxyl ürününe forum da arada denk geliyorum ama ne araştırdım ne de kullandım. Bir fikrim yok. Procapil olarak 2018'de Hair Forte kullandım 1 şişe artısı ya da eksisi olduğunu görmedim. Topikal sprey tedavisini düşünsem ben fda onaylı minoksidili kullanırdım. Ama agresif dökülme de bence antiandrojen olmadan minoksidil uzun vade de üzebilir. Forumu iyice araştırıp daha önceden bu takviyeleri kullanan insanlardan fikir alabilirsiniz.
Sağolsın çok güzel ve uzun yazmışsın dökülmem babamın tarzı genetik erkek tipi dökülme aşırı çok depresif değil stabil, dht blocklayan ketonazaol şampuanın iyi gelmesi ile beraber farkına vardım ve procapil sprey, ketonazol şampuan, biotin vitamin, kan değerlerime batırıp başka ne eksik varsa, ve günde bir diş sarımsak ile bir yol izlemek istiyorum kafamdaki hafif tedavi bu, minoxil zamanında kullandım ve aşırı yan etki yaptı birde döngü söz konusu açıkcası onu kullanmak istemiyorum durum böyle ne dersin reis

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2023, 02:41:12 »
Galiba diğer demek istediğiniz fenastirid tarzı demi onlarda cinsellik korkutuyor

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2023, 02:42:09 »
Başlığı konuyla alakalı düzeltin lütfen.
Yoksa konu silinecektir

Ve konu açarken doğru bölüme açın.
Silme abi) : düzeldi galiba şuan düzelmiş mi pek anlayamadım taşımayı

Facebook Twitter Instagram