Gönderen Konu: Yeni nesilin saçları mükemmel  (Okunma sayısı 2691 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Yeni nesilin saçları mükemmel
« : 25 Şubat 2021, 17:51:58 »
Ben sokakta görüyorumda harbi harbi saçları çok sık yani tarak girmez.O tiktokçu bebeler gibi olmuş hepsi.Bunların saçı sittinsene dökülmez kolay kolay.Keller malesef eski geni taşıyorlar.Şanslılar nediyim ne güzel saç sorunları yok.

LOESS

• Hero Member
Ynt: Yeni nesilin saçları mükemmel
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2021, 18:03:45 »
Katılıyorum instagram da, tiktok ta bakıyorum herkesin saçı sık

Kelbiradam24

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2021, 18:06:23 »
Evet haklısınız.Sanılanın aksine kellik erkeklerde azalıyor.Sebebi seçilimin ,saçlı erkeklerden yana olması.Yani kadınların saçlı erkekleri daha çok seçmesi.O yüzden yeni nesilde de kellik daha az gözüküyor.Gitgide daha azalacak.Bu durum , insanların boy ortalamasının artması ile aynı .Hollandalılar,dünyadaki en uzun erkek ırkı.Sebebi basit çünkü cinsel seçilim.Benzer durum, bizde de mevcut.Yeni nesil ile eski nesil arasında ciddi boy farkı var.Nedeni beslenme şartlarının gelişmesi  şeklinde yorumlasa da aslında kadınların eş olarak uzun boylu erkekleri seçmesinden kaynaklanıyor.Çünkü kısa boyluluk insanlarda çekinik genlerle aktarılır.Yani  ailede bir tarafın uzun olması ,neslin uzun olması icin yeterli.Kellikte benzer şekilde sonuçlanıyor.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2021, 18:14:20 »
Evet haklısınız.Sanılanın aksine kellik erkeklerde azalıyor.Sebebi seçilimin ,saçlı erkeklerden yana olması.Yani kadınların saçlı erkekleri daha çok seçmesi.O yüzden yeni nesilde de kellik daha az gözüküyor.Gitgide daha azalacak.Bu durum , insanların boy ortalamasının artması ile aynı .Hollandalılar,dünyadaki en uzun erkek ırkı.Sebebi basit çünkü cinsel seçilim.Benzer durum, bizde de mevcut.Yeni nesil ile eski nesil arasında ciddi boy farkı var.Nedeni beslenme şartlarının gelişmesi  şeklinde yorumlasa da aslında kadınların eş olarak uzun boylu erkekleri seçmesinden kaynaklanıyor.Çünkü kısa boyluluk insanlarda çekinik genlerle aktarılır.Yani  ailede bir tarafın uzun olması ,neslin uzun olması icin yeterli.Kellikte benzer şekilde sonuçlanıyor.
  Aynen söylediklerine katılıyorum. Bizim yeni nesil boyu kısa saçı uzun dediğin gibi doğal seçilim. Hem kel hem fodul tercih etselerdi böyle olmazdı 😁

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2021, 18:39:27 »
Bu işler hiç belli olmuyor , kızların özendiği saçlarım vardı, berberler saçlarımı kestikten sonra fotolarımı çekiyolardı. Hatta bi tanesi dükkanın camına baskılayacaktı saçlarımı.
Ama öyle bi anda gelişti ki herşey cidden insan ne yapacağını şaşırıyor.
İnsallah kimsenin Saçı bu hale gelmez.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2021, 19:16:50 »
O yaşlarda hepimiz öyleydik sadece gözümüzde canlandıramıyoruz kendimizi şuan. 23 24e gelsinler ne olmuş bunlara dersiniz. :)

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2021, 19:25:49 »

Ortalama 2.000 yildir secilim vurmamis, simdimi vurdu😂
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2021, 19:50:32 »
  bende tersini dusunuom genclere bakıom lise talebelerinin bile saçları azalmış .ihtiyarların eski genclik resimlerine bakıyorm hepsi saçlı şimdi 18_30 yas grubuna bakıom  saçı dokulen çok var
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2021, 20:37:52 »
Şöyle bir teori de olabilir tiktok da instagram da ki genç kuşak özgüveni olanlar orda seyrek keel saçlı da öz güven yok ki video çeksin bizde hep özgüveni saçlı çocukları gördüğümüz için öyle sanıyoruz

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2021, 21:00:12 »
 basarlar topiği ters ışığı cekerler.bende saçlarımı dokunce senelerce resim cekinmedim.zaten saç bas olup tip olan kendine guvenip resim ceker.ama eski nesile bakıom genclere bakıom sokaktaki genclerde saç dokulmesi eskiye gore belirgin fazla.toplumda genclerde dokulme çok ama maça bakıom  fenerin en son yenildiği kadıköydeki maç sahadaki futbolcular saçlıydı hep.dısarda 22 kişiye baksan genclerde dokulme çok bakıyorlar herhalde saçlarına mezoterapi diğer yontemler falan.tuncay şanlı futbolcu olmasa kesin kel kalırdı ama kurtardı saçları .toplumdaki gencler gidiyor alıyor sampuan eczaneden çözüm bekliyor onunla insanlar arastırmıyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2021, 21:00:26 »
daha bugün soner sarikabadayi eski foyosunu paylasti sirma uzun saclari simdi ise nw 8 belki

Shelby

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2021, 00:22:16 »
Haberiniz yok mu ya, 2000 yılından sonra kaç bin yıllık insan genlerinin yerine Bakanlar Kurulu kararıyla yeni genler tedavüle çıktı.

2023 yılında da 1 Ocak’tan itibaren yeni nesil sarışın olacak. Ne öyle kara kuru geziyoruz yıllardır.
Medikal Tedavi: 2 gün 1 mg proscar, 1 gün Dutasterid.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2021, 10:11:59 »
Forumda bir ara tam tersi konu vardı.Yeni nesil git gide kel kaliyor  ki banada öyle geliyor çok erken yaşlarda saçlarını fazlasiyla kaybedeler okadar çok kişi görüyorumki .Yaş 22-23 nw 7 ler tabikide sık saçlılar da var yani tik tok vs bunlara bakarak  yeni nesil saçları çok iyi derseniz yanlış olur bende size derimki inşaatlarda çalışan ustalara bakın hayatınızda fırça dediğiniz saçlar nasıl olur görürsünüz derim 😂Bence yeni nesil giderek daha bir kellesiyor.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2021, 11:06:13 »
 o konuyu ben açmış olabilirim.ama o konu hakkında yazılarım var.gercekten yeni nesil git gide kelleşiyor .liselilerde şakaklar açılmış

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 26 Şubat 2021, 11:49:26 »
o konuyu ben açmış olabilirim.ama o konu hakkında yazılarım var.gercekten yeni nesil git gide kelleşiyor .liselilerde şakaklar açılmış

Hocam siz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorumda ben başkentte hiç gençlerde saçı dökülen görmüyorum.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Facebook Twitter Instagram