Gönderen Konu: Dr.Bekir Bek 3511 Greft // ANKARA  (Okunma sayısı 15157 defa)

calcifer

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dr.Bekir Bek 3511 Greft // ANKARA
« : 07 Aralık 2023, 21:11:25 »
Merhaba arkadaşlar.Uzun süredir bu forumda diğer insanların saç ekim tecrübelerinden yararlandıktan ve araştırma yaptıktan sonra ben de saç ektirerek aranıza katılmış bulunmaktayım.Ve diğer arkadaşlar gibi tecrübelerimi aktararak bir nebze katkı sağlamak isterim.
Öncelikle saç ekimi;benim açımdan ciddi bir işlem olduğu için olabildiğince emin ellerde -mümkünse bir doktora  bu işlemi yaptırmak istiyordum.Ankara'da yaşıyorum ve burada bununla ilgili seçenek herkesin bildiği gibi HLC ve muttalip keser ama fiyatları maalesef beni zorluyordu.İşim dolayısıyla(sağlık sigortası yapıyorum) doktorlar ile bayağı münasebetim var.Ve dr bekir'in hlc den ayrılacağını duyduğumda onunla yaz aylarında  irtibata geçtim.Onun hlc 'de çalışırken ki vakalarını internetten araştırdığımda az çok fikir sahibi olmuştum.Hepsi de gayet iyi sonuçlardı.Kendisi ile bayağı sohbet ettik.Bu süreçte sağolsun bütün sorularıma sıkılmadan cevap verdi ve bilgilendirdi.Normalde ben çok detaycı bir adamım:)Bazen gün içerisinde 2 3 kez arayıp sorular sorduğumda bile cevapladı sağolsun
Neyse operasyon sürecine gelirsek;Dr.Bekir HLC'deki gibi operasyonlarını genelde 2 güne yayarak yapıyor.Çünkü hem bütün süreci kendisi yapıyor hem de kullandığı teknik(stick and place) nedeniyle mecburen 2 günde bitirebiliyor.Sorduğumda bir günde max 1700-1800 greft çalışabildiğini söyledi.Sabah saç çizgisi planlama(30-45 dk)  sonrasında greftlerin alımına geçiliyor ve yaklaşık 900 greft alınıp 5 dk mola sonrası alınan greftlerin yerleştirilmesi aşaması oluyor.Burada dr bekir her seferinde bir kanal açıp hemşire o kanala grefti yerleştiriyor.Burada dr bekir köklerin yön düzeltmesini de yaptığını söyledi.Sonrasında öğle yemeği molası ve sabah ki prosedür tekrarlanarak(greft alımı mola implantasyon) o gün tamamlanmış oluyor.Kafanız bandajlanarak eve gidiyorsunuz sabah klinikte bandajlar çıkarılıp bir önceki gün ki süreç tekrarlanıyor.Herkesin merak ettiği lokal anestezi kısmında ilk 2-3 dk bir acı hissi oldu ama dayanılmayacak gibi değil.Bu aşamada doktor da nazik davranırsa bence bir nebze ağrı daha az hissediliyor
2.günün sonunda yine kafanız bandajlanarak eve gidiyorsunuz ve ertesi sabah klinikte bandajlar çıkarılıyor ve 10 günlük süreçte nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında dr bekir size yazılı bir kağıt verip anlatıyor..Ayrıca hem alımda hem de ekimde kafa şişirmek için solüsyon kullanılmadığı için 3.gün normal bir görünümle eve dönebiliyorsunuz

Sonuç olarak benim açımdan her şeyin yolunda gittiği gerçekten içime sinen bir operasyon oldu.Hem istediğim gibi bütün süreci bir doktor (hem de HLC -Muttalip keser ayarında) yönetti hem bana göre  tamamen el işçiliği olarak adlandıracağım bir yöntemle ekimim oldu.Bundan sonrası hayırlısıyla beklemek.
Aşağıda baştan sona 21 günlük resimleri paylaşıyorum

calcifer

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr.Bekir Bek 3511 Greft // ANKARA
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2023, 21:13:34 »
Operasyon sonrası
  • Ekim Tarihi: kasım 2023
  • Ekim Merkezi ismi drbekirbek clinic
  • Greft Miktarı 3511
  • Medikal Tedavi xpecia,biotin,vitd3,çinko

calcifer

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2023, 21:16:59 »
21.Gün fotoğraflar
  • Greft Miktarı 3511

calcifer

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2023, 21:20:17 »
Yorumlarınız ve düşünceleriniz benim için önemli arkadaşlar.Özellikle @hintell hocamın
  • Greft Miktarı 3511

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2023, 21:22:23 »
hayırlı olsun .planlama güzel olmuş.  kendi saçlarınıza zarar vermeyecek tarzda yapılmış .saç çizgiside kafa yapınıza uygun olmuş umarım güzel sonuç olur.
devam fotolarınızı bekleriz özellikle kabuk dökümü sonrası görüntü ekim kalitesi ile ilgili az çok fikir verecektir.

calcifer

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2023, 21:23:59 »
hayırlı olsun .planlama güzel olmuş.  kendi saçlarınıza zarar vermeyecek tarzda yapılmış .saç çizgiside kafa yapınıza uygun olmuş umarım güzel sonuç olur.
devam fotolarınızı bekleriz özellikle kabuk dökümü sonrası görüntü ekim kalitesi ile ilgili az çok fikir verecektir.
Teşekkür ederim hocam.Aslında 21.Gün resimleri de yayınladım:)
  • Greft Miktarı 3511

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2023, 22:27:54 »
kabuk dökümü sonrası görüntü muhteşem gerçektende bu kadarını cidden beklemezdim .donör bölgede şahane görünüyor  maşallah diyelim hocam

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2023, 22:43:15 »
Hayırlı olsun güzel ekim umarım hayalinizdeki gibi olur sonuç.Ekim kalitesinden  dolayı şahsen takipte olacağım konunuzu umarım düzenli paylaşım yaparsınız.

calcifer

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2023, 23:03:18 »
kabuk dökümü sonrası görüntü muhteşem gerçektende bu kadarını cidden beklemezdim .donör bölgede şahane görünüyor  maşallah diyelim hocam

:) Teşekkür ederim hocam.Evet donör bölge yönetimi muazzam
  • Greft Miktarı 3511

calcifer

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2023, 23:24:09 »
Hayırlı olsun güzel ekim umarım hayalinizdeki gibi olur sonuç.Ekim kalitesinden  dolayı şahsen takipte olacağım konunuzu umarım düzenli paylaşım yaparsınız.

Teşekkür ederim.Elimden geldiğince düzenli paylaşım yapacağım
  • Greft Miktarı 3511

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2023, 01:23:45 »
hayırlı olsun açık alana göre gerçekten harika bir saç ekimi isim olmasa keserin saç ekimi sanırdım
bekir bey saç ekiminde büyük yetenek maşallah umarım güzel sonuç alırsınız

ön çizgi planlaması alana göre çok makul  tasarruflu bir ön çizgi saç sıklığı gayet güzel
Global Moderator

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 08 Aralık 2023, 11:13:44 »
Maşallah harika bir saç ekimi olmuş çok beğendim bekir bey yakında 6 ay sonrasına randevu verir:)

Eksi sözlük

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2023, 19:34:48 »
Çok iyi saç ekimi olmuş gerçekten çok beğendim
Hlc yi yarmış geçmiş kalitede bekir hoca

calcifer

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 08 Aralık 2023, 20:04:01 »
hayırlı olsun açık alana göre gerçekten harika bir saç ekimi isim olmasa keserin saç ekimi sanırdım
bekir bey saç ekiminde büyük yetenek maşallah umarım güzel sonuç alırsınız

ön çizgi planlaması alana göre çok makul  tasarruflu bir ön çizgi saç sıklığı gayet güzel
Teşekkür ederim hintell hocam.Dediğiniz gibi dr Bekir .Şuan genç  hocam belki ilerde keser hocanın yerini alır:)
  • Greft Miktarı 3511

aslan0313

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 08 Aralık 2023, 21:13:38 »
Çok güzel olmuş stick and place be demek yani kanalı ne ile açıyor

Facebook Twitter Instagram