Gönderen Konu: Saç ekiminden birkaç yıl sonrası saçların gerilemesi  (Okunma sayısı 260 defa)

Lauri

• Hero Member
Merhaba beyler,

2-3 yıl çeşitli saç tedavileri denedim, bir süre finas vs de denedim. Önler falan çok gittiği için 2,5 sene önce mayıs 2021de saç ekimi yaptırdım.(Asuman gair) Fena da olmayan bi sonuç aldım. Ekimde şikayetçi olduğum hususlar olsa da, çıkış oranı iyiydi diye düşünüyorum. Ama sorum farklı.

Asuman hanım, ekim sonrası 6 ay finas kullanmam gerektiğini söylemişti. Ki dediii gibi kullandım 6 ay sonunda bıraktım. Vertex zaten boş gibiydi, ekimde de pek ekim olmadı o bölgeye. Ön kısım iyi, orta kısmlar ortalama vertex ise zayıf şekildeydi özetle.

Yıllardır minoxil kullanırım, ama 2-3 yıldır oral kullanıyordum. Günlük 3-5 damla gibi. Ekim sonrasında da topikal değil oral kullandım. Hala da devam oral minoxile.

Sorum şöyle
Ekimin 1. Yılında 2022 mayıs gibi saçlar epey seyreldi duşa kabin tıkanacak seviyede neredeyse. O dönem 2 ay civarı dutasterid kullandım. Oral minox falan toparladı. Ama finasterid dutasterid çok yanetki yapıyor bıraktım. Bir süre idare etti.

2. Yılda bu sene haziran ağustos civarları dökülme başladı yine 1 aydır gün aşırı finasterid kullanmaya başladım, oral minoxil dozunu biraz artırdım. Bir haftadır da 3-4 gün  arayla dutasterid e geçtim. Yanetki durumu sebebiyle seyrek kullanıma devam etmek istiyorum. Ufaktan saç dökülmem azalıyor gibi. Ama şimdiye dek hiç olmadığı kadar gerilemiş durumdayım.

Benim gibi ekim sonrası tedavisini aksatıp gerilemeler yaşayan sonrasında tedaviye dönüp eski hallerine dönebbildiniz mi? Her sene bu döngüyü yaşıyor musunuz?

Günlük finas veya seyrek dutas kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Tavsiyeleriniz?

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekiminden birkaç yıl sonrası saçların gerilemesi
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2023, 19:28:45 »
bırakırsan dökülür bunda şaşılacak bir durum yok dostum .anladığım kadarıyla agresif genetik dökülmen var ama ekim olanlar duruyor bu durumda kendi saçlarını gözden çıkartıp ya tekrar ekim yaptıracaksın yada antiandrojenler ve minoxile devam edeceksin .extra olarak saç masajıda yapabilirsin .

Lauri

• Hero Member
Ynt: Saç ekiminden birkaç yıl sonrası saçların gerilemesi
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2023, 20:56:43 »
bırakırsan dökülür bunda şaşılacak bir durum yok dostum .anladığım kadarıyla agresif genetik dökülmen var ama ekim olanlar duruyor bu durumda kendi saçlarını gözden çıkartıp ya tekrar ekim yaptıracaksın yada antiandrojenler ve minoxile devam edeceksin .extra olarak saç masajıda yapabilirsin .

Sorumda şaşırdığıma dair bir ifade yok. Hiç işime yaramayan bir cevap vermişsin.

ekimin ilk yılı bittikten sonra şiddetli dökülmeyi azaltıp, geri kazanım yaşayabildiğimi yazmıştım. İkinci dönemi tecrübe ediyorum. Bu sefer de döndürebilir miyim yoksa tren kaçmış mıdır onu merak ediyoum.

Benzer deneyimi olan arkadaşlaın yorularını merak ediyorum.

Facebook Twitter Instagram