Gönderen Konu: Saç Ekimi Sonrası PRP&Mezoterapi  (Okunma sayısı 2269 defa)

deco53

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi Sonrası PRP&Mezoterapi
« : 08 Mart 2023, 12:04:11 »
Selam arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Saç ekimi yapılalım 1 ay oldu. Şok dökülmeler devam ediyor.Saç ekimi yaptırdığım yer bana 1 prp hediye ettiğini ve belirli düzende prp ve mezoterapi yaptırmamı önerdi. Bu konuyu baya bir araştırdım ve şu kararı aldım; PRP ve mezoterapi hiç yaptırmadan sürece devam edeceğim.Bunun nedeni yapılan işlemin kısa vadede olumlu etkileri var evet bu inkar edilemez bir gerçek hem saç kökünü besliyor hem de saç alanını, olumsuz tarafı bu işlemleri düzenli yaptırmanız gerekiyor, belki her ay ve ya 2 ayda 1 prp-mezoterapi yaptırmak zorunda olmanız.Neden düzenli yaptırmanız gerekiyor diyorum çünkü saç kökü o tedaviye alışıyor ve ihtiyaç duyuyor, 1-2 ay aksatsanız saçlar daha da geriye gidiyor.Ben ise insan bünyesinin iyileştirici-onarıcı tarafını düşünerek doğal akışına bırakıp, saç kökünün ve o bölgenin gerekli takviyeyi dışarıdan iğneler ile enjecte edilmesinden ziyade kendi kendine yeteceğini böylece uzun vadede daha dayanıklı olacağını düşünüyorum. Örnek verecek olursak ; bahçenizde 2 ağaç var bir ağacı her gün gidip suluyorsunuz , öteki ağacı ise doğal akışına yağmurdan çevre şartlarından beslensin istiyorsunuz.Hangi ağaç daha gür olur her gün suladığınız ağaç, fakat bu sulamayı azarltır ve belli bir zaman sonra keserseniz her gün alıştığı suyu alamadığı için çabuk çökecektir. Diğer sulamadığınız ağaç ise zaten dışarıdan bir takviye su almadığı için çevre şartlarına alıştığı için mevcut haliyle kalmaya devam edecektir.Bazılarınızın kafasına yatmayabilir ama ben prp-mezoterapi yapmadan devam edip 1 sene sonra tekrar düşüncelerimi sizinle paylaşırım  :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi Sonrası PRP&Mezoterapi
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2023, 12:10:18 »
saç dökülmesinin nedeni dht hortmonlor saç köklerini tıkanmasına neden olur ve kanla beslenmez saç incelir dökülür
prp kanlanma sağlar kısa anlık bir canlılık sonra ardından pufff
oyüzden sorunun kökönü temizlemek lazım
yani finasterid

saç ekiminde hayırlı olsun bizimle konu açıp sürecini 12 ay paylaşa bilirsin
Allah utandırmasın.
Global Moderator

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2023, 12:16:33 »
çok faydası olduğunu düşünmüyorum ben uzun vadede ücretsiz ise yaptırın ama sonrasında bence de para vermeyin boşa
ayağın alışsın diye bir ücretsiz yapacak sonra 12 ay dünyanın gereksiz parası

Sanslıkel34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2023, 12:28:44 »
ücretsiz olanı yaptırın bence de sonrasına söylediklerinize katılıyorum hocam

deco53

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2023, 12:32:32 »
saç dökülmesinin nedeni dht hortmonlor saç köklerini tıkanmasına neden olur ve kanla beslenmez saç incelir dökülür
prp kanlanma sağlar kısa anlık bir canlılık sonra ardından pufff
oyüzden sorunun kökönü temizlemek lazım
yani finasterid

saç ekiminde hayırlı olsun bizimle konu açıp sürecini 12 ay paylaşa bilirsin
Allah utandırmasın.

teşekkür ederim  :)

kandan

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2023, 11:33:17 »
ücretsizleri yaptır ama sonrasında medikal olarak tedaviler araştır bence