Gönderen Konu: Haftada 3 mg. Finasteride  (Okunma sayısı 7350 defa)

nicky nick

• Yeni üye
  • *
Haftada 3 mg. Finasteride
« : 10 Ocak 2023, 14:43:35 »
Yurtdışı forumlarda ve bazı doktorların videolarında her gün 1 mg. tablet alan ve yan etki hisseden kişilerin haftada toplam 3mg alım yaparak yan etkilerden kısmen de olsa kurtulabileceğinden bahsedilmiş. MWF(Monday-Wednesday-Friday) olarak 1'er mg kullanan ve gayet başarılı sonuç alan kişiler var. Daha önce bu sistemi deneyen var mı?

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Haftada 3 mg. Finasteride
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2023, 15:40:32 »
hocam ben de ayni kaynaklari okuyup gun asiri 1 mg seklinde basladim. 2 ay sonra yan etki gostermeyince gunde 1 mg´a gectim. cunku ayni zamanda minox´a da gectim ve dokulme ilerledigi icin zaman kaybetmek istemedim.

6 aydir gunluk 1 mg gidiyorum. bir 6 ayi daha tamamladiktan sonra ya gunde 0.5 mg´a ya da 3 kere 1mg´a dusurecegim cunku su an istedigim sonucu aliyorum.

dokulmem cok agresif kesinlikle zaman kaybetmek istemiyorum diyorsan gunde 1 ile basla, yoksa gunde 0.5 veya haftada 3 mg ideal bence. o sekilde 1 yil gozlemledikten sonra ayarlamani yaparsin.

nicky nick

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2023, 18:55:33 »
Yaklaşık 2,5 yıldır günlük 1mg kUllanıyorum. Koray Hoca tavsiyesiyle ekimden 1 ay önce başlamıştım. 1. yıl sonunda minoxidil de kullanmaya başladım ve dürüst olmak gerekirse bomboş olması gereken kafada o kadar güzel bir saç var ki ekim olduğunu anlayan 1 kişi bile çıkmadı. Saça etkisi inanılmaz oldu bende.
Fakat giderek artarak giden yanetkiler artık iyice rahatsız etmeye ve yormaya başladı. Tamamen bırakmayı da göze alamıyorum finasteride olmadan minoxil saçı ne kadar koruyabilir kestiremiyorum. Bu yüzden 2 hafta önce ilk aşamada haftada 3 mg. olarak kullanmaya başladım. Umarım yan etki konusunda bir faydası olur. En büyük korkum da post finasteride syndrome yaşamak. Finasteride'i tamamen kesen bazı insanlarda yıl bile geçmiş olmasına rağmen yan etkiler halem devam ediyor. Bu ilacı kullanmak resmen rus ruleti oynamak gibi birşey.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2023, 19:51:57 »
yan etki gordugunde dozu dusurmek en iyisi

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2023, 01:49:55 »
Yaklaşık 2,5 yıldır günlük 1mg kUllanıyorum. Koray Hoca tavsiyesiyle ekimden 1 ay önce başlamıştım. 1. yıl sonunda minoxidil de kullanmaya başladım ve dürüst olmak gerekirse bomboş olması gereken kafada o kadar güzel bir saç var ki ekim olduğunu anlayan 1 kişi bile çıkmadı. Saça etkisi inanılmaz oldu bende.
Fakat giderek artarak giden yanetkiler artık iyice rahatsız etmeye ve yormaya başladı. Tamamen bırakmayı da göze alamıyorum finasteride olmadan minoxil saçı ne kadar koruyabilir kestiremiyorum. Bu yüzden 2 hafta önce ilk aşamada haftada 3 mg. olarak kullanmaya başladım. Umarım yan etki konusunda bir faydası olur. En büyük korkum da post finasteride syndrome yaşamak. Finasteride'i tamamen kesen bazı insanlarda yıl bile geçmiş olmasına rağmen yan etkiler halem devam ediyor. Bu ilacı kullanmak resmen rus ruleti oynamak gibi birşey.
Abi günde 0.5mg alsam nasıl olur galiba haftada üç mg tekabül eder

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2023, 01:50:59 »
yan etki gordugunde dozu dusurmek en iyisi
Bende öyle yapsam yani günde 0.5 mg iyimi haftada üç mg yapar

nicky nick

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2023, 12:44:31 »
Merhaba, haftada 3 mg.'a düştükten 8 ay sonrasından bildiriyorum.
Yan etki tamamen yok olmasa da azaldı diyebileirim. Saçımda çok fazla dökülme yaşadım, saçım cansızlaştı ve inceldi. Açık alan çok ciddi arttı. Tekrar günde 1mg'a dönsem kaybettiklerimi geri kazanabilir miyim bilemiyorum. Belki haftada 2 avodart 5 propecia deneyebilirim. Olan saçları hızlı kaybetmek psikolojik olarak biraz yorucu :)
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2023, 13:46:18 Gönderen: nicky nick »

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2023, 13:44:36 »
Hocam hintli bi dr var diyor ki her 3 ayda bir, iki hafta ara verin yan etki olmamasi icin

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2023, 06:39:54 »
Yurtdışı forumlarda ve bazı doktorların videolarında her gün 1 mg. tablet alan ve yan etki hisseden kişilerin haftada toplam 3mg alım yaparak yan etkilerden kısmen de olsa kurtulabileceğinden bahsedilmiş. MWF(Monday-Wednesday-Friday) olarak 1'er mg kullanan ve gayet başarılı sonuç alan kişiler var. Daha önce bu sistemi deneyen var mı?
İki gün de bir 1mg alsak nasıl olur? Proscar 5e zor bölünüyorda 0.5mg için daha da zor imkansız olur çünkü

Facebook Twitter Instagram