Gönderen Konu: 18 yas genetik sac dokulmesi  (Okunma sayısı 818 defa)

vicrattlehead

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
18 yas genetik sac dokulmesi
« : 15 Ocak 2022, 11:26:24 »
oncelikle merhaba

18 yasindayim sinava hazirlaniyorum ve genetik sac dokulmem mevcut

saclarim oldukca inceldi ve on taraf geri cekilmeye basladi

bu dokulmenin tamamen durdurulmasinin su an icin imkansiz oldugunu biliyorum

prp ve mezo yaptirarak 1 2 yil daha duzgun saclarla gezme ihtimalim var mi

1 2 yil idare etse yeter zaten sonra sac ektirecegim

prp ve mezo hakkinda cok fazla olumsuz yorum okudum bu sitede

benim gibi henuz genc ve sac dokulmesinin baslarinda olan birini birkac yil guzel saclarla yasamasini saglayacak kadar yetersiz islemler mi bunlar?

Yardımsever

• Sr. Member
Ynt: 18 yas genetik sac dokulmesi
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2022, 11:42:31 »
oncelikle merhaba

18 yasindayim sinava hazirlaniyorum ve genetik sac dokulmem mevcut

saclarim oldukca inceldi ve on taraf geri cekilmeye basladi

bu dokulmenin tamamen durdurulmasinin su an icin imkansiz oldugunu biliyorum

prp ve mezo yaptirarak 1 2 yil daha duzgun saclarla gezme ihtimalim var mi

1 2 yil idare etse yeter zaten sonra sac ektirecegim

prp ve mezo hakkinda cok fazla olumsuz yorum okudum bu sitede

benim gibi henuz genc ve sac dokulmesinin baslarinda olan birini birkac yil guzel saclarla yasamasini saglayacak kadar yetersiz islemler mi bunlar?
Öncelikle hocam bu zamana kadar hangi tedavileri uyguladın diye sormak isterim
Tedavi uygulamadıysan saçlarının yarısı gidince mi aklına geldi diye de sormak isterim
Prp hiç bi işe yaramıyo bizzat kendim yaptırdım etkisini hissedemedim sen en iyisi saçları kazıt ders çalış aklını bu işlerle meşgul etme çünkü üniversiteyi kazanamayıp mezuna kalırsan stresten tamamen kel kalabilirsin

vicrattlehead

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2022, 11:54:30 »
Öncelikle hocam bu zamana kadar hangi tedavileri uyguladın diye sormak isterim
Tedavi uygulamadıysan saçlarının yarısı gidince mi aklına geldi diye de sormak isterim
Prp hiç bi işe yaramıyo bizzat kendim yaptırdım etkisini hissedemedim sen en iyisi saçları kazıt ders çalış aklını bu işlerle meşgul etme çünkü üniversiteyi kazanamayıp mezuna kalırsan stresten tamamen kel kalabilirsin

saçı kazı demek bir çözüm değil ki hocam hiç mi öneriniz yok

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2022, 15:33:45 »
Bu yaşta saç ekilmez. Medikal tedavi uygularsan yaşın da verdiği avataj ile saçlarının büyük kısmını geri getirirsin. 15-16’ya falan dönersin. Şu an yapacağın en iyi şey %0.025(1 ml’de 0.25 mg finasterid) topikal finasterid kullanmak olur. 2 günde 1 veya her gün kullanırsın. Sürdükten sonra saçına falan dokunmayıp bir yere sürmeden 2-3 saat sonra yıkaman lazım. 19-20 yaşına gelince de oral olarak kullanırsın. İçinde minoxidil olmamasına dikkat et. Bunu yapan eczaneler var. Oralardan temin edebilirsin.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

vicrattlehead

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2022, 15:43:05 »
Bu yaşta saç ekilmez. Medikal tedavi uygularsan yaşın da verdiği avataj ile saçlarının büyük kısmını geri getirirsin. 15-16’ya falan dönersin. Şu an yapacağın en iyi şey %0.025(1 ml’de 0.25 mg finasterid) topikal finasterid kullanmak olur. 2 günde 1 veya her gün kullanırsın. Sürdükten sonra saçına falan dokunmayıp bir yere sürmeden 2-3 saat sonra yıkaman lazım. 19-20 yaşına gelince de oral olarak kullanırsın. İçinde minoxidil olmamasına dikkat et. Bunu yapan eczaneler var. Oralardan temin edebilirsin.

önerileriniz için çok teşekkür ederim efendim. finasteridi topikal olarak sürmenin faydası olur mu? çünkü bu oral yoldan alınması gereken bir şey değil mi? bir de topikal olarak kullanacaksam dermapen veya dermaroller ile kullansam daha mı doğru olur. saç ekimi konusunda da zaten ben saçlarım 13 14 yaşıma dönsün bir daha da dökülmesin demiyorum. genetik dökülmenin sürekli hayatımın bir parçası olacağının farkındayım. sadece bunu birkaç sene 20 21 yaşlarıma kadar ertelemek istiyorum. bence yaşım ve saçımın şu anki hali göz önüne alındığında bu çok zor olmamalı. teşekkürler önerileriniz için

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2022, 19:05:21 »
saçı kazı demek bir çözüm değil ki hocam hiç mi öneriniz yok
Ders çalış kanka

Facebook Twitter Instagram