Gönderen Konu: Saç dökülmesi ve özgüven  (Okunma sayısı 1162 defa)

Atibaba

• Full Member
Saç dökülmesi ve özgüven
« : 30 Haziran 2021, 20:57:54 »
Ben 20 yaşında gençliğimin baharını yaşayacakken başıma saç dökülmesi illeti geldi.Daha doğrusu 18 yaşından beri uğraşıyorum tüm özgüvenim yerle bir oluyor.İnşallah ilerde ne kadar sallamışım derimde mutlu olabilirim.Gün içerisinde kendimi görmediğim sürüce mutluyum ama bir arkadaşım fotoğraf çekinelim dediğinde bile yüzüm düşüyor artık kronik bir hâle geldi.Artık Allaha isyan eder oldum yaşıtlarım güle oynaya hayatını yaşarken ben neden bu illetle uğraşıyorum diye.Üniversiteden arkadaşlarım devletten aldığı bursu gezmeye tozmaya yerken benim paralarım Finasteride,Minoxil yok aga-e tablet şampuanı argan yağı gibi bu yaşta umrumda olmaması gerekirken şeylere gidiyor. 7 ayda 3.500 tl saçıma harcamışım ama bir türlü dökülmem azalmadı.Stresten hayat enerjim kalmadı.Ha öldük bittik demiyorum ama düşününce oğlum saç lan bu kılda keramet olsa orada burada çıkmaz diye düşünüyorum ama dönüp dolaşıyor ve ben kendimi gecenin bir yarısı saçıma bakarken ışık altında fotoğraflar çekerken buluyorum.Psikolojik destek almayı düşünüyorum.İçini dökmek için buraya yazayım dedim cevaplamanıza gerek yok.Herkese hayırlı akşamlar.Ben beceremiyorum kendimi sevmeyi siz kendinizi sevin.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride,Minoxidil,Aga-E Tablet
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesi ve özgüven
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2021, 21:10:47 »
 aga tablete verdiğin parayla igf yaptır saçının resimlerini gormedim senin.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2021, 21:20:25 »
Maalesef haklısın hocam. Yapabileceğimiz bir şey yok. Ben de bunlara para harcamaktan memnun değilim, parasını da geçtim. 20'li yaşlarda prostat ve tansiyon ilacı kullanıyoruz. Tamam her şeyi geçtim ama hâlâ çözümü değil, hâlâ gerilemeye devam ediyor. Verdiğimiz emeğin de karşılığını alamıyoruz bu daha kötü. Yapacağımız bir şey yok başa gelen çekilir
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2021, 21:39:12 »
Maalesef haklısın hocam. Yapabileceğimiz bir şey yok. Ben de bunlara para harcamaktan memnun değilim, parasını da geçtim. 20'li yaşlarda prostat ve tansiyon ilacı kullanıyoruz. Tamam her şeyi geçtim ama hâlâ çözümü değil, hâlâ gerilemeye devam ediyor. Verdiğimiz emeğin de karşılığını alamıyoruz bu daha kötü. Yapacağımız bir şey yok başa gelen çekilir
hâla mantığını anlamadım bir insanın saçı neden dökülür her yerim kıl dolu kafamın üstündeki dökülüyor neden yani tek estetik gösteren kıl kafada o da gidiyor s*çarım böyle işe
  • Yaşınız 20
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2021, 21:51:05 »
 bu yaklaşımlar yanlış doğru olan tedaviyi guclu yapmak aga tablet dunya para bir igf saçına daha faydalı olur dermollerde uygula bloker losyonda arastırabilirsin.ne oldu doktuk saçı peşimizdeki karı kız laf soktu trib soktu şu bu ektirdik diktirdik yaptık saçı aynı karı kız  gene iş koyuyor sümüğümü atmam isterse millet köpek olsun onlara yemişim onları ozguven geri geldi belki inanmıcaksınız saçlı baslıyken cesur biriydim ortalığı ters cevirirdim saç gidince cesarette gitti o sıra ustume oynayanları saçı toplayınca hakladım 2 kılın hayatta yaptıklarına bak.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2021, 21:54:22 »
Saç genç yaşlarda kişiye avantaj sağlıyor fakat herşey demek değil.Yaş ilerledikçe durumu kabulleniyorsun.Artı olarak aklında hep bulunsun saç ekimi diye birşeyin var olduğu.Günün sonunda ektirir kurtulursun bu kadar takma.Mesele kızlarla gezip tozmak  ise zaten gerek yok böyle şeylere.Kimseyi tatmin etmeye ihtiyaç duyma.Kendin için yaşa.Ha dalga meselesi oluyorsa arkadaş çevreni değiştir.Hiç sağlık sorunu yaşamıycakmış gibi konuşanlara taviz verme.Fotoğraf çekimi bulunduğun yeri anımsamak ve hatırlamak için çek.Gidipte tipimi beğensinler egom artsın diye sosyal medyaya atacaksan önce kendini sorgula.Psikolojik destek alma.Sonuçta bir travma yaşamadın etmedin çok abartmamalısın.Nice insanların problemi yanında seninki hafif bile.Atlatırsın bu dönemi rahat ol.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2021, 22:02:28 »
 yıldırım aktuna sağlık bakanı iken yazı ayzmıştı şu bu piskolojik hastalıklar neye girer demişti piskotik bozuklukmu piskomotikmi cart curt bişi demişti çözüm dedi sorun kotuye giderse hastada kotuye gider sorun iyileşirse hastada iyileşir dedi . sorunu cozmeden olmuyor salla karıyı kızı dumenci onlar cebinde varsa peşindeler dalga gecen varsa eş dost deme paketle mevcut sistem 10 15 sene erteliyor kelliği kendine uygun tedaviyi bulcan senin saç resmini gorseydik

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2021, 22:22:18 »
yıldırım aktuna sağlık bakanı iken yazı ayzmıştı şu bu piskolojik hastalıklar neye girer demişti piskotik bozuklukmu piskomotikmi cart curt bişi demişti çözüm dedi sorun kotuye giderse hastada kotuye gider sorun iyileşirse hastada iyileşir dedi . sorunu cozmeden olmuyor salla karıyı kızı dumenci onlar cebinde varsa peşindeler dalga gecen varsa eş dost deme paketle mevcut sistem 10 15 sene erteliyor kelliği kendine uygun tedaviyi bulcan senin saç resmini gorseydik
Doğru söylüyosun abi yorumlarını sık sık okuyorum çok teşekkür ederim
  • Yaşınız 20

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2021, 22:27:10 »
  rica ederim doğru tedavi adımlarınla cozersin bu işi nefes alırsın

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2021, 00:44:12 »
Benimde en rahatsız oldugum konulardan biri sac dökülmesi bir insanin saci neden dökülür neden kel olur hep neden neden neden soruları soruyoruz  hayde burnumuz büyük estetik ol doğuştan deriz  bizler doğuştan kel olmadık var olan saclarimiz neden dökülsün   bu konular uzadıkça uzar

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2021, 10:39:37 »
 kıl kafayı terk ediyor ona bakarsan canda bedeni terkediyor etler çürüyor kemikler kalıyor ama bunlar herkeste olurken saç dokulmesi herkeste olmuyor.dht herkeste var saçı beslerde ama reseptorler alıcılar ona duyarlıysa oraya bağlanıp köke yerleşip saçı dokuyor.sorun dht değil reseptorlerin dhtye duyarlı olması.paronoyakça dusunce beynimizmi onu oraya yapıştırıyor bibi gucumuz daha guclu olsun diye reseptorlere bağlıyor seyimiz aklımızdamı ondanmı oraya bağlanıyor.hani derler ya bibi ameliyatı gerekse kafasından olcak diye aklı hep şeyde derler.daha doğmadan once anne karnında saçın dokulceği tarih belirleniyormuş saçlar o zaman dhtnin reseptore bağlanması ile dokuluyor.ama şoyle bir sans var mevcut sistem kelliği erteliyor ekimde sıklaştırıyor kafayı saç tranferide var yaradılışta arkadan one.her kıl her yere ekiliyor.
 atibaba resmin yokmu senin

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Temmuz 2021, 11:41:57 »
Sosyal anlamda son derece de aktif ve sosyal biriyken saç dökülmesi yüzünden kendimi neredeyse her türlü ortamdan soyutladım. Artık çoğu yere çıkmıyorum. bir yere gittiğim zaman şapkasız asla çıkmam. Tatile çağırıyor arkadaşlarım. Gitmiyorum valla. Çok pis bir şey.. şimdiye kadar saç dökülmemi hep kamufle ettim, toppik sprey veya protez saçla. O yüzden daha da sorun benim için bilinip bilinmemesi.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 01 Temmuz 2021, 15:28:06 »
  saç dokulmesi =dısarda cezaevi

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #13 : 01 Temmuz 2021, 16:59:36 »
  saç dokulmesi =dısarda cezaevi
Boşa geçmiş bir gençlik
  • Yaşınız 20

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2021, 19:48:56 »
 hemde ne boşa hemde ne boşa

Facebook Twitter Instagram