Gönderen Konu: Ev internet ağı menzil sorunu  (Okunma sayısı 574 defa)

newbie2017

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ev internet ağı menzil sorunu
« : 19 Ağustos 2020, 14:33:26 »
Merhabalar,  evde wifi extender kullanıyorum ancak hız sorunu yaşıyorum. Daha rahat açıklamak için bir çizim yaptım. Salonda modemi yanında hız 40/45 mbit, extender yanında 30 mbit, arka odada doğrudan baktığı açıda perde beton bulunması nedeniyle 10mbit lere düşüyor. Ancak ping seviyesi iyice artıyor dolayısıyla canlı yayın izlemek yada bir video toplantıya katılmak güçleşiyor. Extender ac750 re200 modeli. Ethernet çıkışı var ancak bu çıkış girş olarak kullanıp modemden kablo çekilerek kullanılamıyormuş yani sadece kablosuz ağı kablolu kullanmanıza yarıyor. Extender ı daha sola alsam bu sefer salon daki modemi daha zayıf görüyor. Başka bir çözümü varmıdır, bilen sevaba girer

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Ev internet ağı menzil sorunu
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2020, 14:42:38 »
3000 greft ile cozersin bu isi :)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

AYAN

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2020, 14:52:19 »
Merhabalar,  evde wifi extender kullanıyorum ancak hız sorunu yaşıyorum. Daha rahat açıklamak için bir çizim yaptım. Salonda modemi yanında hız 40/45 mbit, extender yanında 30 mbit, arka odada doğrudan baktığı açıda perde beton bulunması nedeniyle 10mbit lere düşüyor. Ancak ping seviyesi iyice artıyor dolayısıyla canlı yayın izlemek yada bir video toplantıya katılmak güçleşiyor. Extender ac750 re200 modeli. Ethernet çıkışı var ancak bu çıkış girş olarak kullanıp modemden kablo çekilerek kullanılamıyormuş yani sadece kablosuz ağı kablolu kullanmanıza yarıyor. Extender ı daha sola alsam bu sefer salon daki modemi daha zayıf görüyor. Başka bir çözümü varmıdır, bilen sevaba girer
Dostum bu konuyu donanım haber vb kanallarda açsan daha faydalı olur sanki burada genelde saç ile ilgili postlar açılır

uuu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2020, 14:52:58 »
rj45 uzatma aparatı ve cat 6 (cat 5'te olabilir) kablo al. Kablo ve ek yapma aparatını kullanarak modemi sana en yakın odaya getir üstüne sinyal arttırıcıyı da ekledinmi çok daha güzel olur.
Kablo ek yapma aparatı:

newbie2017

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2020, 15:04:07 »
Dostum bu konuyu donanım haber vb kanallarda açsan daha faydalı olur sanki burada genelde saç ile ilgili postlar açılır

Ayan bey burası OFF TOPIC KONU DIŞI yazan başlık olduğu için buraya açtım. Başka bir foruma üye değilim. Olmayı da kısa vade de düşünmüyorum

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2020, 15:45:28 »
Araya bir repeater alıp orta noktaya koyarsak Wi-Fi üzerinden erişim sağlayacaksın.
Mi (xiaomi) Nin çok pratik ve ucuz bir ürünü var ben evimden bunu kullanıyorum 100-150 lira arası.. wifi ağının kapsama alanını genişletiyor...

İşini sorunsuz çözecektir..

newbie2017

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2020, 15:53:00 »
Araya bir repeater alıp orta noktaya koyarsak Wi-Fi üzerinden erişim sağlayacaksın.
Mi (xiaomi) Nin çok pratik ve ucuz bir ürünü var ben evimden bunu kullanıyorum 100-150 lira arası.. wifi ağının kapsama alanını genişletiyor...

İşini sorunsuz çözecektir..

Hocam yazımda ve fotoğrafta repeater (rangw extender) olduğunu yazmıştım.

Facebook Twitter Instagram