Gönderen Konu: Saç tedavim  (Okunma sayısı 2971 defa)

keremmmm

• Yeni üye
  • *
Saç tedavim
« : 27 Mart 2020, 07:00:33 »
Herkese selamlar öncelikle yaşım 22 başka bir forumda aktif kullanıcıydım güzel arşivim vardı sayfa kapandı arşivde gitti 18 yaşından beri şaç dökülmem var 18in sonlarına doğru bir minox tedavisine başladım 6 ay ve bıraktım olumlu sonuçlar aldım ama 3 yıl içinde dökülme ilerledi ve 21 yaşında tekrar tedaviye başladık doktor tavsiyesi ile minoxilin 1 senelik döngüsünü kırmak için ise farklı bir yol izliyorum şuan 1 sene sonunda kendim evde yaptığım losyonu kullanıcam bu ikisini 1 sene olmak üzere değişmeli kullanarak döngüyü kırmayı planlıyorum.Resimleri ekliyorum şuan losyona geçiş yaptım 13 ay minoxil kullandım

keremmmm

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç tedavim
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2020, 07:01:35 »
6.ay

keremmmm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2020, 07:02:39 »
12 ay

keremmmm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2020, 07:06:11 »
Ön taraf başlamadan önce

keremmmm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2020, 07:08:04 »
Ön taraf 12.ay

keremmmm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2020, 07:10:55 »
Tepe kısımda gelişme oldu ön tarafta ise bir gelişme olmadı olanı korudu diyebiliriz zaten minoxilin ön tarafta etki etmesi çok zor bunu bekliyordum dediğim gibi arşivim maalesef silindi resim buldukça eklerim insanların fikir sahibi olması ve sizin görüşlerinizi almam için açtım konuyu yorumlarınızu bekliyorum

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2020, 10:28:12 »
Bu konu,benim konum,yiğidin konuları ve yetin konularından sonra yapılacak en doğru yorum şu.
Finasteride en arkada tepede işe yararken en önde çok çok zor işe yarıyor.Arkada atıyorum %90 işe yarıyorsa önde %10 işe yarıyor.Ve bize lazım olan en ön arkalar değil bas arkaya topiği geç.En önde en iyi şeklde koruyabiliyor ama saç çıkarmak önde cidden zor.
İşin ilginci ben hatırlıyorum 2018 ekim gibi minoxa başlamıştım ve o zaman norwood 1e kadar saç çıkarmıştım saçlarımda gürleşmişti ve bunu finsiz yapmıştım fakat şuan hem fin hem minoxa rağmen gerilemeye devam ediyor merck bunu neden kayıtlara almıyor anlamıyorum

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 27 Mart 2020, 11:06:50 »
Takip

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Mart 2020, 11:12:08 »
Herkese selamlar öncelikle yaşım 22 başka bir forumda aktif kullanıcıydım güzel arşivim vardı sayfa kapandı arşivde gitti 18 yaşından beri şaç dökülmem var 18in sonlarına doğru bir minox tedavisine başladım 6 ay ve bıraktım olumlu sonuçlar aldım ama 3 yıl içinde dökülme ilerledi ve 21 yaşında tekrar tedaviye başladık doktor tavsiyesi ile minoxilin 1 senelik döngüsünü kırmak için ise farklı bir yol izliyorum şuan 1 sene sonunda kendim evde yaptığım losyonu kullanıcam bu ikisini 1 sene olmak üzere değişmeli kullanarak döngüyü kırmayı planlıyorum.Resimleri ekliyorum şuan losyona geçiş yaptım 13 ay minoxil kullandım

Saçlarınız sık duruyor saç kalitesi çok iyi bence kasıntı kepek vs yasadinizmi peki yasadiysaniz nekadar zaman diliminde geçti.?ayrıca hangi marka minoxil kullanıyorsunuz.ve memnunmusunuz süreçten.

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Mart 2020, 11:16:32 »
Bu konu,benim konum,yiğidin konuları ve yetin konularından sonra yapılacak en doğru yorum şu.
Finasteride en arkada tepede işe yararken en önde çok çok zor işe yarıyor.Arkada atıyorum %90 işe yarıyorsa önde %10 işe yarıyor.Ve bize lazım olan en ön arkalar değil bas arkaya topiği geç.En önde en iyi şeklde koruyabiliyor ama saç çıkarmak önde cidden zor.
İşin ilginci ben hatırlıyorum 2018 ekim gibi minoxa başlamıştım ve o zaman norwood 1e kadar saç çıkarmıştım saçlarımda gürleşmişti ve bunu finsiz yapmıştım fakat şuan hem fin hem minoxa rağmen gerilemeye devam ediyor merck bunu neden kayıtlara almıyor anlamıyorum

Hocam ön hatta ne  iyi gelir benimde arkalar gayet sık ama ön hattım zayıf saç ekiminden başka şans yok mu ön hat için birde ekimde ön hatta kanlanma fazla olduğu için çıkış yüzdesi vertekse göre daha yüksek deniliyor ne diyorsunuz mesela saçı dökülen çoğu arkadaşa soruyorum ön hattın mı gerilemesini istersin yok verteksin mi açılmasını çoğu kişi ön hat diyor , ön hattın telafisi daha kolay açılırsa da önden açılsın diyorlar ne diyorsun hocam ?
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 27 Mart 2020, 14:28:29 »
Valla bu kalinlikta saclarla ben olsam direk ektirirdim aciklik da fazla yok gibi tam ekimlik. Ne gerek var tum bunlarla ugrasmaya omur boyu kullanmak zorundasin

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #11 : 27 Mart 2020, 14:48:49 »
Saçlar on numara yaşını yazmasan o beyazlamalara 40a merdiven dayamış derim ırsi mi beyazlık sizde yoksa benim gibi bi süreç sonrası mı patlak verdi birden merak ettim. Ön taraf benimde geriliyor sağ şakak değil orta ve sol geriliyor çok kötü bir durum ama bende orta da zayıflıyor sen ortayı kurtarmıssın bırak ön gerilesin veya sabit kalsın ön tarafın ekimleri en kolay ve başarısı yüksek ekimler yani sen 30 una kadar saçları koruyup ekime girsen muhtemelen memnun kalacaksın. Minoxa hep başlayıp başlayıp bıraktım 1 ay geçmeden belkide forumda okuduklarımı okumasam şuan kullanıyor olacaktım son bir 3 ay hairforte denemesi yapacam eğer yemezse elimde zaten 3 kutu alopexy t %5 var minoxa kesin olarak geçiş yapacaz artık 30 una ekime kadar kullanmaya devam 4-5 yıl olacak gibi duruyor ben de.
Ayrıca bu döngü olayını ben anlamıyorum hangi doktorla konuşsam kullandığın sürece etki göreceksin diyor doz azaltmazsan kullanımı bırakmazsan etkileri kaybolması mümkün değil diyor ama uzun soluklu kullanıcılar aksini söylüyor
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Mart 2020, 14:53:54 »
Valla bu kalinlikta saclarla ben olsam direk ektirirdim aciklik da fazla yok gibi tam ekimlik. Ne gerek var tum bunlarla ugrasmaya omur boyu kullanmak zorundasin

Finasterid kullansanda ömür boyu kullanman lazım en azından finasteride göre masum bir ilaç bence kişi bir tedaviye baslicaksa finasterid den önce minoxile şans versin bence hatta söyle söylem tedavi derken  finasteride baslicaksa kesin olarak ilk önce minoxile sans verilmeli bence genetik dökülmeye  zaten bu iki ilaçtan başka hiç birsey ise yaramaz.

keremmmm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 27 Mart 2020, 16:17:33 »
Saçlarınız sık duruyor saç kalitesi çok iyi bence kasıntı kepek vs yasadinizmi peki yasadiysaniz nekadar zaman diliminde geçti.?ayrıca hangi marka minoxil kullanıyorsunuz.ve memnunmusunuz süreçten.
hocam süreçten memnunum olumlu yönde etkiledi saçlarımı ayrıca şöyle düşünmek lazım minoxil hem dökülmeyi durduruyor hemde saçların bazılarını geri getiriyor geri getirmesede olur dökülme olmasın benim için yeterliydi bu gözle baktığım için belki memnunum ön kısımdan da kaşıntı yaşadım yoğun bir kaşıntı değildi ama yaşadım minoxil başlayınca zamanla alıştım dert etmedim kepek bende hep vardı bazı zamanlar tamamen kesildi bazı zamanlar tekrar ortaya çıktı şuanda var az bir şekilde belirli bölgelerde, bunun içinde nizoral kullandım ve bir sürü test yaptırdım kurtulamadım tamamen bunu artık fazla dert etmiyorum marka olarak bir rus markası kullanıyorum minoxil için 1.5 ay gidiyor bir tanesi yurt dışında yaşadığım için ama ben çok fark ediceğini sanmıyorum eğer orjinalse tabii süreçte bir kere farklı marka kullandım bende bir fark olmadı
« Son Düzenleme: 27 Mart 2020, 16:40:40 Gönderen: keremmmm »

keremmmm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 27 Mart 2020, 16:19:26 »

Hocam ön hatta ne  iyi gelir benimde arkalar gayet sık ama ön hattım zayıf saç ekiminden başka şans yok mu ön hat için birde ekimde ön hatta kanlanma fazla olduğu için çıkış yüzdesi vertekse göre daha yüksek deniliyor ne diyorsunuz mesela saçı dökülen çoğu arkadaşa soruyorum ön hattın mı gerilemesini istersin yok verteksin mi açılmasını çoğu kişi ön hat diyor , ön hattın telafisi daha kolay açılırsa da önden açılsın diyorlar ne diyorsun hocam ?
ön hat için baya ağır tedavi lazım arkadaşın dediği gibi finast+minoxil+dermollerle masaj gibi belki ama sadece minoxilde en hattı en azından biraz koruyabilir diye düşünüyorum bende olduğu gibi.Benim terciğim hep önden yana oldu açılıcaksa önden açılsın simetrik bir şekilde ilerliyorsa çok dert edilmemesi lazım bazılarında iyi bile duruyor Ali Atayda olduğu gibi mesela ama tepe saçın bütünlüğünü bozuyor ve daha yaşlı gösteriyor ekim olarakta zor bir kısım ekimciler ön için 1 saç teli lazımsa tepe için 2-3 tane lazım diyor beslenmezi zor kısım gelişimide zor oluyor.Ama arkadaşın dediği gibi topik ile arkayı kapatıp öne önem verenede saygı duyuyorum.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2020, 16:26:13 Gönderen: keremmmm »

Facebook Twitter Instagram