Gönderen Konu: Proscar bunu yapar mi  (Okunma sayısı 813 defa)

muroreis

• Hero Member
Proscar bunu yapar mi
« : 09 Mayıs 2022, 12:06:32 »
Yaklaşık 3 haftalık kullanımda proscar saç seyreltir mi aslında dokulmelerimde azalma mevcut saç diplerinde yanma ağrı falan da azaldı biraz ama sanki seyrelmis gibi geliyo saçlar genel bir seyrelme , zaten proscar kullanmadan önce de sıkıntım genel seyreklikti

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Proscar bunu yapar mi
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2022, 12:10:07 »
 kişi dokulme ne zaman agresifleşirse ilaca baslıyor.kullanmasan yuzde 40 daha çok seyrelcekti bu 3 haftada.birde basta gecici  bir dokulme yapar diyenlerde var.çokta onemli değil 3 ay sonraki haline bak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2022, 12:11:23 »
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2022, 12:12:42 »
Anladım teşekkürler , çok önemli demek 3. Ay , çoğu konuda görmüştüm çünkü , bakalım 3. Ay sonu daha beter olmaz umarım , losyon kullanmaya müsait değil saçlarım ince telli baya daha beter oluyo proscar başladık bı çare
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2022, 12:14:05 »
 eskiden minoxtan herkes yakınırdı finasteridden kimse baslarda doktu diye yakınmazdı.o kadar kişi kullandı hiç yakınmadı.makalelere falan inanmıom ben kişisel tecrubelere bakıom.son zamanalr şikayetler var ya shedding yada agresifleşen dokulmeye ilaçta fayda etmiyor o.onemlide değil  3 ay sabredilir.ş sheddingede türkçe bir isim bulalım kendi dilimizden olsun tedavi.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2022, 12:22:41 »
eskiden minoxtan herkes yakınırdı finasteridden kimse baslarda doktu diye yakınmazdı.o kadar kişi kullandı hiç yakınmadı.makalelere falan inanmıom ben kişisel tecrubelere bakıom.son zamanalr şikayetler var ya shedding yada agresifleşen dokulmeye ilaçta fayda etmiyor o.onemlide değil  3 ay sabredilir.ş sheddingede türkçe bir isim bulalım kendi dilimizden olsun tedavi.
Aslında ben agresiflesti diye başlamadım zaten 1 sene önce genel bir şekilde seyrelmeler başladı artık canıma tak ettiği için başladım , dökülmeler azaldı yanma ağrılar azaldı bunlar iyi bişey ama ya gerçekten biraz daha seyreldi yada psikolojik geliyo , önceden yok muydu yani proscar kullandım saçım seyreldi diyen
Her gün 1/4 proscar 

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2022, 12:26:31 »

Çiçeklerin dökülüp ağacın meyveye durmak üzere olduğu dönem diyebiliriz Başkanım :))
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2022, 12:28:10 »
Yaklaşık 3 haftalık kullanımda proscar saç seyreltir mi aslında dokulmelerimde azalma mevcut saç diplerinde yanma ağrı falan da azaldı biraz ama sanki seyrelmis gibi geliyo saçlar genel bir seyrelme , zaten proscar kullanmadan önce de sıkıntım genel seyreklikti
Saçlarını kireçle yıkasan, asit banyosu yapsan 3 haftada seyrelmez. Çok uğraşmayın saçınızla. Bir süre gözlemlemeye bırakın. Nadasa bırakın.

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2022, 15:20:53 »
Yapar kardeşim avadort kullandım 2 kutu saçın içinden geçti sabır edecek gibi değildi geçmiştede 1 sene finasterid kullandım pek faydasını görmedim

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2022, 16:52:19 »
7.aydayim finde ve bu ay inanılmaz dokukuyor saclarim. Onceki aylarda dusta elime hic sac gelmezdi ben de sevinirdim dokulme durdu diye ama simdi elim hep sac oluyor. 7.ayda da sheeding yasayanlar oluyomus redditte gördüm umarim odur. Bu arada ilk 3ay dokulme olmasi ilacin ise yaradigini gosteriyo diyenler de var. Dokulenlerin yerine daha iyisi cikiyormus.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2022, 17:25:23 »
Yapar kardeşim avadort kullandım 2 kutu saçın içinden geçti sabır edecek gibi değildi geçmiştede 1 sene finasterid kullandım pek faydasını görmedim
Avadort bile ise yaramadiysa o zaman sorun sende gibi reis yani anti androjene tepki vermiyo
Her gün 1/4 proscar 

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Mayıs 2022, 17:26:17 »
7.aydayim finde ve bu ay inanılmaz dokukuyor saclarim. Onceki aylarda dusta elime hic sac gelmezdi ben de sevinirdim dokulme durdu diye ama simdi elim hep sac oluyor. 7.ayda da sheeding yasayanlar oluyomus redditte gördüm umarim odur. Bu arada ilk 3ay dokulme olmasi ilacin ise yaradigini gosteriyo diyenler de var. Dokulenlerin yerine daha iyisi cikiyormus.
Umarım shedding dönemidir
Her gün 1/4 proscar 

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2022, 19:06:37 »
Aslında ben agresiflesti diye başlamadım zaten 1 sene önce genel bir şekilde seyrelmeler başladı artık canıma tak ettiği için başladım , dökülmeler azaldı yanma ağrılar azaldı bunlar iyi bişey ama ya gerçekten biraz daha seyreldi yada psikolojik geliyo , önceden yok muydu yani proscar kullandım saçım seyreldi diyen
genelde yuzde 40 baskıladığı için haptan memnuniyet olmazdı.minoxtan memnuniyet vardı ondanda zamanla işe yaramıyor demeye baslarlardı yada dongulerden yakınırlardı.baslarda daha cok doktu diyen duymadım pek minox gibi.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 09 Mayıs 2022, 19:07:12 »
Çiçeklerin dökülüp ağacın meyveye durmak üzere olduğu dönem diyebiliriz Başkanım :))
:)

sunsickday

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 15 Mayıs 2022, 14:18:19 »
Antiandrojen ilaçlarda shedding dönemi vardır.
Kullanmaya başlarken bu döneme girer.
3.aydan itibaren düzelişe geçer.

Kaynak
https://www.chemistclick.co.uk/news/finasteride-results-timeline

https://www.hairguard.com/how-to-stop-propecia-shedding/

https://www.assuredpharmacy.co.uk/blog/finasteride/why-does-finasteride-cause-shedding/

Yotuubede yabancı bir doktor shedding döneminin fin kullanıcılarının sadece yüzde 15'inde görüldüğünü söylemiş.

Facebook Twitter Instagram